Program do odzyskiwania danych. Proszę o pomoc

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Program do odzyskiwania danych. Proszę o pomoc

Post22 sty 2013, 10:55

Witam,
Poszukuję bardzo dobrego programu do odzyskiwania skasowanych i utraconych z dysku, kosza itp. Oprócz Recuva, który niestety nie spełnił moich oczekiwań. Przez przypadek usunąłem ważne pliki z dysku C przez co miałem później problemy z uruchomieniem komputera... :doh:. Jest możliwość odzyskania tych plików + dużej zawartości plików z dysku F? Na dysku F pliki zostały skasowane przez program USBFix z powodu braku miejsca na dysku D na kwarantanne. Na C mam Windows 98, a na D -> Windows XP.
Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Program do odzyskiwania danych. Proszę o pomoc

Post23 sty 2013, 00:32

Jeśli już to nie przywracałbym plików na dysk z którego chcę je odzyskać. Proponuję kontakt z janpasem, to najpierw, nawet na pw.

Bo nawet włączone przywracanievsystemu na tym dysku z innego systemu może zamazać cenne dane. Same pliki systemowe to łatwo przywrócić poprzez instalację nakładkową ale najpierw musisz przywrócić pozostałe dla siebie ważne dane

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Program do odzyskiwania danych. Proszę o pomoc

Post25 sty 2013, 07:17

za free
DiskDigger
PhotoRec
MiniToolRecovery
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Program do odzyskiwania danych. Proszę o pomoc

Post27 sty 2013, 15:32

Fix00ser pisze:za free
DiskDigger
PhotoRec
MiniToolRecovery
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

który z tych programów wymienionych przez Ciebie jest najlepszy?

-- 27 sty 2013, 16:32 --

Pomoże ktoś?
Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Program do odzyskiwania danych. Proszę o pomoc

Post27 sty 2013, 22:50

Witam
domyślam się że chodzi o darmowy
z tym trudno będzie

ale DMDE jest ok
z płatnych R-studio jest ok
pobierz R-studio demo zobacz czy widzi pliki


Podstawowa zasada na oryginale nic nie robimy
kopia 1:1 i na kopi działać
jak był problem ze startem komputera na pewno używał jakiś programów do przywracania mbr
jak pracujesz na tym dysku i zapisuje się coś to utrudnia odzysk
ponieważ nadpisujesz dane które były poprzednio

-- 27 sty 2013, 23:50 --

mogę ewentualnie zobaczyć zdalnie jak coś
coś ty tam namieszał
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku

Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Program do odzyskiwania danych. Proszę o pomoc

Post28 sty 2013, 09:54

Program do odzyskiwania danych nie musi być darmowy. Ważniejsze jest to żeby był przede wszystkim skuteczny.
Jeżeli chodzi o problem ze startem komputera to było spowodowane tym, że przez przypadek zostały usunięte pliki z dysku C. Nie były w żadnym folderu systemowym i pomyślałem, że są zbędne..., ale okazało się, że popełniłem błąd. W konsekwencji, którego komputer nie chciał się uruchomić. Pojawił się komunikat "brak pliku NTLDR". Poszukałem trochę w sieci i skopiowałem ten plik ntldr i ntdetect.com z płyty CD z Windows XP i po tym komputer już się normalnie uruchomił. Moje pytanie. Prawidłowa lokalizacja tych plików w moim przypadku to dysk D? Dałem te pliki jako ukryte. Da się je jakoś zabezpieczyć? Czy w tym wypadku nie trzeba odzyskiwać tych plików, które usunąłem z dysku C jak już są "ntldr" i "ntdetect.com"? Te pliki "ntldr" i "ntdetect.com" powinny się też znajdować na dysku C? Czy wystarczy żeby były tylko na dysku D?

Na oryginalnym dysku czyli F (na który zostały skasowane dane przez USBFix - z powodu małej ilości miejsca na dysku D) nic nie robiłem.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości