Programy do defragmentacji dysku

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Programy do defragmentacji dysku

Post01 lis 2014, 16:02

Szukam jakiegoś dobrego programu do defragmentacji dysku na windows XP, po użyciu którego odczuje skutki lepszego działania komputera lub systemu windows. Dobrze by było, żeby był to program po polsku i darmowy.
Czytałem opnie programu defraggler i nie są one pozytywne. Dlatego się wacham co do tego programu, żeby też nie spowolnił mi działania windowsa czy pracy dysku. Niechce żeby mi zamulił komputer.
Zastanawiam się nad programem Auslogic Disk Defrag, ale zdania na jego temat są podzielone, ale ma więcej pozytywnych opini. Może ktoś coś mi doradzić dobrego, z czego będe zadowolony ?

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Programy do defragmentacji dysku

Post01 lis 2014, 16:36

A któryś z tych:
1. Auslogics Disk Defrag Free
2. Defraggler
3. UltraDefrag

???
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Programy do defragmentacji dysku

Post01 lis 2014, 20:48

robiwielki pisze:A któryś z tych:
1. Auslogics Disk Defrag Free
2. Defraggler
3. UltraDefrag

???

Pisalem że Defraggler ma negatywną opinie, natomiast Auslogics Disk Defrag Free ma podzielone zdania ale wiecej pozytywnych opinii.
Za to program UltraDefrag czytałem, że potrafi bardzo długo robić defragmentacje. Może ktoś mi coś sensownego doradzić ?
Czy jeśli bym używał programu Auslogics Disk Defrag to mam też zaznaczyć w nim opjce optimized przy defragmentacji ?

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Programy do defragmentacji dysku

Post01 lis 2014, 22:16

Darom82 pisze:Szukam jakiegoś dobrego programu do defragmentacji dysku na windows XP, po użyciu którego odczuje skutki lepszego działania komputera lub systemu windows.

To czy odczujesz skutki szybszego działania nie zależy tylko od programu, jeśli miałeś w miarę poukładane dane to defragmentacja nic nie da, jeśli zaś miałeś konkretny burdel to nawet po systemowym zauważysz różnicę.

Tu masz link to opisu działania polecanych programów tego typu => http://www.hotfix.pl/darmowe-programy-d ... h-a129.htm
Zarówno Auslogics Disk Defrag jak i Defraggler mają podzielone opinie, ale są to popularne programy, sam używałem Defragglera i mam o nim dobrą opinie, jak się nie umiejętnie używa programu czy oczekuję się cudów to zawsze będzie komentarz że program jest ble :)

Przed defragmentacją zaleca się wykonanie Gruntowego scandisku.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Programy do defragmentacji dysku

Post01 lis 2014, 22:20

W programie Auslogics Disk Defrag co mam zaznaczyc zeby prawidlowo mi zrobilo defragmentacje ?

marcin82

Programy do defragmentacji dysku

Post02 lis 2014, 08:04

I co? Wszyscy mają się rzucić do instalowania Auslogics i sprawdzać dla ciebie ustawienia?

Trochę samodzielności ...

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Programy do defragmentacji dysku

Post02 lis 2014, 10:43

Jak samemu nie doświadczysz to nikt ci nie powie, który program dobry. Gazdy na inne "wymagania" każdemu coś pasuje a drugiemu nie, i też to zależy tak jak to opisał LupeR zależy od własnego kompa. I dla tego nie można ci podać 100% pewny program, my tylko podajemy, które programy są dobre. Własnej inicjatywy trochę. :)

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Darom82 pisze:Dobrze by było, żeby był to program po polsku i darmowy.
Ten to raczej nie jest po polsku :)
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Programy do defragmentacji dysku

Post02 lis 2014, 11:15

Kto mi powie co moze znaczyć ten wynik po skonczonej defragmentacji dysku w tym programie Auslogics Disk Defrag ?
Co to znaczy i jak to naprawic mam ? może ktoś wie jak dobrze skonfigurowac ten program ?

Obrazek

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Programy do defragmentacji dysku

Post02 lis 2014, 14:22

Darom82, zignoruj co tam napisali... To po prostu reklama ich innego programu Auslogics Boost Speed, który służy min. do usuwania błędów z rejestru, oraz śmieci (chyba).

Sama czasem używam tego softu i też nie do końca wiem, jak prawidłowo go skonfigurować, ale w tej chwili nie mam czasu, aby go odpalić... W każdym razie bardzo rzadko go używam na laptopie mojej Mamy... I mam go w wersji Pro...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Programy do defragmentacji dysku

Post02 lis 2014, 18:40

A może mi ktoś znaleźć ten program po polsku ? może być nawet starsza wersja tego programu ale stabilna i dobra.
I co znaczy to "A total of 75 Problems were detected on your computer and need to be fixed" ?
Registry Errors 28, Junk Files 47 ? Jak to naprawić lub wyczyścić ? Zwykłym cleanerem da się ?
Ja zauważyłem też, że przed użyciem programu Auslogics Disk Defrag program Ccleaner szybciej mi czyści dysk i rejestr.
Ale jak już użyje programu Auslogics Disk Defrag i zdefragmentuje sobie nim dysk i potem włącze ccleaner to długo mi bardzo potem analizuje wszystko i czyści też długo. Czemu tak ?

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Programy do defragmentacji dysku

Post02 lis 2014, 19:49

Darom82, tam napisali: ,,Wykryto 75 problemów na komputerze i one mogą zostać naprawione. 28 błędów w rejestrze i 42 śmieci" Jak już wcześniej napisałam, możesz spokojnie zignorować ten komunikat, bo zapewne gdybyś kliknął na: Learn more (przeczytaj więcej) to otworzyłaby Ci się reklama Auslogics Boost Speed.

Ok, też sama nie wiem, jakie wybrać opcje... Na ogół wybieram: simple defrag- czyli prosta defragmentacja, nie wiem, czy dobrze robię... Nie wybieram: Free space optymatization, czyli optymalizacja wolnej przestrzeni, ani: Optimize by prefeth layout... :mrgreen:

Na moim kompie czasem używam wersji portable IObit Smart Defrag, ale też nie wiem, jak go poprawnie skonfigurować... Zresztą bardzo rzadko używam programów tego typu, zwłaszcza na laptopie mojej Mamy... Nie wiem, czy w przypadku mojego kompa, po dołożeniu większego dysku, będę musiała go częściej defragmentować... :mrgreen:

Darom82, wsteczną wersję Ausogics Disc Defrag możesz pobrać sobie stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://108.168.208.206-static.reverse.softlayer.com/pl/download_auslogics_disk_defrag/


Aha, koniecznie na tamtej stronie, wybierz opcję: Direct Download (bezpośrednie pobranie)... Bo oni używają jakiegoś menadżera pobierania... :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Programy do defragmentacji dysku

Post02 lis 2014, 20:14

A tam jak jest w tym programie zakładka "Settings" w którejś w tych zakładkach potem sa takie 4 miejsca do zaznaczenia, chodzi mi o tą zakładke gdzie można zaznaczyć 10 MB to jak tam powinno być ustawione ? Zaznaczyć na przemian ? nie zaznaczać nic ? czy co tam powinno być zaznaczone ? Bo ja zaznaczyłem ta tę opcje i zamiast 10 MB ustawiłem na 1GB nie wiem czy dobrze ?

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Programy do defragmentacji dysku

Post02 lis 2014, 21:23

Darom82, sprawdzałam ustawienia tego softu i opcja: Skip files larger than... (czyli omiń pliki większe niż) 10 MB... Oraz omiń fragmenty takiej wielkości... Nic tam nie zmieniałam... Skoro ustawiłeś sobie 1 GB, to tam będą pomijane pliki większe niż 1 GB... Nie wiem, czy dobrze zrobiłeś, ja tam nic nie zmieniałam w ustawieniach... Ponoć większe pliki wolniej się defragmentuje, ale jak masz ich dużo, oraz dysk o dużej pojemności, to nie wiem, czy ich omijanie ma jakiś sens. :mrgreen:

W ogóle nie wiem, jak często defragmentować dysk twardy, zwłaszcza w laptopie... Jakoś dobrze chodzi... :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Programy do defragmentacji dysku

Post02 lis 2014, 21:34

Ja mam dysk c o pojemność 19,5 GB i dysk D o pojemności 17,5 GB to nie wiem czy to powinno być zaznaczone w tym miejscu co dalem 1 GB ? czy powinno być u mnie odznaczone ?
A te opcje co są powyżej tego 10 MB i pod tym to mam zaznaczyć ? bo ja zaznaczyłem tą opcje co jest zaraz pod tym 10 MB i tez nie wiem czy dobrze ?

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Programy do defragmentacji dysku

Post02 lis 2014, 21:52

Darom82, zadam Ci zasadnicze pytanie: czy chcesz, aby w czasie defragmentacji były pomijane pliki większe niż 1 GB? :mrgreen:

I mam nadzieję, że nie będziesz wykonywać defragmentacji za często, np. co tydzień i przez godzinę, bo wówczas ona się nie uda, bo czasem na to należy przeznaczyć sporo czasu... Poza tym gdzieś przeczytałam, że częściej należy defragmentować tą partycję na której instaluje się nowe programy... No i tam napisali, że wpierw usuwa się zbędne pliki z twardego dysku, ewentualnie usprawnia się Autostart, a dopiero później wykonuje się defragmentację twardego dysku...

Ja kiedyś częściej używałam Auslogics Disc Defrag, ale nigdy aż tak nie grzebałam w jego ustawieniach... :mrgreen: Na laptopie jak dotąd nie użyłam go ani razu...

Aha, kiedyś, jak jeszcze używałam kompa z XP, to wówczas zainstalowałam na nim wsteczną wersję Ashampoo Magical Defrag, była dodana do jakiejś gazetki i używałam jej całkiem długo... Działała sobie w tle, uruchamiała się razem z systemem i ponoć chroniła dysk twardy przed defragmentacją, jednak w końcu się z nią pożegnałam... Bo nie lubię jak coś działa nieustannie w tle i uruchamia się razem z systemem...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości