Przedsprzedaż Windows 7

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
Misiek1212

Globalny Moderator
Posty: 223
Rejestracja: 13 lis 2008, 20:37
Kontaktowanie:

Przedsprzedaż Windows 7

Post18 lip 2009, 03:54

Witam,zauważyłem dziś w internecie że vobis prowadzi przedsprzedaż windows 7 home premium za jedyne 499zł w wersji BOX
Jak na moje oko to chyba dobra promocja bo później może kosztować dużo więcej ;)
I myślę że zakupie jak najszybciej :)Pozostawię ją na nowy komputer ;) i na laptopa
Moja opinia na temat windowsa jest następująca:
System wygląda ciekawie jest szybszy,stabilniejszy,bezpieczniejszy,ładniejszy,bardziej kombatatilny z urządzeniami już nie trzeba instalować sterowników do karty graficznej,sieci itp... bynajmniej w której wersji testowej było tak :jupi:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

A wy jak oceniacie tą promocje ?
Największą katastrofą programistów było stworzenie AQQ :jupi:

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przedsprzedaż Windows 7

Post18 lip 2009, 09:22

Wątpię żeby cena nowego systemu Microsoftu była wyższa. Oni doskonale wiedzą, że jak się nie przyjmie ten system to będzie to ogromna klęska, a cena ma tutaj duże znaczenie. Uważam, że w obecnej sytuacji można się jedynie spodziewać spadku cen, a nie wzrostu. Sugerowana cena przez Vobis jest odstraszająca. Ja na pewno takiego "promocyjnego" systemu nie nabył bym, wolę już system Linux, który powoli staje się pełnoprawnym konkurentem dla systemów z rodziny Windows. W tej chwili na linuksie mogę sobie odpalić dowolną aplikację działającą pod kontrolą systemu Windows, więc podstawowy argument przemawiający za Windowsem jest już nieaktualny.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Misiek1212

Globalny Moderator
Posty: 223
Rejestracja: 13 lis 2008, 20:37
Kontaktowanie:

Przedsprzedaż Windows 7

Post18 lip 2009, 12:51

linux może dogania w 30% Windowsa, miałem same problemy z linuxem

-Nie chciała się gra zainstalować NFS Undercover :sciana:
-Problem z rozpakowywaniem Winraru
-Brak możliwości instalacji na NTFS
-Problem z odtwarzaniem filmów FULL HD i innych formatów filmów
-Dużo urządzeń nie obsługuje linuxa i mało dołącza sterowniki,a co za tym idzie to za każdym razem praktycznie trzeba instalować sterowniki

Swoją Vistę mam od około 2 dwóch lat na początku była draga ale poprawiło się ;) od kilku miesięcy nie musiałem żadnego formatu robić,kilka razy mi system całkowicie padł (jakieś błędy) to ja odrazu opcja samo naprawy i 5min i miałem system powrotem

A cena dotyczy Boxu proszę sobie porównać oferty visty box
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Tak samo może być z 7 ;)
Największą katastrofą programistów było stworzenie AQQ :jupi:

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przedsprzedaż Windows 7

Post18 lip 2009, 18:14

Niestety w tej kwestii się z Tobą nie zgodzę. System operacyjny Linux jest jak najbardziej godny uwagi.

Nie chciała się gra zainstalować NFS Undercover

Jeżeli chodzi o gry to rzeczywiście są jeszcze z tym problemy. Zawsze możesz spróbować odpalić daną gierkę pod emulowanym systemem postawionym na VirtualBox 3.
Problem z rozpakowywaniem Winraru

Z tym akurat nie ma najmniejszego problemu, wystarczy doinstalować odpowiednią paczkę.
Problem z odtwarzaniem filmów FULL HD i innych formatów filmów

Tego akurat nie wiem czy są jakieś problemy, nie oglądam filmów w wysokiej rozdzielczości ;)
Dużo urządzeń nie obsługuje linuxa i mało dołącza sterowniki

W tej kwestii dużo poprawiono.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Misiek1212

Globalny Moderator
Posty: 223
Rejestracja: 13 lis 2008, 20:37
Kontaktowanie:

Przedsprzedaż Windows 7

Post18 lip 2009, 19:05

Gdy tylko będę miał w ręku Windows 7 i nowy komputer możemy przeprowadzić test ;) wybierzemy kilka gier,programów,sprzętu zmierzymy pod względem łatwości instalacji oby dwóch systemów,obsługi,


A w linuxie co ja pamiętam bym musiał instalować sterowniki do karty graficznej a w 7 już nie będzie tego na 90% ostatnio jak pamiętam to ekran podczas zakończenia instalacji ustawiło mi się w zalecanej rozdzielczości przez producenta monitora,ku temu zdziwieniu postanowiłem sprawdzić czy filmy pójdą i poszły :)
Największą katastrofą programistów było stworzenie AQQ :jupi:

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przedsprzedaż Windows 7

Post18 lip 2009, 20:34

A w linuxie co ja pamiętam bym musiał instalować sterowniki do karty graficznej

Niekoniecznie, to już zależy od konkretnego sprzętu jakim dysponujesz. W moim przypadku na lapku przy najnowszym Ubuntu praktycznie nic nie musiałem ustawiać, jedynie aktywować obsługę 3D karty. Nie trzeba było instalować dodatkowych sterowników. Jak widzisz w tym zakresie też poczyniono znaczne postępy.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Misiek1212

Globalny Moderator
Posty: 223
Rejestracja: 13 lis 2008, 20:37
Kontaktowanie:

Przedsprzedaż Windows 7

Post19 lip 2009, 02:41

Nie chciała się gra zainstalować NFS Undercover

Jeżeli chodzi o gry to rzeczywiście są jeszcze z tym problemy. Zawsze możesz spróbować odpalić daną gierkę pod emulowanym systemem postawionym na VirtualBox 3.

To ja ci powiem taką rzecz,jeżeli chcąc mam instalować specjalnie system na jakiś emulowanych to ja dziękuje za takie granie ;)
Jeżeli instaluje system to oczekuje że
-Programy będą działać bez zarzutu ( Sorry ale ponad 70% programów nie działa pod linuxem)
-Szybkość systemu
-Bezpieczeństwa
-Stabilność systemu
-Duże możliwości

najnowszy linux dosięga gdzieś w 30% do systemu Windows 7 Może linux od 95 jest lepszy z tym się zgodzę :D
A nie kurde instaluje system a ja mam jeszcze jeden system instalować po to żeby zagrać w grę lub uruchomić zaawansowany program,więc instalacja linuxa mija z celem,są po prostu duże kłopoty z tym system ;)
Największą katastrofą programistów było stworzenie AQQ :jupi:

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Przedsprzedaż Windows 7

Post19 lip 2009, 16:27

Misiek1212 pisze:A w linuxie co ja pamiętam bym musiał instalować sterowniki do karty graficznej a w 7 już nie będzie tego na 90%

Tylko wiedz o tym, że pełnej wydajności karty graficznej nie osiągniesz nigdy na sterownikach systemowych, a tym bardziej na nowoczesnych grach, także bez instalacji sterowników do karty graficznej i tak się nie obejdzie.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości