Przeglądarka z najmniejszym zużyciem RAM, do filmów.

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
Memciu

Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 03 cze 2010, 14:24
Lokalizacja: Olk/Krk
Kontaktowanie:

Przeglądarka z najmniejszym zużyciem RAM, do filmów.

Post18 maja 2014, 13:53

Witam.

Z racji że mój wiekowy już laptop coraz ciężej sobie radzi z odtwarzaniem filmów online, szukam dla niego przeglądarki tylko i wyłącznie do tego stworzonej- portable również może być.

Laptop to Acer Aspire 5720z, który posiada tylko 1GB ram, co wraz z win7 daje mało wolnego ramu.

Mając Chrome nie mogę obejrzeć filmu na znanej stronce CDA - niestety Chrome jest bardzo RAMożerne :D

Używam aktualnie Mozilli firefox która działa dużo plynniej, ale jednak są też zacięcia filmu online.

Poszperałem trochę na necie i znalazłem Maxthon [ściągnąłem wersje portable], obejrzałem na nim film i działał płynnie, ale ciekawi mnie czy jest jeszcze uboższa przeglądarka która będzie mi służyć tylko do oglądania filmów- czyli może być taki zestaw:
przeglądarka+ flash player[do filmów]+ adblock do blokowania reklam [nie konieczny].

Wie ktoś coś o takiej przeglądarce?

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przeglądarka z najmniejszym zużyciem RAM, do filmów.

Post18 maja 2014, 18:08

Polecam jedną z dwóch przeglądarek portable, które są dość prymitywne...

QupZilla, widziana jako Safari, występująca także w wersji portable, do pobrania stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.qupzilla.com/download#windows
Ona ma rozszerzenie służące do blokowania reklam, oraz jedno dzięki któremu trzeba kliknąć, by odtworzyć dany film, zwłaszcza na YouTube. Może można je wyłączyć, nie wiem, bo mi odpowiada. Aha, w przyszłości mogą być chyba problemy na YouTube... Bo niby ta przeglądarka, widziana jako Safari, nie będzie wspierana...

Albo FlashPeak SlimBoat, trzeba w niej chyba aktywować blokowanie reklam, dodać filtry, również może być portable:

Kod: Zaznacz cały

http://www.slimboat.com/en/dlpage.php
. SlimBoat ma też bardzo szybki menadżer pobierania plików.

Ta druga też umożliwia pobieranie filmów z YouTube, oraz ich konwersję do mp3.

Jak jesteś zdesperowany, to możesz przetestować nieco gorszą wersję przeglądarki FlashPeak, SlimBrowser:

Kod: Zaznacz cały

http://www.slimbrowser.net/pl/dlpage.php
.


Jak wybierzesz którą z przeglądarek firmy FlashPeak, to w ustawieniach odznacz wysyłanie statystyk użytkowania, czy jakoś tak.

Aha, jest jeszcze inna przeglądarka tej firmy, bazująca na chromium, ale chyba nie ma jej wersji portable i raczej jest zasobożerna... To SlimJet:

Kod: Zaznacz cały

http://www.slimjet.com/en/
. Raczej jej nie polecam, bo jest dopiero w fazie testów... Oczywiście jej używam, ale nie jest idealna... Tamte dwie, SlimBoat i SlimBrowser są raczej lżejsze...

Mam je wszystkie w systemie, zainstalowane i raczej są w porządku.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Memciu

Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 03 cze 2010, 14:24
Lokalizacja: Olk/Krk
Kontaktowanie:

Przeglądarka z najmniejszym zużyciem RAM, do filmów.

Post18 maja 2014, 21:09

Dzięki za propozycje.

Na początek wypróbuje QupZille, zobaczymy jak się sprawuje. Mi zależy tylko na oglądaniu filmów z cda, kinoman itp portali.
Raczej do codziennego użytku będę używał Mozilli Firefox.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przeglądarka z najmniejszym zużyciem RAM, do filmów.

Post18 maja 2014, 21:49

I bardzo dobre masz podejście, bo te przeglądarki, z wyjątkiem SlimJet, są bardzo prymitywne... Nie nadają się do bezpiecznego surfowania... Chyba że zmienisz w nich stronę startową na:

Kod: Zaznacz cały

http://qrobe.it/
i aktywujesz na niej WOT. Ale one nawet nie blokują skryptów, trackerów, itp.

Firefox pod tym względem jest lepszy/bezpieczniejszy.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Przeglądarka z najmniejszym zużyciem RAM, do filmów.

Post26 maja 2014, 17:56

A jaka jest różnica między "Firefox" a "Chrome", interesuje mnie sprawność fizyczna co użycia pamięci, procesora itp. . Bo własnie zmieniłem na chrome ale nić straconego powrócić do "Firefox" :) .
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Memciu

Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 03 cze 2010, 14:24
Lokalizacja: Olk/Krk
Kontaktowanie:

Przeglądarka z najmniejszym zużyciem RAM, do filmów.

Post31 maja 2014, 22:43

Osobiście podoba mi się bardziej chrome, ale z racji że mój laptop za dobry już nie jest powróciłem- po latach- do Firefoxa.
Jest zdecydowanie płynniejszy i wszystko działa stabilniej, więc można wywnioskować że mniej Ram zżera.

koper

Stały bywalec
Posty: 638
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:41

Przeglądarka z najmniejszym zużyciem RAM, do filmów.

Post21 lip 2014, 12:42

360Browser




  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości