Silverlight Plugin i inne w Mozilla Firefox, które wyłączyć?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Wilczy_kiel

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:30

Silverlight Plugin i inne w Mozilla Firefox, które wyłączyć?

Post15 mar 2009, 11:19

Muszę przyspieszyć Firefoxa i teraz pytanie do czego to jest i co można wyłączyć?

Wtyczki:
Silverlight Plugin
Windows Genuine Advantage
Windows Presentation Foundation
Yahoo! activeX Plug-in Bridge
2007 Microsoft Office system

Rozszerzenia:
Ask Toolbar for Firefox
Microsoft .NET Framework Assistant 1.0

--------------------------------------
Nieodpowiedni dział, temat przenoszę do działu Oprogramowanie.
rokko

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Silverlight Plugin i inne w Mozilla Firefox, które wyłączyć?

Post15 mar 2009, 11:22

Wg mnie - możesz wszystko wyłączyć.


==========
K.

Wilczy_kiel

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:30

Silverlight Plugin i inne w Mozilla Firefox, które wyłączyć?

Post15 mar 2009, 11:31

W sumie wiem, ale czy na szybko ktoś mi wyjaśni do czego one mogą być przydatne?

Wytłumaczenie w Google np co do Silverlight, mi tyle mówi co nic.
Microsoft Silverlight - technologia internetowa umożliwiająca wyświetlanie treści multimedialnych za pomocą przeglądarki. Rozwijany był pod kodową nazwą Windows Presentation Foundation/Everywhere (WPF/E) i zaprojektowany tak, aby współpracował z językami XAML oraz JavaScript. W wersji 2.0 możliwe jest pisanie w dowolnym języku obsługiwanym przez .NET, dodatkowo obsługuje języki interpretowane takie jak Ruby i Python.


A są jeszcze inne. Yahoo, do tego mogę mieć pewność, że jest mi zbędne.

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Silverlight Plugin i inne w Mozilla Firefox, które wyłączyć?

Post15 mar 2009, 11:38

Ask Toolbar for Firefox - Szukanie szybciej i lepiej z Ask.com w przeglądarce Firefox. Personalizacja wyników wyszukiwania z zapisanymi miejscami, aktualnościami i wiele więcej. Zapisywanie zdjęć, stron internetowych i wyszukiwań - niepotrzebne.

Microsoft .NET Framework Assistant 1.0 - Jest to rozszerzenie przeglądarki Firefox, który umożliwia pracę z instalatorem ClickOnce przęglądarką Firefox.

:google: ...


=========
K.

Wilczy_kiel

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:30

Silverlight Plugin i inne w Mozilla Firefox, które wyłączyć?

Post15 mar 2009, 11:47

Microsoft .NET Framework Assistant 1.0 - Jest to rozszerzenie przeglądarki Firefox, który umożliwia pracę z instalatorem ClickOnce przęglądarką Firefox.


djarta no ok, google, ale w tym problem, tam są bzdety, kompletnie nic nie mówią. Wszyscy sadzą tam mądre definicje przepisane żywcem z witryny Microsoftu. W sumie pewnie nikt nawet nie wie o czym pisze. No co mi po tej definicji? ClickOnce, ale teraz pytanie, co to jest ClickOnce i do czego nam się to przydaje? A i pytanie, a skąd to się wzięło w Firefoxie? Sam tego nie instalowałem, czyli jakaś cudowna aplikacja to musiała zainstalować, nie racząc mnie nawet poinformować o tym fakcie.
A może to jest jej do czegoś potrzebne, a może i mi także, tylko nie wiem, że z tego korzystam.

Ask Toolbar już wywaliłem, chyba to było to od tego Foxit Readera.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Silverlight Plugin i inne w Mozilla Firefox, które wyłączyć?

Post15 mar 2009, 12:59

Microsoft .NET Framework Assistant

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Muszę przyspieszyć Firefoxa i teraz pytanie do czego to jest i co można wyłączyć?

Jeżeli chcesz przyśpieszyć FF, to są lepsze metody od wyłączania zbędnych dodatków, choć nie ukrywam, że ograniczenie liczby pluginów znacznie zmniejsza zużycie pamięci przez przeglądarkę.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Wilczy_kiel

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:30

Silverlight Plugin i inne w Mozilla Firefox, które wyłączyć?

Post15 mar 2009, 13:11

A o jakie metody chodzi, jestem otwarty na każdą propozycję.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Silverlight Plugin i inne w Mozilla Firefox, które wyłączyć?

Post15 mar 2009, 13:46

Tuning FF można wykonać modyfikując odpowiednie opcje konfiguracyjne, dostaniesz się do nich wpisując w pasku przeglądarki about:config lub używając dodatku do przeglądarki FF Configuration Mania.

Przykładowe przewodniki optymalizacji FF:

- Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
- Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
- Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
- Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości