Skuteczność Panda Cloud Cleaner.

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Skuteczność Panda Cloud Cleaner.

Post07 cze 2014, 07:47

Szukałam jakiegoś dodatkowego skanera anty-wirusowego na żądanie i natrafiłam na Panda Cloud Cleaner.

Czy ten skaner jest skuteczny? Czy warto go przetestować?

W systemie mam mbam premium i ono od dawna nie wykryło żadnej infekcji. Avira też nic nie wykryła, oraz Kaspersky Virus Removal Tool. Mam jeszcze do testu najnowszego spybot portable, nie chciałam go instalować, aby nie zaśmiecać systemu, ale ponoć już nie jest tak skuteczny jak dawniej. Raczej nie mam żadnej infekcji, nie ma jej objawów, ale chciałam się upewnić. Poza tym zainstalowałam sobie Maxthon portable, a ponoć niektóre jego rozszerzenia mogą być felerne.

Czy Panda Cloud Cleaner sypie FP, jak chociażby skaner Emsisoft Emergency Kit, polecali mi go na jednym forum...

Czy warto przetestować ten skaner, czy lepiej po prostu o nim zapomnieć? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Skuteczność Panda Cloud Cleaner.

Post07 cze 2014, 13:29

Czy warto przetestować ten skaner, czy lepiej po prostu o nim zapomnieć? :mrgreen:

Nie testuj, zapomnij o nim.
Masz wystarczającą ilość programów zabezpieczających komputer a nawet za dużo.
Nie zaśmiecaj niepotrzebnie system i nie szukaj problemów ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Skuteczność Panda Cloud Cleaner.

Post07 cze 2014, 14:35

Fakt, jak dotąd rzadko łapię jakieś infekcje. Ostatnio nieopatrznie pobrałam jakiegoś downloadera i wówczas zainstalowały mi się różne śmieci. Teraz z tym bardzo uważam, używam tylko linków bezpośrednich. Poza tym pewne strony, nie dające wyboru, usunęłam z Ulubionych.

Skoro Kaspersky Removal Tool nic nie wykrył, system powinien być czysty. Może nim przeskanuję folder z Maxthon portable, bo pobrałam trochę inne rozszerzenia niż poprzednio.

Aha, do zabezpieczeń dorzuciłam MCShield, który działa w tle, nie obciąża zbytnio kompa i ma zapobiec infekcji z pendrive. Polecił mi go użytkownik pewnego forum...

Nadal czekam na inne opinie dotyczące Pandy Cloud Cleaner...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Skuteczność Panda Cloud Cleaner.

Post07 cze 2014, 14:40

Mnie wystarcza Avast Free + Comodo Firewall
+ skanowanie od czasu do czasu za pomocą programu Malwarebytes Anti-Malware .
Komputer 7 lat, wcześniejszy i obecny system Windows XP SP3 oraz dodatkowo Windows 7 Ultimate 32 bit.
Brak problemów i nie testuję innych programów :D
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Skuteczność Panda Cloud Cleaner.

Post10 cze 2014, 20:16

Przeskanowałam mojego kompa tym programem i nie wykrył nic poważnego, tylko PUP. Jednak tamte programy były przeze mnie pożądane. Nie sypał FP, jak skaner Emsisoft...

Pozwoliłam mu usunąć jakieś wpisy z rejestru, może FP, przedtem utworzywszy punkt przywracania systemu... I system to przeżył.

W zasadzie nie wiem, czy on jest skuteczny... Jednak może od czasu do czasu przeskanuję nim kompa...

Jednak wykryte rzeczy należy sprawdzać na Virus Total... Tym razem ich nie sprawdziłam, bo rzekome PUP to programy, które sama chciałam zainstalować...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości