Szyfrowanie danych w KeePass

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
koszalek

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2009, 21:55

Szyfrowanie danych w KeePass

Post01 maja 2009, 22:07

Witam,
zainteresowałem sie ostatnio programem KeePass, mam kilka pytań.
Kiedy mamy otwartą naszą bazę haseł używamy Plik -> Ustawienia bazy danych (Ctrl+I) i w otwartym oknie możemy zmienić sposób szyfrowania (AES wystarczający); dodatkowo klikamy przycisk po prawej stronie pola ?Ilość powtórzeń szyfrowania?, 6000 zmieni się na wartość większą i takie ustawienia zatwierdzamy.
Te ustawienia przypisane są tylko do pliku bazy haseł a więc jak stworzymy nowy plik to trzeba te ustawienia zmienić ponownie (albo można ustawić domyślną wartość w pliku KeePass.ini, ale to nie na ten poradnik jak na razie.

źródło: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

1. Co oznacza "ilość powtórzeń szyfrowania"? w jakim celu zmienia sie to (jakie to ma działanie)?
2. Dlaczego najpierw jest 6000? jeśli jest 6000 to znaczy że na początku nie szyfrujemy w AES lub Twofish? więc dlaczego jest standardowo wybrane AES?
3. Po kliknięciu w przycisk za każdym razem jest generowana inna liczba, dlaczego tak sie dzieje?

4. Odnośnie tego punktu (4) nie pytajcie po co takie hasło. Chcę po prostu wiedzieć. Widzę że można wygenerować hasło o długości do 30000 znaków, więc ponad 700 bitowe. Można więc takiej długości hasło ustawić dla dostępu do bazy haseł, zarówno dla AES jak i dla Twofish? Nie jest czasem tak że AES obsługuje hasła o długości do 256 bitów? bo czytałem że są tego typy szyfrowania np 128 bitowe lub 256, np tu:
Darmowy program do zarządzania i przechowywania listy haseł, PIN kodów oraz innych poufnych danych. Dane są szyfrowane 128-bitowym kluczem AES lub Twofish.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

5. Da sie jeszcze więcej bitowe szyfrowanie ustawić? czyli do wygenerowanego hasła ponad 700 bitowego dopisałbym drugie tyle znaków.

6. W programie można przechowywać hasła o nieograniczonej długości?


  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości