Udostępnianie plików

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Tulku

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 20 kwie 2012, 03:33

Udostępnianie plików

Post24 lis 2014, 03:48

Witam
Chciałem sprawdzić swoją zaporą w teście shields up, wyszło z niego że mam włączone udostępnianie (pierwsza zakładka
file sharing,pierwszy punkt) mimo że w centrum sieci mam wyłączoną tą opcję?
Jest jakiś inny sposób na wyłączenie tego??Ten test jest wiarygodny?
Mam mobilny internet jeżeli ma to jakieś znaczenie w tescie.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Udostępnianie plików

Post24 lis 2014, 15:06

Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Tulku

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 20 kwie 2012, 03:33

Udostępnianie plików

Post24 lis 2014, 22:41

Wyłączenie usługi serwer nic nie daje , nadal widze w tescie coś takiego
Shields UP! is now attempting to contact the Hidden Internet Server within your PC. It is likely that no one has told you that your own personal computer may now be functioning as an Internet Server with neither your knowledge nor your permission. And that it may be serving up all or many of your personal files for reading, writing, modification and even deletion by anyone, anywhere, on the Internet! :@

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Udostępnianie plików

Post11 gru 2014, 19:21

A jaka to zapora? Może warto zmienić na Comodo i tam zablokować.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Udostępnianie plików

Post27 paź 2015, 20:00

cosik_ktosik pisze:A jaka to zapora? Może warto zmienić na Comodo i tam zablokować.


Odkopię temat.

Jestem zielony w te klocki, a chciałbym chronić swoją sieć - domową - przed ewentualnymi atakami.
Router to D-Link DWR-116. Łączę się bezprzewodowo z netem z dwóch komputerów, ze stacjonarnego z XP oraz z lapka z Vistą. Chciałem współdzielić foldery pomiędzy nimi, aby nie bawić się kablami, czy stickami.
Zainstalowałem Comodo, strona o której tu mowa nadal mi gratuluje otwarcia na świat.
W ustawieniach routera, wg instrukcji mam ustawione WPA2 - niby bezpieczne.
Domyślam się, że nie jest to wystarczające, a może... jest. Jak z tym jest. Czy można ustawić to jeszcze lepiej - na routerze, który w opisie jest wyposażony w zaporę jednak. Obecnie nie mogę wejść na router - comodo ambitnie blokuje jeden komputer. Nie do końca wiem co mam wpisać. Znalazłem jakiś opis, ale chyba nie tego on dotyczy.

Oba komputery widzę na routerze w sieci LAN, ich IP, nazwę oraz MAC. Za drugim razem połączyłem się intuicyjnie, początkowo ten drugi, późniejszy konfigurowałem na czuja - mam na nim w końcu internet.
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Udostępnianie plików

Post27 paź 2015, 20:58

Mój komputer=>Sieć zobacz co widzi tutaj po wejściu na Twój komputer.
Jak nie tam to wejdź w eksplorator Windows, tam będą Miejsca sieciowe. Teraz Wyświetl komputery grupy. Zobacz co udostępniasz, odszukaj potem ten folder, prawym przyciskiem, wejdź w udostępnianie i wyrzuć to.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Udostępnianie plików

Post28 paź 2015, 19:51

Ogólnie nie ma zbyt wiele do oglądania. Z lapka widzę lapka, router i XP (PC) i nie mogę obecnie na niego wejść - pyta o użytkownika i hasło, do routera mogę się dostać z FF, 192... standardowo. Natomiast z PC widzę lapka i mogę na niego wejść, częściowo. Widzę to, co ustawili poprzednicy, czyli ogólnie dostępne foldery - przez nich zdefiniowane, np. Shared Files, Public, Dokumenty, obrazy i inne tego typu rzeczy. Ich zawartość nie ma jakiegoś znaczenia, bo albo jest w nich bardzo mało, albo... tapety do windowsa. Ogólnie ma tam tzw. wrażliwych danych ;)

I tak jestem niezły, bo czytając to i owo, połączyłem to w sieć. Ale nie chcę czegoś skopać jednocześnie. Nie da się jakoś inaczej ich połączyć, nie wiem, na zasadzie innego przesyłu plików - jakiś program do tego nie byłby lepszy/bezpieczniejszy? Że tylko między sobą będą się komunikować, a cokolwiek innego będzie blokowane. Nie wiem, po IP, czy jak to zrobić.
Opiszę to plastyczniej, jakby poprzez kabel, który jest chroniony. :oops:
:)
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Udostępnianie plików

Post28 paź 2015, 20:08

Powiem tak, możesz próbować odszukać te foldery, potem prawym przyciskiem na nie i wyłącz na nich udostępnianie. Można też wyłączyć konto gościa. Ale ogólnie, skoro nic więcej nie ma widocznego, to i tak jesteś całkowicie bezpieczny.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Udostępnianie plików

Post28 paź 2015, 21:35

cosik_ktosik pisze:Powiem tak, możesz próbować odszukać te foldery, potem prawym przyciskiem na nie i wyłącz na nich udostępnianie. Można też wyłączyć konto gościa. Ale ogólnie, skoro nic więcej nie ma widocznego, to i tak jesteś całkowicie bezpieczny.


Aha, skoro tak, no to ok. :) Bo jak zajrzałem na tę stronę z pierwszego postu, to miałem ten sam komunikat, czy z Comodo, czy bez. :roll:
i]Greetings!

Without your knowledge or explicit permission, the Windows networking technology which connects your computer to the Internet may be offering some or all of your computer's data to the entire world at this very moment![/i]

I pomyślałem, że to może jakaś ściema - kup, zapłać, a nie zamoczysz już nigdy nóg wchodząc do wody. ;)

Nie wiem czy w tym wątku mogę to ciągnąć, ale jak mam teraz wejść na router? Z lapka wejdę, bo tam nie ma FW, na PC jest i lipa, bo nie mam dostępu.
Czy coś spisać z routera IP, czy co innego i zrobić regułę w Comodo?
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości