Uszkodzony plik audio

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Lunatykowaty

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48

Uszkodzony plik audio

Post16 cze 2009, 22:01

Może opisze mój problem tutaj. Mam mp4 i opcje nagrywania np. audycji w radiu. Nagrałem półtora godzinną audycje i zdaje się ze zapisałem ale przy zapisywaniu pojawił się problem tzn. zawiesił mi się odtwarzacz tak jakby. Zresetowałem go i dana audycje w postaci pliku o nazwie FM00012 i rozszerzeniu microsoft wave sound format mogę odtwarzać ale tylko na mp4. Jak chce przenieść plik na komputer to pojawia mi się błąd i pisze, ze plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny. Zależy mi na tym, ponieważ był tam naprawdę świetny kawałek a nie podano tytułu. Pierw pasowałoby naprawić dany plik, potem go przenieść na komputer i przekonwertować na mp3 skracając do tego jednego kawałka o którym wspomniałem. Może coś co naprawi ten plik aby można było nim operować? Bo to jest tak, ze gdy chce go odtworzyć to pojawia się okienko winampa i pisze, ze już koniec odtwarzania. Dodam, ze w pozostałych tego typu plikach było tak samo tylko, ze dało się je przenieść na komputer normalnie aaa i przed sekunda zauważyłem, ze rozmiar tego pliku wynosi 0 na komputerze. Nie wiem już co jest grane, na odtwarzaczu jakoś mogę słuchać a rozmiar wynosi 163 MB. Po przeniesieniu programem BadCopy Pro pliku na komputer rozmiar maleje do 0. Widocznie chyba było podobnie z pozostałymi ale przecież niby wszystko dobrze i git, przerzucałem je normalnie... no nie wiem. Nie znam się ale istnieje prawdopodobieństwo, ze jest to plik wav, gdzieś to widziałem w nazwie pliku po kropce. A i gdy chce skopiować w ogóle gdzieś żeby tylko spróbować tym ruszyć to nie idzie a spróbowałem wyciąć i wkleić to poszło i w tej chwili mam w głównym folderze odtwarzacza bo na komputer nadal nie pójdzie. Proszę o pomoc i z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009, 23:19 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodałem polskie znaki diakrytyczne, używaj ich

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Uszkodzony plik audio

Post16 cze 2009, 22:13

Plik przenosisz na partycje z systemem plików NTFS tak?

Spróbuj przenieść na inny, wymienny nośnik pamięci (lub partycję) sformatowany w FAT lub FAT32.

Format pliku to WAV tak?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Lunatykowaty

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48

Uszkodzony plik audio

Post16 cze 2009, 23:16

można prościej? xd raczej wav
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009, 23:25 przez Lunatykowaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Uszkodzony plik audio

Post16 cze 2009, 23:19

Jeżeli nie chcesz to nie przenoś, nikt Cię nie zmusza.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Lunatykowaty

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48

Uszkodzony plik audio

Post16 cze 2009, 23:30

Niestety nie jest to możliwe. Nadal piszę, że "Nie można skopiować FM00012: Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny." Wynika, że plik jest uwięziony w moim odtwarzaczu.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Uszkodzony plik audio

Post17 cze 2009, 07:55

Wątpię że to jest plik WAV ale jak się upierasz to zobacz programik do odzyskiwania Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jak pierwszy sposób nie pomoże spróbuj otworzyć go w edytorze audio np. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników lub Audacity PL.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009, 08:06 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: z uwagi na dalszy kontekst tematu przenoszę do działu Oprogramowanie
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Lunatykowaty

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48

Uszkodzony plik audio

Post17 cze 2009, 09:08

Chyba masz rację. W tym WAV Saver jest tak, że gdy klikam repair to wyskakuje mi bląd i pisze tak "An unknow error ocurred while accessing G:\GM00012.WAV. W Audacity próbowalem i program sie wylącza gdy chce wybrac plik a w GoldWave wyskakuje bląd.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Uszkodzony plik audio

Post17 cze 2009, 09:15

a w GoldWave wyskakuje bląd

Jaki to błąd? Możesz dać screen?

Plik powinno się otworzyć w edytorze w trybie RAW.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Lunatykowaty

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48

Re: Uszkodzony plik audio

Post17 cze 2009, 10:16


Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Uszkodzony plik audio

Post17 cze 2009, 11:00

Spróbuj otworzyć plik w Audacity, w programie Plik => Importuj => Surowe dane. Dzięki temu Audacity otworzy plik pomijając jego nagłówek, który prawdopodobnie jest uszkodzony. Po otwarciu pliku spróbuj zapisać go wybierając opcję Plik => Eksportuj.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Lunatykowaty

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48

Uszkodzony plik audio

Post17 cze 2009, 12:52

Wszystko niby ok tylko rozmiar pliku wynosi 0, ściągnąlem kodek potrzebny do przekonwertowania danego pliku na mp3 w sumie go mam tylko no jest pusty. Na odtwarzaczu rozmiar wynosi 163 mb.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Uszkodzony plik audio

Post17 cze 2009, 14:49

a jakbyś skompresował na nośniku do .rar i przeniósł na kompa, a potem wypakował, chyba że jest to płyta
Pozdrawiam, koleś git

Lunatykowaty

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48

Uszkodzony plik audio

Post17 cze 2009, 17:42

Nie idzie zapakować.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Uszkodzony plik audio

Post17 cze 2009, 18:43

A więc tak, musisz nagrać jakiś plik i zapisać. Następnie z prawidłowego pliku wydobyć nagłówek i podmienić go w tym uszkodzonym pliku. Jednym słowem bez zabawy z edytorem heksadecymalnym nie obędzie się. Dodatkowo będzie trzeba przywrócić pierwotny rozmiar "nowo" powstałego pliku. Tak to z grubsza wygląda. Nie ma żadnej gwarancji, iż operacja przyniesie pożądany skutek lecz jak posiadasz wystarczające umiejętności i jesteś obeznany w kodzie heksadecymalnym to możesz spróbować. Przypominam, iż niewłaściwe wykonanie wszystkich operacji może skutkować całkowitą utratą możliwości odtworzenia pliku.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Lunatykowaty

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48

Uszkodzony plik audio

Post17 cze 2009, 19:23

Czy jestem jedyną osobą, która może coś zdzialać ?



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości