Vista Home Premium a sieć bezprzewodowa

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
wowu

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2009, 11:35

Vista Home Premium a sieć bezprzewodowa

Post17 cze 2009, 11:49

Mój problem wynika z totalnego braku wiedzy. :oops:

Mój system to Vista Home Premium.

Próbowałem skorzystać z hotspota. W tym celu przytargałem swoje laptopisko i załączam z niepokojem patrząc na baterię.
Po włączeniu urządzenia wifi i dotarciu do opcji połącz z siecią - ładnie laptop wykrył sieci, nawet bez problemu się połączył. Sprawdziłem stan połączenia, żadnych problemów - swobodna wymiana pakietów. W Norton Antivirus 2009 zwiększyłem o jeden poziom zaufanie dla sieci - na wszelki wypadek by się nic nie blokowało. Na razie działało :D

Ale ... po włączeniu przeglądarki (Mozilla Firefox 3.0) okazało się, że po wpisaniu strony w wierszu poleceń (???) wyskakuje okienko połączenia - a jedyne skonfigurowane to połączenie modemowe - po linii telefonicznej. Pomyślałem, że może Firefox taki nieprzystosowany i załączyłem dołączonego do Visty, Internet Explorera, który powtórzył to żądanie. Ponieważ boje z windowsami mi nie obce, postanowiłem dodać połączenie > połączenie bezprzewodowe. Po kliknięciu na tę opcję laptop połączył się z siecią (póki nie odłączyłem, to nie mogłem wybrać tej sieci), a następnie postanowił testować ją - co uznałem za niedorzeczne i anulowałem. Za drugim razem poczekałem i test widocznie wypadł negatywnie. W obu wypadkach wcisnąłem opcję > skonfiguruj mimo to. Gdy w okienku połączeń przy kolejnej próbie ściągnięcia jakiejkolwiek strony wyskoczyło okienko połączeń nadal jedyną opcją było połączenie telefoniczne, mimo, że Vista wyświetlała, że nawiązano połączenie i przebiega ono bezproblemowo.

W skrócie:

Jak przeglądać strony internetowe przez połączenie bezprzewodowe w systemie Vista.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009, 16:24 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta tytułu

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Vista Home Premium a sieć bezprzewodowa

Post17 cze 2009, 16:30

Jeżeli chodzi o obsługę hotspotów to dobrym programem jest darmowy WeFi (Windows 7, Vista).

Okno połączenia dial-up zapewne wyskakuje dlatego, iż połączenie tego typu jest ustawione jako domyślne w systemie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

wowu

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2009, 11:35

Vista Home Premium a sieć bezprzewodowa

Post18 cze 2009, 12:23

Zaraz, zaraz. czyli chcesz mi powiedzieć, że pomimo wydanej olbrzymiej kasy ( w porównaniu do tej jaką dotychczas płaciłem za windows od nieautoryzowanych resellerów) nie mogę normalnie połączyć się w Viście z hot spotem? Przecież jak przeglądnąłem pośpiesznie to forum to nikt nie ma z tym problemu. Co jest się pytam?!

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Vista Home Premium a sieć bezprzewodowa

Post18 cze 2009, 16:01

A skąd takie dziwne przekonanie że nie można?

Vista podobnie jak XP zawiera standardowe elementy, których przeznaczeniem jest łączenie się z sieciami bezprzewodowymi. W tym wypadku alternatywne oprogramowanie choćby i w postaci wspomnianego WeFi ma ułatwiać połączenie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości