Windows 10 czy warto ?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
criss20ster

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2016, 13:57

Windows 10 czy warto ?

Post14 lis 2016, 19:29

Witam. Nie wiem czy takowy temat był jestem tutaj nowy i mam z tym związany dylemat.

Sciągnąłem ze strony Microsoftu Windowsa 10 za pomoce tego programu co opisali w poradniku z forum tech.... i już mam wypalony obraz ISO i bootowalny USB. Lecz nie mam klucza i pytanie skąd można w miarę w przystępnej cenie nabyć oryginalny klucz dzięki któremu bede mógl aktywować Windowsa.

2 Pytanie czy mając winodows 7 64 bit pro Pl warto przejść na Windowsa 10 teraz? Czy on mam jeszcze jakieś mankamenty względem programów , gier itp ?

Bardzo bym prosił Was o pomoc.

Pozdrawiam
Criss

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Windows 10 czy warto ?

Post14 lis 2016, 20:08

Moim skromnym zdaniem, nie warto. Miałem kilka razy na swym blaszaku 10tkę i jak szybko ją zainstalowałem tak szybko powróciłem do obecnego czyli 7.
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Windows 10 czy warto ?

Post15 lis 2016, 14:49

Uważam że warto w przyszłości, niekoniecznie najbliższej, zainwestować w Windows 10.

Jednak jeśli ktoś jest zadowolony z poprzedniego systemu, to nie musi migrować na dziesiątkę, póki siódemka lub ósemka ma jakieś tam wsparcie Microsoftu, chyba do 2020 roku. :think:

Według mnie dziesiątka to jest jeszcze nie do końca dopracowany system, mimo że obecnie nie stwarza mi wielu problemów- po zainstalowaniu tzw. rocznicowej aktualizacji. Miałam wcześniej problem z brakiem kompatybilności stylów wizualnych przeznaczonych na Windows 7, oraz Windows 8- wówczas menu start oraz centrum akcji czasem nie działały. Obecnie to się naprawiło, a jak ów problem wystąpi, to nie muszę się już przelogowywać.

Niektóre osoby miały problem po migracji do Windows 10: np. ze sterownikami nVidia, pendrive, itp.. Problematyczne bywają również aktualizacje- swego rodzaju loteria czy położy się system, czy też nie...

Czyli warto w przyszłości zainwestować w Windows 10, zwłaszcza jeżeli poprzedni system dobrze działa i np. jak ja nie wymieniło się płyty głównej, jako posiadacz systemu na licencji OEM...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Windows 10 czy warto ?

Post15 lis 2016, 16:25

Dla mnie sprawa jest prosta, lubię nowości i gdybym miał wybierać teraz wybrał bym Win 10, mimo że trzeba się użerać z pewnymi drobiazgami a i system poznać to trochę zajmuje czasu.

Jest jeszcze kwestia graczy i DirectX 12 który jest kompatybilny tylko z Win 10.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Windows 10 czy warto ?

Post15 lis 2016, 16:54

Przytuliłem sprzęt z windows 7 - ... nie chciałem dziesiątki. Zdrowi i młodsi nie wyrabiają, a ja nie jestem eksperymentem, żeby wystawić swoją prywatność w sposób niespotykany. Nawet odznaczyłem - wyślij informacje do microsoftu o nowej instalacji. Nie ma szpiegostwa, przynajmniej ograniczone jest i trzeba udawać, że tak jest dobrze.
Sprzęt do neta i mediow mam OK, tylko przymało ramu, 2GB. Dodałem jeszcze 1GB na sztywno i będę jakoś tam działać.
Sprzęt, to minikompter, choć z czterordzeniowym prockiem. Nie ma napędu, więc trzeba sobie radzić.
Nikt mnie nie namówi do dziesiątki.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości