windows messanger

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

windows messanger

Post30 maja 2014, 17:11

Czy jest możliwość odinstalowania z sytemu windows messanger ? bo nie jest mi on do niczego potrzebny a tylko zajmuje miejsce. Można się go jakoś pozbyć całkiem bez uszkodzenia systemu ?

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

windows messanger

Post30 maja 2014, 18:39

Witam . Windows messngera można usunąć np. za pomocą programu Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Drugi sposób to edycja pliku o nazwie sysoc.inf -> (C:\WINDOWS\inf) .
Otwieramy go w notatniku i w linii gdzie widnieje wpis msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7,
usuwamy hide . Po edycji linia wygląda tak - msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,7 . Następnie zapisujemy plik z dokonanymi zmianami . Teraz przechodzimy do Panelu sterowania -> Dodaj lub usuń programy -> Dodaj/Usuń składniki systemu Windows . Wykonane zmiany w/w plku spowodowały że na liście będzie widoczny Windows Messenger . Teraz można go usunąć
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

windows messanger

Post30 maja 2014, 19:02

Ten program nie działa co mi dałeś .
A tego pliku sysoc.inf w folderze windows niema, przynajmniej nie moge znalesc :(
Moze mi ktos pomoc ??

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

windows messanger

Post30 maja 2014, 19:34

Witam . Sorry zapomniałem że ten folder jest chyba ukryty . W opcjach folderów pierw musisz zaznaczyć - pokaż ukryte pliki , foldery , dyski i wtedy poszukać . Nie pamiętam jak to jest XP .

Co znaczy że ten program nie działa ? Nie uruchamia się czy nie robi tego co ma zrobić ?

PS.
Możesz też w Uruchom wpisać C:\Windows\inf\sysoc.inf -> Enter . Plik otworzy się w notatniku
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

windows messanger

Post30 maja 2014, 19:45

Nie wiem czy tak ma dzialac ze wyskakuje napis typu "Windows Messanger has ben "
Zrobiłem tez drugim sposobem i chyba się udało. Niema juz tego Windows Messanegr na moim dysku. Można to jakos sprawdzic czy faktycznie ma ?

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

windows messanger

Post30 maja 2014, 20:01

Ten komunikat z programu powinien znaczyć tyle co Windows Messanger został usunięty . Ale chyba go nie dokładnie zacytowałeś . Jak zrobiłeś drugim sposobem to Windows Messenger został usunięty . Jak to sprawdzić , nie wiem ? Nie mam dostępu do XP .
Możesz np. sprawdzić czy jest w tej lokalizacji C:\Program Files\Messenger
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

windows messanger

Post30 maja 2014, 20:43

Jest tam folder w o nazwie Messanger, ktory zawiera plik .Gif o nazwie lvback
Mozna to usunac ?

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

windows messanger

Post30 maja 2014, 22:09

Teoretycznie tak , jak Ci zależy . Przed tym możesz go otworzyć np. przeglądarką i zobaczyć co to jest .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości