Wyłączenie HDD po określonym czasie

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
locarno

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2012, 15:10

Wyłączenie HDD po określonym czasie

Post17 lut 2018, 15:05

Witam. Mam pewien problem z usypianiem dysków w Windows 10 x64. W systemie mam ustawione opcję "Wyłącz dysk twardy po" na 1 minutę. Niestety nie do końca to działa. Dysk się nie usypia po minucie, tylko po dłuższej bezczynności i to nie zawsze. Nie jest to dysk systemowy, tylko dysk z danymi, który nie powinien być przez nic używany.

Pomyślałem, że dysk ma swoje zasady usypiania jednak w instrukcji obsługi jest napisane:

Sleep mode
The drive enters sleep mode after receiving a sleep command fromthe host. In sleep mode, the drive buffer is disabled, the heads are parked and the spindle is at rest. The drive leaves sleep mode after it receives a hard reset or soft reset from the host. After receiving a reset, the drive exits sleep mode and enters standby mode with all current translation parameters intactSleep mode.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W końcu udało się znaleźć program dzięki, któremu mogę ręczenie stopować i startować dysk, a także mogę ustawić po jakim czasie ma się uspać (minimum 5 sekund).
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Obrazek

Działa idealnie. Dysk się usypia po 5 sekundach.
Problem polega na tym, że ustawienie, to traci się po zamknięciu lub ponownym uruchomieniu systemu. Za każdym razem muszę ustawiać to ręcznie.
Model dysku: ST2000LM015

Pytanie brzmi, czy da się coś zrobić, żeby to ustawienie zapisało się na stałe ? Na przykład zmienić to na stałe w systemie lub napisać skrypt, program który za każdym razem ustawiał by tą wartość przy uruchomieniu systemu.


  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości