Pendrive- nie widzi plików

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
gomis90

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2015, 19:20

Pendrive- nie widzi plików

Post24 maja 2015, 19:54

Witam, posiadam pendrive 14,5GB (dysk G). Wszystko było okej i nagle mój promotor nagrał na niego ze swojego starego komputera wyniki naszych pomiarów. W jego komputerze było widać foldery na pendrive, ale na moim i paru znajomych już nie. Wykasowałem wszystkie inne foldery i teraz ogólnie 1,6 GB jest zajęte (dokładnie tyle ile zajmowały dane od promotora) ale wchodząc w pendrive nie ma żadnych folderów. Czytałem o tym problemie dużo, próbowałem utworzyć obraz testdisk-iem zgodnie z instrukcją Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ale w liście partycji wyświetlają się aż 4 partycje, wybierając każdą po kolei otrzymuje pliki "image.dd" o pojemności 0 kb.

Log z USBfix:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Błagam ratujcie :sciana:

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pendrive- nie widzi plików

Post24 maja 2015, 20:00

Pod linuksem zobaczyłbym jak widać ten dysk i czy pliki nie są ukryte.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

gomis90

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2015, 19:20

Pendrive- nie widzi plików

Post24 maja 2015, 20:46

Pliki nie są ukryte, linuksa nie posiadam, ale korzystając z aplikacji 'linux reader' pendrive również jest pusty (są 2 pliki po 0 kB: autorun.ini i system volume information (to folder)). Klikając w tym programie na właściwości pendrive, również otrzymuje wyniki jak w windowsie:

Obrazek

Nic się nie da zrobić?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pendrive- nie widzi plików

Post24 maja 2015, 22:43

A włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

gomis90

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2015, 19:20

Pendrive- nie widzi plików

Post25 maja 2015, 08:52

No włączyłem i nic...

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pendrive- nie widzi plików

Post25 maja 2015, 22:52

No to tak. Wejdź do konsoli wiersza poleceń.
Wpisz tam literę dysku USB i :
np

i enter
potem wpisz:

Kod: Zaznacz cały

attrib

i enter
Powinno pokazać ukryte pliki czy faktycznie są one ukryte. Jeśli będą to je poprzez attrib odsłonimy.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

gomis90

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2015, 19:20

Pendrive- nie widzi plików

Post26 maja 2015, 10:27

Obrazek

-- 26 maja 2015, 10:27 --

Korzystając z opcji windows "skanuj i napraw" otrzymałem taki folder na pendrive:

Obrazek

Pojemność tego folderu jest dokładnie taka sama jak utracone dane, ale pliki w nim zawarte mają rozszerzenie .CHK
Plików jest ponad 1000 i ciężko mi będzie zgadywać jaki plik ma jakie rozszerzenie, jest na to jakaś rada/program, żeby przypisać danemu plikowi odpowiednie rozszerzenie?



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości