Połączenie ideapada z Internetem

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
ksantypa_222

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2013, 23:56

Połączenie ideapada z Internetem

Post13 lut 2016, 14:58

Brak połączenia z internetem, Lenowo ideapad 100-151BY
Bardzo proszę o podanie krok po kroku sposób postępowania, aby połączyć się z Internetem.
Jestem w posiadaniu stacjonarnego komputera HERKULES LINE ASUS na którym zainstalowany system operacyjny WINDOWS 7. Działa bez zarzutu.
Nabyłam Lenowo ideapad 100-151BY z systemem operacyjnym WINDOWS 10
TERAZ PO KOLEI:
1. Włączam Lenowo – System Password ……wpisuję hasło
2. Klikam w enter (prawy dolny)
3. Pokazuje się widoczek z datą i aktualną godziną
4. Klikam w prawą dolną ikonkę
5. Wpisuję drugie hasło i jestem zaproszona na pulpit

Dodatkowo zakupiony i podłączony został Router TP- LINK. Router poprzez port WAN połączony jest kablem Ethernet z Ideapadem. Świecą się dwie pierwsze diody na zielono i siódma na pomarańczowo.
Router:
Standard N300 Mb/s
Model TL-WR841N
Cytat:
“ Aby wejść w ustawienia routera należy w pasek adresu przeglądarki wpisać 192.168.1.1 .
Login i hasło to : admin , admin . Jak nie było nic zmieniane.”
Tu zaczęły się schody. Nie wiem, o jakim pasku przeglądarki jest mowa.
Sieć Wi Fi zostawiam na zaś.
Bardzo proszę o kolejne wskazówki.
Specjalne podziękowania dla Pana Leona.
ksantypa_222

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Połączenie ideapada z Internetem

Post13 lut 2016, 15:28

ksantypa_222 pisze:Nie wiem, o jakim pasku przeglądarki jest mowa.

no tam gdzie wpisujesz w przeglądarce ( u ciebie chyba google chrome przeglądarka) adres strony np. http://www.hotfix.pl

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Połączenie ideapada z Internetem

Post13 lut 2016, 18:11

Witam . No to już wiemy trochę więcej .
ksantypa_222 pisze: Router poprzez port WAN połączony jest kablem Ethernet z Ideapadem.
.
Jeżeli Masz komputer stacjonarny podłączony kablem do internetu po przez router to powinnaś wykonać co następuje z tym że na komputerze stacjonarnym . Będzie chyba łatwiej . Nie musisz podłączać Lenovo do routera .
Musisz w routerze skonfigurować sieć WiFi . Wpisujesz w pasek adresu przeglądarki 192.168.1.1 . Wiesz już gdzie ? .Powinien wyświetlić się panel logowania . Wpisujesz Login - admin , hasło - admin . W tym momencie powinnaś znaleźć się w panelu konfiguracyjnym routera . Tworzysz sieć .
Zakładka Wireless->Wireless Settings
Wireless Network Name: Tutaj wpisujesz nazwę Twojej sieci
Region: Poland
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Auto
Channel : Auto
Enable Wireless Router Radio - zaznaczasz
Enable SSID Broadcast - zaznaczasz
i SAVE
Następnie przechodzisz do zakładki Wireless Security
WPA/WPA2 - Personal(Recommended) - zaznaczasz
Version: WPA2-PSK
Encryption: AES
Wireless Password: Tu wpisujesz hasło do swojej sieci czyli tzw. klucz
resztę pomijasz i klikasz na SAVE
To w zasadzie wszystko . Masz sieć (nazwę sieci ) i hasło do sieci oraz zabezpieczenie .
Dodatkowo możesz w zakładce - Wireless Advanced ustawić o ile nie będzie ustawione
Transmit Power: High
Beacon Interval : 100
RTS Threshold: 2346
Fragmentation Threshold: 2346
DTIM Interval: 1
Enable WMM - zaznaczasz
Enable Short GI - zaznaczasz
Enable AP Isolation - nie zaznaczasz
i SAVE . To wszystko .
Teraz na Lenovo klikasz PPM na ikonkę WiFi wybierasz swoją sieć i podajesz hasło .
ksantypa_222 pisze:Sieć Wi Fi zostawiam na zaś.
Bardzo proszę o kolejne wskazówki.

Jeżeli chodzi o połączenie kablowe z routerem to łączysz kabelkiem żółte gniazdo z gniazdem w Lenovo . Aby mieć internet kablowy z reguły trzeba wyłączyć WiFi . Tu nie za bardzo pomogę ponieważ robi się to różnie w różnych laptopach itp. Raz jest to wyłącznik na obudowie , może też być to klawisz Fn + klawisz z symbolem WiFi, klawisz dedykowany a może być zupełnie inaczej . Nie znam tego Lenovo
The End ;)
P.S.
W zakładce System Tools -> Password możesz zmienić Dane logowania do routera
Jak coś jest jeszcze nie jasne to pytaj .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

ksantypa_222

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2013, 23:56

Połączenie ideapada z Internetem

Post01 mar 2016, 15:02

Jest pewien postęp!
Mój Ideapad Lenowo 100 –15 IBY Windows 10 ma już połączenie z siecią internetową (Wi-Fi) Strona główna to Interia.pl, założyłam już pocztę na tym portalu.
1. Proszę o pomoc: krok po kroku jak umieścić na górze ekranu pasek „ulubionych”? Nie chcę zakładek. Przywykłam do starszego stacjonarnego PC , gdzie mam na każde kliknięcie inny portal. Jak to zrobić na nowym nabytku?
2. Szukam i nie mogę znaleźć możliwości pisania swoich dokumentów. Troszkę diabli mnie biorą.
3. W razie kolejnych kłopotów, będę prosiła o pomoc. Jak na mój wiek, to już trochę poszłam w dobrą stronę.
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję.
ksantypa_222

-- 01 mar 2016, 16:02 --

Nie wiem co się dzieje! Miałam Wi-Fi i wszystko mi grało. Nagle okazuje się, że nie mam połączenia z Internetem! Podejrzewam, że wskoczył mi tryb samolotowy. Jakim cudem? Co ja powinnam zrobić, aby odzyskać moje WI-Fi? Bardzo proszę o pomoc. Sama nie daję rady. Mój Ideapad Lenowo 100 –15 IBY Windows 10 Dodatkowo zakupiony i podłączony został Router TP- LINK. Router powinien obsługiwać stacjonarnego Herkulesa i wspomnianego notebooka.
Router:
Standard N300 Mb/s
Model TL-WR841N

Za udzielenie mi właściwej podpowiedzi będę bardzo wdzięczna,

ksantypa_222

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 mar 2013, 23:56

Połączenie ideapada z Internetem

Post27 cze 2017, 18:09

Mam problem z wstawianiem tabel. Mój stary Herkules (Windows 7) uległ modyfikacji i zainstalowano mi program OpenOffice writer. Prostą tabelę potrafię zrobić samodzielnie. Jednak brakuje mi możliwości korekty tej tabeli - brak możliwości rysowania tabeli oraz gumki do usuwania zbędnych linii. Innym problemem jest to, że ten program zapisuje mi dokumenty w formacie ODT. Jest ikonka, dzięki której mogę przeskoczyć na format PDF. Niektórzy znajomi, z którymi koresponduję, narzekają, że nie mogą otworzyć moich plików!

Mąż sprezentował mi LENOWO ideapad 100 (WINDOWS 10). I tu dopiero zaczęły się schody. Nie ma żadnej instrukcji. Za Świętego Boga nie wiem w co wejść, aby narysować tę tabelę i ewentualnie usunąć niepotrzebne linie.
Bardzo proszę o pomoc. Wdzięczność moja będzie dozgonna.
ksantypa_222



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości