Która karta graficzna lepsza, jak sprawdzić?

Skomentuj Nasze poradniki na www.hotfix.pl Chcesz zamieścić swój poradnik? Dodaj poradnik (dostępne po zalogowaniu na stronie)
Regulamin forum
Posty w tym dziale wymagają zatwierdzenia. Komentarze prosimy zamieszczać na stronie głównej portalu. Osoby zainteresowane dodaniem swojego poradnika mogą to zrobić poprzez odpowiedni formularz znajdujący się pod tym adresem (formularz dostępny po zalogowaniu na stronie).
Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

Która karta graficzna lepsza, jak sprawdzić?

Post03 wrz 2014, 00:17

Zawsze znajdzie się ktoś kto by chciał polepszyć swój sprzęt komputerowy, w tym przypadku poprzez instalację lepszej karty graficznej.

Ale często chcemy się dowiedzieć czy karta graficzna na którą się "czaimy " jest lepsza od posiadanej i zawsze jakoś do tego dochodziliśmy ale nadal nie wiemy w czym jest lepsza dana karta graficzna i o ile lepsza i wydajniejsza i czy będzie współpracować z naszym CPU (Central Processing Unit czyli procesor).

Również niewiadomą jest jaki zasilacz będzie potrzebny do tej karty graficznej.

Wszystko sprawdzisz na stronie

Kod: Zaznacz cały

game-debate.com


link :

Kod: Zaznacz cały

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1779&gid2=13&compare=radeon-9600-pro-vs-geforce-8600-gts-512mb


Po lewej wpisujesz kartę graficzną a po prawej tą co kupujesz.

Co pokazuje porównywarka ?

Szczegóły Rdzenia:

- szybkość
-architektura
- SLI/Crossfire
- dedykowany
- data produkcji

Pamięć karty :

- ilość
- taktowanie pamięci
- szyna pamięci ( bity )
- typ pamięci ( ddr,ddr2 ,ddr3 )
- przepustowość pamięci

Parametry karty:

- Jednostka przetwarzania shaderów
- Rzeczywista wydajność shaderów
- technologia wykonania
- Jednostki mapowania tekstur
- Pixel Rate
i inne.

Technologie wspierane przez kartę :

- directx ( wersja )
- shared model
- openGL ( wersja )

Dodatkowo
- Maksymalna rozdzielczość
- wejścia VGA
- wejścia DVI
- wejścia HDMI

Informacje o wymaganiach napięciowych:
- wymagania mocy dla GPU
- max pobór prądu ( W waty )

Wspieranie sprzętu komputerowego przez GPU ( pytanie czy karta graficzna będzie działać na moim CPU )

- rekomendowana ilość ram'u
- rekomendowany rozmiar ekranu / monitora ( jego rozdzielczość )
- rekomendowany zasilacz ( o mocy ) i podane w Watach karta wymaga zasilacza 300 W ( wat ? ) to nie musisz kupować lepszego gdy masz 300W i więcej

- mini recenzja GPU

( wszystko po angielsku + po prawej intuicyjna ocena słowna, np karta ta ma więcej jednostek mapujących od tej albo procesor graficzny tej karty ma większe taktowanie )

Na koniec podawany jest rekomendowany procesor CPU.

Dziękuję, mam nadzieję, że wam się przyda ;)

strona obsługuje bardzo wiele kart graficznych nawet te stare

i proszę aby ci którym to pomogło coś napisali bo tak mam z 60 wejść a nie wiem czy chociaż jednej osobie to pomogło
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21397
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Która karta graficzna lepsza, jak sprawdzić?

Post03 wrz 2014, 00:18

Myślę, że pomoże, bo to niby prosty poradnik ale przydatny. Pozdrawiam. Sam będę go polecał w odpowiednich tematach.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

alagar

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2015, 11:19

Która karta graficzna lepsza, jak sprawdzić?

Post21 lip 2015, 15:32

Ja mam inne pytanie, czy istnieje program, który pokazuje Ci po przeinstalowaniu jakie parametry ma Twoj laptop? Nie moge skompletować sterowników..

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Która karta graficzna lepsza, jak sprawdzić?

Post23 lip 2015, 12:32

Aida, Everest, SIW. Ale skoro to laptop to szuka się po modelu na stronie producenta. Można także przez identyfikator sprzętu w menadżerze urządzeń. Załóż temat w odpowiednim dziale, pomożemy.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Która karta graficzna lepsza, jak sprawdzić?

Post03 paź 2015, 20:14

Testy porównawcze nie tylko dla wybranych kart graficznych są dostępne na

Kod: Zaznacz cały

http://www.userbenchmark.com/

Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

Która karta graficzna lepsza, jak sprawdzić?

Post06 lis 2015, 22:26

strona im wysiadła FiX00ser bo nie ma obrazków download nie działa i straszne opóźnienie ( wolo ładuje stronę )

-- 6 lis 2015, o 23:26 --

strona

Kod: Zaznacz cały

http://www.userbenchmark.com/


działa widocznie mieli awarię gdy ja sprawdzałem link
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080



  • Reklama

Wróć do „Poradniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości