Windows 10 100% użycia dysku

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Bloodomem

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2017, 11:49

Windows 10 100% użycia dysku

Post17 maja 2017, 12:00

Witam.
Kupiłem parę dni temu nowego laptopa firmy ACER.
Problem w tym że po podłączeniu do sieci dysk zaczął swirowac. W menadżerze zadań użycie było non stop 100%. Powylaczalem parę usług jak indeksowanie itd odinstalowalem niepotrzebne ACERowskie oprogramowanie (standard z poradników w necie) plus pozwoliłem na spokojnie laptopowi przeprowadzić aktualizacja systemu. Trochę pomogło ale nie do końca gdyż teraz ma chwilowe skoki co jakiś czas do 90% użycia dysku. Sprawia to proces host uslugi system lokalny. Błagam pomóżcie bo zwariuje. Przy okazji to normalne że mcaffe korzysta z tak dużych zasobów pamięci RAM? Jakieś screeny i specyfikacje sprzętu dodam wieczorem.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Windows 10 100% użycia dysku

Post18 maja 2017, 12:49

McAfee bym się od razu pozbył ze względu własnie na duże obciążenie. Wyłącz także aktualizacje automatyczne(Windows Update).
Co to za model Acerka?

Jeśli nadal problem występuję wklej log z programu Autoruns, pod tym adresem jest instrukcja jak to zrobić:
http://www.hotfix.pl/optymalizacja-auto ... s-a128.htm
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Bloodomem

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2017, 11:49

Windows 10 100% użycia dysku

Post18 maja 2017, 18:13

Jeśli chodzi o McAfee to mam roczną subskrypcje więc trochę mi szkoda. Specyfikacja na zdjęciu oraz przykładowy podgląd z manadżera zadań. Logi zaraz zrobię.
Aktualizacji nie mogę wyłączyć bo to wersja HOME.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
sorki ale nie wiem jak inaczej dodać te zdjęcia :)
a i żeby nie było wcześniej na nortonie działo się to samo.

Oto i logi:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Windows 10 100% użycia dysku

Post19 maja 2017, 11:48

Log zrobiony w innym wątku.
McAfree nawet za darmo bym nie chciał. W zamian za mocne obciążenie systemu dostajemy tylko słabą wykrywalność. Nie jest to chyba związane z obecnym problemem ale też nie można go wykluczyć, jak wolisz, możesz to zostawić na koniec.
Zdjęcia są ok.

Wyłącz usługi Windows Search i Inteligentny Transfer w Tle:
Wciśnij klawisz Windows+R. Wpisz services.msc i wciśnij Enter. Tu znajdziesz te usługi, kliknij na nie PPM --> Właściwości i zmień Typ uruchomienia na Wyłączony.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Bloodomem

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2017, 11:49

Windows 10 100% użycia dysku

Post19 maja 2017, 20:42

Jeśli będzie dawał popalić to go usunę. a skoro przy tym jesteśmy to jaki AntyVir polecacie??

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Windows 10 100% użycia dysku

Post19 maja 2017, 21:50

Wbudowany w windows 10 windows defender

Bloodomem

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2017, 11:49

Windows 10 100% użycia dysku

Post20 maja 2017, 11:50

Poprawiło się ale to jeszcze nie to. Macie jeszcze jakieś pomysły?:)

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Windows 10 100% użycia dysku

Post20 maja 2017, 14:04

Z AV polecam zainteresować się Comodo Cloud.

Na fotkach nie masz 100% użycia HDD, więc pytanie kiedy to się dzieję? Po uruchomieniu i zanika czy podczas uruchamiania programów czy coś. Liczyłeś ile czasu startuję system, może wcale nie ma tragedii. W lapkach zazwyczaj są dyski 5400rpm wolniejsze od tych z PC.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Bloodomem

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2017, 11:49

Windows 10 100% użycia dysku

Post21 maja 2017, 19:06

Problem pojawia się po włączeniu systemu. Trwa różnie od kilkunastu sekund do nawet 3-4 minut. Później się stabilizuje. Odkąd zrobiłem kilka rzeczy które poleciliście mi na forum w miarę dysk przystopował. Wcześniej działo się tak prawie cały czas. Teraz jest to po odpaleniu systemu i czasami chwilowo występuje takie użycie.Jak odpalę jutro komputer albo jeszcze dziś wieczorem od zera to zmierzę czas startu oraz zrobię screen menadżera po odpaleniu.
a mam jeszcze pytanko. Czy są jakieś metody zwiększenia wolnej przestrzeni pamięci RAM??? I czy dołożenie RAM powoduje utratę gwarancji??

cloos

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:51

Windows 10 100% użycia dysku

Post16 cze 2017, 18:50

a jak się dzieję w Trybie Awaryjnym?
jaka wielkość jest partycji systemowej czy defragmentowałeś partycje czy nie używasz archiwizacj

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Windows 10 100% użycia dysku

Post19 cze 2017, 13:58

to jest norma kiedy win 10 i winupdate swoje robią.
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

Windows 10 100% użycia dysku

Post14 lip 2017, 23:19

Windows 10 lubi znienacka pobierać aktualizacje, i je instalować, oraz instalować sterowniki, czasem 100% HDD jest spowodowane tym "zbieraniem danych" oraz nie zapominaj że Windows 10 ma automatyczną Defragmentację dysku, co może być powodem tego 100% zużycia.


Wejdź w "Ten Komputer"
Obrazek

Następnie na Dysku twardym wybierz "Właściwości"
Obrazek

Potem wejdź w zakładkę "Narzędzia" i wybierz opcję "Optymalizuj".
Obrazek

Wybierz "Zmień Ustawienia" - Wymaga Uprawnień Administratora
Obrazek

Odhacz opcję "Uruchom zgodnie z harmorogramem (zalecane)"
Obrazek

Kliknij "Ok" potem "Zamknij" i się ciesz brakiem defragmentacji która zużywa Dysk Twardy ;)

@Edit

Polecam wzbogacić się w dodatkowe programy:
CCleaner, Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Eusing Free Registry Cleaner, Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
MalvareBytes Anti Malvare, Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Co do MalvareBytes pamiętaj by zainstalować darmową wersję, uniknie to później komplikacji z reinstalacją programu po minięciu okresu próbnego.

Bardzo pomocne na co dzień ;)

------Połączono posty------

@edit2 Windows traktuje MalvareBytes jako antywirus, ale antywirusem nie jest, ale jego praca w tle dodaje te 10% ochrony, co do AV to ja bardzo lubię AVG, żaden wirus mi się nie dostał do komputera, ale ja umiem korzystać z komputera, a nie każdy wie w jaki sposób dostają się do naszego komputera złośliwe programy, które lubią w prosty sposób zmienić naszą wyszukiwarkę w przeglądarce, a potem odwrócenie tej zmiany wymaga 10x tyle operacji gdyż taki program dodaje coś do auto startu, zmienia coś w rejestrze, a nawet zmienia nasz skrót do aplikacji na pulpicie w odnośnik do strony startowej. ale to taki lekko offtopic lecz bardzo ważny. lepiej zainstalować coś wolniej ale dokładnie się zapoznać z instalatorem, i jego "ofertami" dodatkowego oprogramowania, i nie nabierać się na pseudo slogany "TurboPC optimizer - przyśpieszymy twój komputer o 200%" bo robi to tylko tyle że zabiera ram i zajmuje dysk autostart, i w najgorszym wypadku szpieguje nas.

------Połączono posty------

@edit3 co do dokładania ramu, najlepiej byś zadzwonił do producenta czy możesz na własną rękę dokładać ram, musisz też zwrócić uwagę, czy pokrywa od ram'u nie ma naklejki ochronnej typu "warranty void if removed".
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości