Kontrolne logi z mojego kompa z XP.

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Kontrolne logi z mojego kompa z XP.

Post10 sie 2017, 21:10

Jakiś czas temu, gdy szalał ransomware WannaCry, mój antywirus darmowy Comodo Internet Security Premium wyświetlił mi dziwny komunikat, powiązany z tym zagrożeniem, ale pomyślałam, że to była tylko reklama, że jest w stanie usunąć to ransomware. Jednak inny program, który rzadko uruchamiam, Xvirus Anti-Malware niedawno wykrył w systemie jakiegoś dekryptora i poddał go kwarantannie. Dodatkowo Immunet Protect, w czasie przerwanego przeze mnie dość długiego skanowania, wykryło jakieś wirusy, w punktach przywracania systemu. Jak je usunęłam, to przestałam mieć problem z usługą Windows Update, więc może jest coś na rzeczy. Malwarebytes Free nie wykryło nic specjalnego, ale to było jakiś czas temu.

W każdym razie chcę się upewnić, czy mogę bezpiecznie używać kompa z XP, np. do logowania się na różnych stronach- na razie do tego używam tylko kompa z Windows 10.

Podaję wymagane logi:

FRST: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Addition: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Shortcut: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Prawdopodobnie znów się okaże, że brak infekcji, ale w czasie szaleństwa tamtego ransomware nie mogłam poprawnie zainstalować z dwóch aktualizacji wydanych specjalnie przez Microsoft. Czyli mój system XP Home Edition, 32-bitowy był narażony na infekcję. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

electrolux

Ekspert
Posty: 319
Rejestracja: 06 lut 2017, 00:26

Kontrolne logi z mojego kompa z XP.

Post10 sie 2017, 22:10

Nic podejrzanego.

Daję do usunięcia Zaplanowane Zadania o zakończeniu wsparcia dla XP, bo pewnie już Ci się znudziły przez te kilka lat.

Uruchom FRST. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:
HKLM\...\batfile\DefaultIcon: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\IconTweaker\Themes\Orbicons\Orbicons.icl,15 <==== UWAGA
Task: C:\WINDOWS\Tasks\Powiadomienie o zakończeniu obsługi systemu Microsoft Windows XP — co miesiąc.job => C:\WINDOWS\system32\xp_eos.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\Powiadomienie o zakończeniu obsługi systemu Microsoft Windows XP — logowanie.job => C:\WINDOWS\system32\xp_eos.exe
HOSTS:
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).
.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Kontrolne logi z mojego kompa z XP.

Post11 sie 2017, 18:22

electrolux, bardzo dziękuję za sprawdzenie moich logów. Czyli nie było żadnej poważnej infekcji?

Załączam fixlog: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jeśli chodzi o informowanie o zakończeniu wsparcia XP, to rzadko je widywałam, bo mojego leciwego kompa reaktywowałam i ulepszyłam zaledwie parę miesięcy temu.

Ponoć mógłby udźwignąć i Windows 10, ale na razie nie chcę mieć trzeciej maszyny z tym systemem.

Czy Comodo Internet Security Premium, edycja darmowa, to dobry pakiet zabezpieczeń? Skoro nie było żadnej poważnej infekcji, to znaczy że się sprawdza? Do tego ceniony przez innych, lekko przeczulony Immunet Protect...

Electrolux, jeszcze raz dziękuję za pomoc. :)

------Połączono posty------

Ok, może rzeczywiście nie było żadnej infekcji, ale po usunięciu rzekomej infekcji znów zaczęło mi poprawnie działać Windows Update.

Jestem ciekawa, czy mam właściwy pakiet zabezpieczeń na moim kompie z niewspieranym już systemem...

Kiedyś w przyszłości, jak wygaśnie mi licencja na Emsisoft AntiMalware na moim kompie, z Windows 10, chyba zainstaluję antywirusa od Comodo, o ile nie każe mi odinstalować Malwarebytes Premium...

Więc się pytam, czy pakiet od Comodo jest wart polecenia, na kompie z systemem Windows XP...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

electrolux

Ekspert
Posty: 319
Rejestracja: 06 lut 2017, 00:26

Kontrolne logi z mojego kompa z XP.

Post19 sie 2017, 16:51

czy pakiet od Comodo jest wart polecenia, na kompie z systemem Windows XP...

Raczej tak.
.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Kontrolne logi z mojego kompa z XP.

Post24 sie 2017, 12:47

Skoro nie było żadnej infekcji, to co powinnam teraz zrobić, aby zakończyć ów temat?
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

electrolux

Ekspert
Posty: 319
Rejestracja: 06 lut 2017, 00:26

Kontrolne logi z mojego kompa z XP.

Post24 sie 2017, 17:58

Nic.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Kontrolne logi z mojego kompa z XP.

Post31 sie 2017, 12:13

Ok, electrolux, bardzo dziękuję za sprawdzenie moich logów. :)
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2017, 10:15 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zamek
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości