Asystent aktualizacji dla Windows 10 zatrzymał się na 99%.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Asystent aktualizacji dla Windows 10 zatrzymał się na 99%.

Post19 paź 2017, 13:32

W związku z tym, że Microsoft wydał nową aktualizację, zdecydowałam się wymusić jej instalację na laptopie mojej Mamy, za pomocą asystenta aktualizacji dla systemu Windows 10.

Niestety owo narzędzie zawodzi- w przypadku mojego kompa nie zawiodło, a na lapku mojej Mamy zatrzymuje się na 99% na ponad cztery godziny.

Uruchamiałam je już dwukrotnie, właśnie po raz trzeci próbuję przy jego pomocy zaktualizować system...

Szukałam info w necie i na ogół problematyczna była aktualizacja do systemu Windows 10, z niższych wersji, a ja chcę zaktualizować Windows 10 do nowszej wersji.

W związku z moim problemem mam trzy pytania:
- czy można coś zrobić aby owa aktualizacja pomyślnie się zakończyła,
- jeśli z niej zrezygnuję, to gdzie są pobrane pliki tej aktualizacji, abym mogła je usunąć,
- czy lepsza by była próba aktualizacji systemu przy pomocy Media Creation Tool*?



* O ile nie zrobię niechcący downgrade systemu, pobierając jego niewłaściwą wersję, co już przerabiałam na moim blaszaku. :D

Proszę o porady, raczej zrozumiałe, bo zarwałam noc, próbując zainstalować tamtą aktualizację.

Edit: ściślej mówiąc ów soft to asystent aktualizacji do Windows 10, do jego nowszej wersji.

Edit2: przypadkowo znalazłam rozwiązanie mojego problemu. Otóż winny okazał się być Immunet Protect, który ciągle wykrywał w plikach tymczasowych jakiegoś trojana, próbował go umieścić w kwarantannie, ale przechwytywał go Bitdefender AntiVirus Free. Zauważyłam konflikt tych dwóch antywirusów, odinstalowałam Immunet Protect, nie decydując się na restart. Po chwili udało mi się poprawnie zainstalować jesienną aktualizację dla twórców.

Edit 3: zgłaszane były pewne problemy z Menu Start, po zainstalowaniu owej aktualizacji. Na lapku mojej Mamy jest tylko problem ze skrótami do preinstalowanych aplikacji, na moim koncie, których zapewne i tak nie używałam. Na koncie mojej Mamy nie ma tego problemu. Tam zapewne chciało zareklamować różne softy, w menu start, należy to wyłączyć np. przy użyciu O&O Shut Up 10.

Edit 4: zmieniłam podejście do usługi Windows Update, przestałam ją wyłączać... Bo potem bywały problemy z aktualizacjami i instalacją gier.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
wobler1

Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:45
Lokalizacja: Wielkie Ksiestwo Mazowieckie ze stolicą w Płocku

Asystent aktualizacji dla Windows 10 zatrzymał się na 99%.

Post24 sty 2018, 19:52

Jak znasz nr aktualizacji to wejdż w link i ściągniesz sobie wszystkie aktualizacje jakie będziesz chciała.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

wlisik

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 27 kwie 2013, 13:55

Asystent aktualizacji dla Windows 10 zatrzymał się na 99%.

Post12 lut 2018, 10:20

Pliki MST istnieją po aktualizacji?
Co zawierają?

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Asystent aktualizacji dla Windows 10 zatrzymał się na 99%.

Post14 lut 2018, 15:59

Bardzo dziękuję za próbę pomocy, ale mój problem już dawno rozwiązałam, jak odinstalowałam Immunet Protect, który przeszkadzał w instalacji tamtej aktualizacji, jesiennej dla twórców...

Ów problem rozwiązałam 19 października 2017 roku...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości