Karta microSD 32GB microdrive problem z VID i PID

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Nowisek

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:00

Karta microSD 32GB microdrive problem z VID i PID

Post19 lut 2018, 23:21

Jak w temacie mam kartę microSD, która po włożeniu do telefonu przestała działać, telefon jej nie widzi a komputer chce formatować co niestety jest niemożliwe, bootice też sie wysypuje a podłączając ją przez adapter usb widze pid i vid tego adaptera a nie karty, miałem jeszcze jedną, która tak samo nie działała ale bootice ją sformatował i działa. Karta widoczna jako dysk więc nie może być całkowicie uwalona, pojemność też się wyświetla w tych programach do odczytywania danych i wynosi 29.1GB karta to jakiś chińczyk "microdrive". Danych na niej nie ma, ale fajnie jakby zaczęła działać.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Karta microSD 32GB microdrive problem z VID i PID

Post20 lut 2018, 20:44

chipgenius ją widzi?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Nowisek

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:00

Karta microSD 32GB microdrive problem z VID i PID

Post21 lut 2018, 11:54

Widzi ten mój adapter przez który podłączam kartę. Dodam że programy takie jak np partition wizard czy nawet zarządzanie dyskami, widzą noramlnie pamięć ale nie ma na tym partycji. Wszelkie próby zmiany systemu plików czy formatowaniem kończą sie błędem. Obstawiam że telefon mi uwalił ten system plików przy próbie formatowania.
USB Device ID: VID = 1908 PID = 0226
chipgenius pokazuje to , ale ten numer jest niezmienny przy zmianie karty więc to raczej numer tego czytnika USB.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości