Uszkodzony pendrive

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
antares2000

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2018, 02:20

Uszkodzony pendrive

Post21 lip 2018, 02:45

Witam,
Jestem tutaj nowy i potzebuje pomocy.
Otóż podczas kopiowania zdjęć z dysku zewnętrznego na pendriva nagle laptop się wyłączył. Po uruchomieniu go okazało się, że pendrive jest już nie ropoznawalnym urządzeniem.
Próbowałem chkdsk - nie widzi pena, diskpart - widzi ale nic nie może zrobić, wszelkie próby sformatowania też spełzły na niczym, USB Disk Storage Format Tool tez się poddał, nic nie zdziałały programy h2testw_1.4 i testdisk :sciana:
Jedyne co udało mi się zrobić to odczytać VIN=058F oraz PID=1234 programem ChipGenius.

Prosze powiedzcie co dalej? Z przeczytanych artykułów na hotfix wnioskuję, że padł kontroler. Jak na podstawie vin i pid go naprawić?

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Uszkodzony pendrive

Post21 lip 2018, 16:20

Jeśli nie zależy Ci na danych sprawdz ten program:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
lub ten:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Po pobraniu najpierw wypakuj a potem uruchom

antares2000

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2018, 02:20

Uszkodzony pendrive

Post21 lip 2018, 19:25

djkamil09061991 pisze:Po pobraniu najpierw wypakuj a potem uruchom


OK, pobrałem i wypakowałem. Tylko, że w katalogu jest kilka aplikacji exe i nie wiem którą mam uruchomić? Proszę o dalsze wskazówki jak postępować.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Uszkodzony pendrive

Post21 lip 2018, 20:20

Nie orientuje się w tym za bardzo ale może tak Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

antares2000

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2018, 02:20

Uszkodzony pendrive

Post21 lip 2018, 21:27

LupeR pisze:Nie orientuje się w tym za bardzo ale może tak Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

dzieki za filmik

U mnie jak odpale AlcorMP.exe to nic mi nie pokazuje. Tamtemu gosciowi z filmiku program od razu wykrył i pokazał pendriva. U mnie niestety nie :think: :sciana:

------Połączono posty------

Dla lepszego rozpoznania moje pendriva wrzucam info z programu ChipGenius:

Description: [G:]Urządzenie pamięci masowej USB(Generic USB Flash Disk)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 058F PID = 1234

Device Vendor: Alcor Micro
Device Name: Mass Storage Device
Device Revision: 0001

Manufacturer: Generic
Product Model: USB Flash Disk
Product Revision: 7.76

Chip Vendor: Alcor Micro
Chip Part-Number: Unknown(??) - 0xEC05 - F/W FD00
Flash ID Code: 45DE9892 - SanDisk - 1CE/Single Channel [TLC] -> Total Capacity = 8GB

Tools on web: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Uszkodzony pendrive

Post22 lip 2018, 08:34

Gdy włożony pendrive - uruchom rufusa. Gdy on wykryje, to dodaj jakiekolwiek iso i odznacz szybkie formatowanie.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

antares2000

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2018, 02:20

Uszkodzony pendrive

Post22 lip 2018, 14:39

Gedo pisze:Gdy włożony pendrive - uruchom rufusa. Gdy on wykryje, to dodaj jakiekolwiek iso i odznacz szybkie formatowanie.

a co to jest rufus, to jakiś program? i o jakim iso piszesz? iso to obraz np dysku, partycji - skąd go mam wziąć? pytam bo nie znam sie na tutejszym nazewnictwie... Gedeo, czy mogłbys nie uzywac skrótów myślowych i napisac prostymi zdaniami jak chłopu łopatą :D

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Uszkodzony pendrive

Post22 lip 2018, 14:52

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Najlepszy instalacyjny. W nim dodaje się pliki iso i program sam formatuje pendrive i laduje bootowalny system, czy inny program iso.
Potem wchodzi się do bios i ustawia bootowanie z usb. Ale nie o to chodzi, tylko, żeby rufus sformatował pendrive. Potem można z pendrive korzystać, o ile uda się i rufus wykryje pendrive. Tylko powtarzam - trzeba mu odznaczyć szybkie formatowanie.
Trochę trzeba przeczytać o rufusie i jak go używać. Wpisz w google - jak korzystać z rufusa
To nawet nie był żaden skrót myślowy...
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

antares2000

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2018, 02:20

Uszkodzony pendrive

Post22 lip 2018, 22:38

Gedo pisze:Najlepszy instalacyjny. W nim dodaje się pliki iso i program sam formatuje pen

Acha już załapałem... Gedo ty piszesz o tworzeniu bootowalnego pendriva.

Gedo pisze:Ale nie o to chodzi, tylko, żeby rufus sformatował pendrive

Ta rada jest dobra dla kogoś kogo pendrive jest rozpoznawalny przez system operacyjny.

A nie pomyliłeś czasem wątków? Pytam bo mam wrażenie że nie przeczytałeś dokładnie w czym tkwi problem u mnie.
Przeczytaj dokładnie jeszcze raz i pomyśl czy twoja odpowiedź jest w temacie.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Uszkodzony pendrive

Post22 lip 2018, 23:46

Mnie chodzi o to, czy rufus wykryje pendrive, a jak zawartość pendrive uszkodzona, to gdy wykryje, to też sformatuje i to jedynie sugerowałem.

Swoją drogą, to możesz przekonać się w programie isobuster. Wykrywa wszystkie dyski, wymienne pamięci i zawartości nawet w obszarach nieprzydzielonych.
Pobierz najnowszy isobuster i po instalacji kliknij w okienko Wersja podstawowa.
W darmowej nie masz co myśleć o odzyskiwaniu... ale wykrywa więcej. No, ale ja mam płatną wersję:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

antares2000

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2018, 02:20

Uszkodzony pendrive

Post23 lip 2018, 01:08

Problem rozwiązany.

Poszukałem w google frazy "donwload alcorMP" i przeszedłem do strony Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, gdzie znalazłem zakładkę z firmwara'mi dla Alcor. Po kliknięciu wyświetliła się strona z artykułami i kliknąłem pierwszy od góry. Mimo że nie znam angielskiego to wywnioskowałem, że jest tam mowa o najnowszym AlcorMP v 16. Pobrałem go, rozpakowałem i odpaliłem i :D program wykrył mojego pendriva. Więc kliknąłem START i już ;)
Acha nie wiedziałem na początku i program uruchomił się z opcją LLF co zaskutkowało tym że trwało to strasznie długo bo aż 46 minut. Potem już nabrałem większej wprawy to zaznaczyem HLF i wtedy szybciutko proces idzie. Dośc na tym że skoro pendrive już był naprawiony to pobawiem się tym programem na rózne sposoby i z róznymi ustawieniami naprawiając pendrive.

A jeszcze jedno, dla tych którzy nie wiedzą którą z aplikacji w rozpakowanym folderze uruchomić pokazuje na screenie strzałką ;)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników


A to link do strony:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości