Ponoć uszkodzona karta SD po aktualizacji systemu do 8.0.

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Ponoć uszkodzona karta SD po aktualizacji systemu do 8.0.

Post29 sie 2018, 11:12

Posiadam Huawei P9 Lite 2017, z pół roku lub dłużej nie był aktualizowany przez producenta. Przedwczoraj pobrałam pomniejszą aktualizację, a wczoraj system zaktualizował mi się do Androida 8.0, czyli Oreo- ich nakładka EMUI do 8.0. Wydawało się, że wszystko przebiegło pomyślnie, ale nim zainstalowałam aktualizację, to musiałam usunąć parę gier i aplikacji, bo zabrakłoby miejsca- one były w pamięci wewnętrznej. Myślałam, że wszystko jest już w porządku, jednak okazało się, że karta SD, 64 GB ponoć jest uszkodzona i nie mogę na niej już zapisywać żadnych danych, zwłaszcza zdjęć. Nie było żadnej propozycji, aby ją sformatować, tylko pojawił się nakaz, że mam ją wymienić na nową. Dziś podłączyłam mojego smartfona do mojego komputera i okazało się, że karta SD jest widoczna, udało mi się z niej pomyślnie skopiować dane. Nie było żadnej propozycji jej sformatowania.

Czy mam rzeczywiście kupić nową kartę pamięci?

Co mam zrobić, aby obecna karta działała prawidłowo?

Wolałabym jej nie formatować, mimo że skopiowałam z niej prawie wszystkie dane, z wyjątkiem paru systemowych plików.

Proszę o pomoc.

Edit:

Z poziomu systemu Android zdecydowałam się sformatować ową kartę pamięci SD. Potem zrobiłam zdjęcie i ono znalazło się w pamięci wewnętrznej telefonu. Okazało się, że nie ustawiłam karty SD jako pamięci domyślnej. Potem jak to zrobiłam, zrestartowałam mojego smartfona, ale okazało się, że zdjęcia nadal nie lądują na karcie pamięci. :( Czyli ona definitywnie jest uszkodzona i muszę kupić nową. :sciana:

Cóż innego mogę zrobić? :mrgreen:

------Połączono posty------

Edit 2:

Kupiłam dziś nową kartę pamięci, o pojemności 32 GB i ona również nie była widziana przez moje urządzenie. Poszłam więc znów do serwisu T-Mobile i tam zalecili mi przywrócenie ustawień fabrycznych. Zrobiłam to i moja stara karta, o pojemności 64 GB, znów jest widoczna. :D

Czyli jak urządzenie czasem po aktualizacji nie widzi karty SD, to najlepszym rozwiązaniem może być reset. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

WheatJanek

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2018, 20:36

Ponoć uszkodzona karta SD po aktualizacji systemu do 8.0.

Post16 wrz 2018, 20:37

Miałem właśnie ten sam problem w Sonym, dzięki za rozwiązanie

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Ponoć uszkodzona karta SD po aktualizacji systemu do 8.0.

Post17 wrz 2018, 17:16

Cieszę się, że mogłam pomóc. :)

Aha, zapomniałam powiedzieć, że w serwisie T-Mobile zalecili mi wyjęcie karty SIM (chyba ze względu na kontakty), oraz karty SD, przed przywróceniem ustawień fabrycznych.

Mam nadzieję, że żaden z Was, nie miał przeze mnie jakichś problemów.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości