Udana październikowa aktualizacja Windows 10 2018.

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Udana październikowa aktualizacja Windows 10 2018.

Post13 paź 2018, 14:25

Piątego października na moim komputerze, zainstalowałam ową październikową aktualizację. Chciałam ją zainstalować na lapku mojej Mamy, ale wstrzymałam się z tym, bo dowiedziałam się, że niektóre sterowniki audio uniemożliwiają zainstalowanie owej aktualizacji, a jej kontynuowanie, wbrew ostrzeżeniom, może skutkować szybszym wyczerpywaniem się baterii. (O ile owa aktualizacja się zainstaluje). Jednak potem na DP i na pewnej nie lubianej tutaj stronie przeczytałam o znikających plikach. Pliki znikały z dysku C, z folderów Moje dokumenty i zdjęcia, ponoć komuś skasowało całe konto użytkownika. Ponoć za znikanie owych plików odpowiedzialny był One Drive. Mi nie zniknęły żadne pliki, bo ową usługę wyłączyłam za pomocą O&O Shut Up 10. Miałam tylko przez parę dni problem z działaniem SpyShelter Premium, bo nie był kompatybilny z nową wersją systemu, aż do czasu jego aktualizacji.

Wczoraj, dokładnie tydzień po zaktualizowaniu mojego systemu, zainstalowałam październikową aktualizację na lapku mojej Mamy, bo się dowiedziałam, że nie ma już problemu ze znikającymi plikami. Zmarnowałam sporo czasu, bo się okazało że zainstalowanie owej aktualizacji opóźniał darmowy WinPatrol. Dopiero jak go wyłączyłam, instalowanie aktualizacji zakończyło się pomyślnie.

Czyli w czasie aktualizacji należy wyłączyć wszelkiej maści HIPS, anty-exe, oraz WinPatrol. Dotąd żaden antywirus nie przeszkodził mi w instalacji żadnej dużej aktualizacji, nie musiałam wyłączać ich ochrony.

Aha, na lapku mojej Mamy był problem z działaniem Zemany AntyLogger, ale jak zalogowałam się na jej konto, to ów soft się uruchomił. Może to był przejściowy problem...

U siebie używam tzw. czarnego motywu aplikacji, jednak on nie jest jeszcze dopracowany. Ręcznie musiałam zmienić kolor Menu Start na prawie czarny...

Aha, instalowanie aktualizacji, tej dużej, skutkuje tym, że ochrona systemu zostaje wyłączona. Po zainstalowaniu aktualizacji należy włączyć ochronę systemu, dla wybranych przez siebie dysków i utworzyć punkt przywracania systemu.

Edit: ponoć posiadacze laptopów HP, po zainstalowaniu październikowej aktualizacji, nie mogą uruchomić swoich urządzeń, bo występuje blue screen. Poza tym ponoć osoby, które zainstalowały pomniejszą aktualizację, po tej głównej, mają problemy z dźwiękiem. Nie wiem czy ów problem wystąpił na lapku mojej Mamy, bo niechcący włączyłam sprawdzanie błędów, czyli tzw. rozwiązywanie problemów z dźwiękiem i ono coś tam naprawiło. U mnie, na moim stacjonarnym dźwięk działa prawidłowo.

Przy okazji musiałam, na moim kompie, znów wybrać skojarzenia plików, z wybranymi przeze mnie programami.

Zachowajcie ostrożność jeśli jak ja, przed czasem zdecydujecie się zainstalować październikową aktualizację. Jak dotąd zawsze, od kiedy wyłączyłam UAC, miałam szczęście z wszelkiej maści aktualizacjami.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości