Dysk zewnętrzny USB - brak dostępu, brak konwersji

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
PRzemo1

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2019, 22:38

Dysk zewnętrzny USB - brak dostępu, brak konwersji

Post20 lut 2019, 22:57

Cześć Wszystkim,

Nie mam pewności czy to właściwa część forum. Jeśli nie prośba o wskazówkę do której kategorii się przenieść.

Mam problem z dyskiem zewnętrznym podpinanym pod USB (1TB).

Dysk był wykorzystywany jako nośnik danych dla TV, czasami podpinany do kompa na zgranie czegoś nowego. Dysk nie ma fizycznych uszkodzeń.
Zdarzyło się już wcześniej, że przy jakimś padzie prądowym zaliczał zmianę formatu i był widoczny tylko pod TV, a pod kompem nie. Zmiana formatu naprawiała sprawę.

Teraz dysk zaliczył konkretniejszą glebę tzn. po podłączeniu do komputera jest on widoczny ale nie ma dostępu do jego danych. Podpinając pod np. MiniTool Partition widzę go jako MBR który jest tylko w trybie ReadOnly. Nie mogę zmienić tego trybu, korzystając z MS DiskPart też nic nie mogę zmienić tzn. nie mogę np zmienić MBR na GPT, nie mogę zrobić formatu. Wyświetla się komunikat 'Nośnik zabezpieczony przed zapisem'.
Nie ma on fizycznego zabezpieczenia, nie wiem co dalej można zrobić z tematem...


  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości