Majowa aktualizacja 2020: prawdziwa loteria.

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Majowa aktualizacja 2020: prawdziwa loteria.

Post07 cze 2020, 13:27

28 maja zainstalowałam u siebie ręcznie tzw. majową aktualizację 2020, ściślej mówiąc: wersja 2004 (kompilacja systemu operacyjnego: 19041.264), instalacja przebiegła przy użyciu asystenta do aktualizacji, pobranego ze strony Microsoft. Już wówczas wiedziałam, że niektóre sterowniki nVidia są za stare, do tego stopnia, że po zainstalowaniu owej aktualizacji, użytkownicy widzieli blue screeny- problem dotyczy wersji 358 i starszych*. Moje sterowniki, od karty nVidia GeForce GT 630, od dawna nie są aktualizowane, bo ponoć nie wykryto wspieranego urządzenia i są w wersji: 391.35 jednak nie są za stare. W czasie instalowania tzw. majowej aktualizacji 2020 nie uświadczyłam żadnego blue screena, jednak uruchomianie mojego kompa to prawdziwa loteria, w tym sensie że czasem bardzo długo się uruchamia i działa jak jakiś staruszek, tak że konieczny jest restart, czasem nawet kompa muszę restartować z trzy razy, aby działał właściwie.

Wczoraj, czyli 6 czerwca uruchomiłam laptopa mojej Mamy, okazało się, że są dostępne dwie aktualizacje, w tym jedna chyba z 25 maja i ta najnowsza. Naprawdę próbowałam zaktualizować system na laptopie mojej Mamy w normalny sposób, ale z dwa razy przetrwałam ten proces, chwilę po pobieraniu, bo to trwało mega długo, postępów było w zasadzie brak. Wstrzymałam nawet tamte aktualizacje, potem je wznowiłam, po restarcie zainstalowałam tą mniejszą aktualizację, jeżeli chodzi o tą większą to pojawił się jakiś błąd. Potem po trzecim podejściu do zainstalowania tej aktualizacji, przy użyciu Windows Update, wyświetlała się informacja, że wszystko jest aktualne i nie wyświetlał się żaden monit, że aktualizacja została zablokowana. Potem wyłączyłam laptopa, a później ponownie go uruchomiłam i zdecydowałam się na nim zaktualizować system przy pomocy asystenta do aktualizacji systemu Windows 10 i wszystko przebiegło pomyślnie. Jedyny problem to zresetowanie skojarzeń jakichś plików, do wartości domyślnych, mimo że tam nic nie zmieniałam.

Jednak uważam, że nie warto wymuszać instalacji tej majowej aktualizacji 2020, zwłaszcza jak była blokowana, bo ona została przez niektórych uznana za felerną, bo pojawiają się przeróżne błędy i na niektórych komputerach ona została po prostu wstrzymana. Ponoć są jakieś problemy z pamięcią Intel Optane.**

* Info o wstrzymywaniu aktualizacji przez Microsoft:

Kod: Zaznacz cały

https://www.spidersweb.pl/2020/06/windows-10-2004-problemy-aktualizacja.html


** Link:

Kod: Zaznacz cały

https://ithardware.pl/aktualnosci/windows_10_majowa_poprawka_psuje_systemy_z_pamiecia_intel_optane-12421.html


Edit: u mnie po zainstalowaniu tej majowej aktualizacji 2020 miałam przejściowy problem ze SpyShelter Premium, bo nie był z nią kompatybilny, aż do czasu jego aktualizacji. Na laptopie mojej Mamy przestał poprawnie działać antywirus Bitdefender Free, nie działa jego jakaś usługa, a restart nie pomaga. Jednak ów problem rozwiąże zapewne aktualizacja owego antywirusa. Innych problemów, na laptopie, brak. U mnie losowo albo komp się normalnie uruchamia i działa bez zarzutu, albo muszę go restartować. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Majowa aktualizacja 2020: prawdziwa loteria.

Post12 cze 2020, 22:35

Dziś zainstalowałem na jednym z laptopów. Drugi, niestety, wyświetla komunikat, że nie jest gotowy na instalację, i jak będzie, zostanę poinformowany. Trochę to trwało, ale w końcu się zainstalowało. Brak jakichkolwiek problemów jak na ten moment. ;)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Majowa aktualizacja 2020: prawdziwa loteria.

Post13 cze 2020, 11:26

Czyli greh, należysz do szczęściarzy. 10 czerwca zainstalowałam aktualizację z dnia 9 czerwca, wydaną w ramach tzw. ,,patch Tuesday" i jest niewielka poprawa. Greh, nie zresetowało Ci na lapku żadnych skojarzeń plików? Na moim stacjonarnym nie doszło do tego. Dobrze, że na drugim laptopie nie wymusiłeś tej aktualizacji... Powodzenia z aktualizacjami. :)

Edit: bezpośrednio po zainstalowaniu owej majowej aktualizacji, oraz tej pomniejszej z 9 czerwca, miewam poważne problemy ze stabilnym Firefox, w wersji 64-bitowej. Owa przeglądarka bardzo często się wiesza, czasem inne programy również źle działają, np. Ccleaner i wówczas konieczny bywa restart. Nie wiem co jest nie tak z Firefox, wcześniej sporadycznie wieszała się Mozilla Thunderbird, a potem się odwieszała... Firefox czasem znów reaguje, a potem po raz kolejny się wiesza. Nawet myślałam by zmienić domyślną przeglądarkę, np. na Operę lub Microsoft Edge. Jednak wolę Firefox... Czy Wam też ta przeglądarka internetowa stwarza takie problemy, zwłaszcza po zainstalowaniu tzw. majowej aktualizacji 2020?

------Połączono posty------

Edit 2: na laptopie mojej Mamy Firefox się wiesza i odwiesza... Dłużej tego nie sprawdzałam, bo bałam się że Firefox, w czasie aktualizowania systemu, zawiesi mi laptopa...

------Połączono posty------

Edit3: na nielubianej przez Was stronie, oraz chyba na DP napisali o kolejnych problemach po zainstalowaniu aktualizacji majowej 2020, oraz tej pomniejszej z dnia 9 czerwca, otóż: nie działają drukarki fizyczne, jak i wirtualne (tego nie sprawdzałam), oraz znikają ludziom pliki (tego nie uświadczyłam).

Czyli rzeczywiście instalacja majowej aktualizacji 2020 to prawdziwa loteria, albo wszystko będzie dobrze działać, albo coś sknoci zbiorcza aktualizacja. Naprawdę nie warto wymuszać instalacji owej aktualizacji, zwłaszcza jak zostanie zablokowana na Waszym urządzeniu.

------Połączono posty------

Edit 4: ponoć opcjonalna aktualizacja Windows 10, opublikowana 18 czerwca, rozwiązuje problemy z drukarkami. Należy ja pobrać z katalogu Microsoft Update. U mnie nie wiem czy coś naprawiła, bo tego nie sprawdzałam, ale raczej nic nie zepsuła.

------Połączono posty------

Edit 5: ponoć owa aktualizacja, która miała rozwiązać problemy z drukarkami, powoduje nagłe restarty niektórych komputerów i jest problem z plikiem Local Security Authority Subsystem Service (LSASS), lsass.exe.*

* Źródło:

Kod: Zaznacz cały

https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-aktualizacja-spowodowala-krytyczny-blad.-Komputery-sie-restartuja,News,108541.html


Czasem muszę restartować mój komputer, bo źle działa. Problemów z nagłymi restartami brak: na moim kompie i laptopie mojej Mamy.

------Połączono posty------

Edit 6: na DP gdzieś napisali, że najnowsza aktualizacja, nie pamiętam czy główna czy ta zbiorcza, powoduje że użytkownikom systemowej poczty znikają maile z Gmail.

Gorzej jeszcze mają użytkownicy nowszej wersji Windows 10, zapewne Insiderzy, bo im nie działa Microsoft Outlook.*

* Źródło:

Kod: Zaznacz cały

https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-aktualizacja-outlook-problemy,News,108517.html


Reasumując, mimo losowych problemów z uruchomieniem mojej dziesiątki i tak miałam szczęście. Aha, laptop mojej Mamy działa bez żadnych problemów.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości