Komputer zacina nieobciazony

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Szwagier

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 16 sie 2014, 17:02

Komputer zacina nieobciazony

Post05 lut 2020, 22:57

Hej,

mam taki problem, ze komputer zacina sie nie bedąc obciazanym lepiej pracuje pod obciazeniem, objawia sie to przykladowo zaciananiem sie myszki na pulpicie, podczas grania wydaje sie ze jest lepiej. Sam skladalem komputer i przyznaje ze wzgledu na trudne wg. mnie do zalozenia chlodzenie AMD moglem zle zaaplikowac paste na procesor. Obstawiam ze to cos z nim bo w Hwinfo widac jak skacza zegary co sekunde.

Konfiguracja sprzetowa
widoczna na screenie
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zasilacz:
Seasonic Prime Focus Modular (80 Gold) 550 Watt Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Pasta thermal grizlly
Screeny z HWMonitor bez obciazenia:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Po obciazeniu (kilka godzin grania):
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Komputer zacina nieobciazony

Post16 lut 2020, 15:56

Szwagier pisze:Obstawiam ze to cos z nim bo w Hwinfo widac jak skacza zegary co sekunde.

Zegary będą skakać bo tak działa opcja boost, czyli względnie obciążenia zmieniają się te wartości, jeśli potrzebuje więcej mocy, to sam się "podkręca" jeśli mniej - zegary zwalniają.
Bardziej bym się skupił na zwróceniu uwagi na temperatury, skoro wspomniałeś że mogłeś źle zaaplikować pastę.
Wpisz w google swój procesor i zobacz jakie są temperatury w spokoju oraz w stresie - powinny nie znacznie różnić się od twoich.

Jest też sytuacja w której komputer może wpadać w tak zwany throttling i stąd jest widoczne te zamulenie myszki, ale to znowu by po części przeczyło temu, że komputer lepiej chodzi pod obciążeniem.

Masz po instalowane najnowsze sterowniki ?

Szwagier

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 16 sie 2014, 17:02

Komputer zacina nieobciazony

Post26 wrz 2020, 18:45

Trochę odkopię, ale pomogła wymiana chłodzenia, zmieniłem na Noctue NH-D15 i ten potworek sprawił że nie ma żadnych zacięć. Jak pytałem w serwisie lokalnym to gość mnie straszył że pewnie będzie trzeba rozbierać komputer i rozsyłać poszczególne części na gwarancje, ale na szczęście wydajne chłodzenie pomogło. Może to komuś pomoże w przyszłości przy podobnych problemach.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości