nie działa ping nazw domenowych, ale działa ping numerów IP

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
covo

Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 25 sie 2011, 22:19

nie działa ping nazw domenowych, ale działa ping numerów IP

Post12 mar 2022, 17:08

Laptop ( oczywiście z: karta sieciowa), router, wifi.

Objawy i zjawiska w awarii są następujące:

1.
nie jest możliwe wejście przegladarką - ale tez odbiór poczty, etc. - na jakikolwiek adres pisany domenowo: onet.pl (onet to tylko przykład)
Oraz: pingowanie tak podawanych adresów daje zawsze taki efekt: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Wychodzi na to, że nie jest możliwe tłumaczenie nazw domenowych na ip...

2.
Jednocześnie bez problemu mozliwe jest pingowanie wszelkich adresów w postaci n-rów ip: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

3.
Po wyłaczeniu karty sieciowej i bezpośrednim podłączeniu laptopa do routera kablem ethernetowym - sytuacja nie zmienia się.

Wszelkie nasuwające sie operacje naprawcze wykonałem: pare razy przeinstalowanie tcp/ip, winsock (i "na piechotę", i przy pomocy stosownych programów), jeszcze gdy podejrzewałem karte sieciową (a wiadomo, że to nie ona winna) - przeinstal. karty sieciowej, sterownik.
Inne laptopy, komórki - bez problemu działają z tym samym routerem wifi.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
(serwery dns zmieniałem jak rękawiczki - nie działa naprawczo, także natywne serwery vectrowe)

Mam takie wrażenie: skoro i na kablu, i na karcie sieciowej jest awaria w tłumaczeniu nazw domenowych na ip, to jest to problem.... gdzieś wewnetrzny, w samym systemie, nic juz nie moge przeinstalować, no bo co jeszcze.... Byc może jest potrzebna jakaś subtelna ingerencja w system.

Ma ktoś jakąś sugestie naprawczą...?


  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość