Czasem awarie sprzętu po prostu się zdarzają...

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czasem awarie sprzętu po prostu się zdarzają...

Post13 maja 2022, 00:10

Od czasu jak w nieodkurzanym przeze mnie blaszaku padły płyta główna i karta graficzna, zaczęłam nowszy oraz starszy komputer regularnie czyścić z kurzu, co pół roku i myślałam, że nic już mi się nie przytrafi. Dziewiątego maja, to był poniedziałek, uruchomiłam mój nowszy komputer, po sprawdzeniu poczty i innych powtarzalnych czynnościach, zalogowałam się na forum hotfix i zdążyłam napisać nowy temat, gdy nagle znikł obraz, było czarne tło, słychać było, że wentylatorki w obudowie Zalman Z3 Plus głośno pracują... Potem bezskutecznie próbowałam uruchomić komputer, był ciągle napis: brak sygnału, domyślałam się że jest jakaś awaria, mylnie myślałam, że to skutek działania wirusa i w końcu zaniosłam mój nowszy komputer do serwisu. Pan z serwisu podłączył zintegrowaną kartę do monitora i okazało się, że padła karta graficzna, mimo że nie przegrzewała się i nie była zakurzona. Tym razem nie było żadnych artefaktów. Tak to wszystko mnie zmroziło i przybiło, że całkiem zrezygnowałam z modernizacji mojego nowszego komputera i kupiłam tańszą kartę graficzną, niż kiedyś planowałam. Moja nowa karta graficzna to: NVIDIA GeForce GT 1030, podłączam ją do monitora za pomocą kabla HDMI. Na początku nie mogłam jej właściwie podłączyć, pojawiał się napis: sprawdź kabel sygnałowy, czy jakoś tak... W końcu poszukałam rozwiązania mojego problemu w wyszukiwarce Google i zmieniłam ustawienia monitora, by jako źródło (sygnału) wybrał HDMI. Na początku podłączyłam kabel HDMI do niewłaściwego portu HDMI, był zły obraz, źle wyświetlały się podpisy pod ikonami, ale dało się to naprawić i w końcu wszystko jest w porządku.

Czasami awarie sprzętu po prostu się zdarzają... Więc nie warto przepłacać. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości