Nagła awaria internetu, router zmienia ustawienia,

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Kosiash

Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2010, 15:35

Nagła awaria internetu, router zmienia ustawienia,

Post24 maja 2022, 06:24

Nagle internet domowy się zepsuł podczas zwykłego użytkowania pc. Udało mi się go przywrócić wpisując manualnie w protokole IPV4 adresy, które wcześniej ustawione miałem automatycznie. Jednakże internet nie spełnia moich oczekiwań, wiesza się, są skoki pingów. Adres konfiguracji routera nie działa w tym momencie, chyba, że wrócę na automatyczne adresy w protokole IPv4. Gdy wracam do ustawień automatycznych mogę wejść na 192.168.1.1 . Szukam tam ustawień sieci WAN, następnie zatwierdzam ustawienia i wracam na stronę główną konfiguracji routera, ale internetu nadal nie ma. Wchodzę ponownie w ustawienia WAN a tam widzę, jak router sam wrócił do innych ustawień pod WAN ADSL, gdzie ja nie mam kabla adsl. Na innym routerze starszym dzieje się to samo. Sterowniki karty zaktualizowane. Przed awarią internetu, miałem taki problem też, że internet nie był od początku włączony od rozruchu pc, tylko łączył się, gdzieś po minucie użytkowania, Czy jest ktoś mi w stanie pomóc w tej sytuacji? Jeszcze nie zgłosiłem problemu mojemu dostawcy, bo sugeruje, że wina leży gdzieś po mojej stronie.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21397
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Nagła awaria internetu, router zmienia ustawienia,

Post09 cze 2022, 20:38

Cześć, no powiem Tobie, że routery tak od komputera to się nie mogą resetować. W zasadzie nie jest to możliwe. Dla mnie jednak to router. Zobacz po prostu jakieś ustawienie, restart albo wyłączenie z prądu i ponownie zobacz czy cokolwiek pamięta. Albo może tak, wyłącz go od sieci, zmień zegar, restart przez odłączenie z prądu i zobacz potem czy pamięta.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

cysterna2137

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2023, 08:14

Nagła awaria internetu, router zmienia ustawienia,

Post21 lis 2023, 08:24

cosik_ktosik pisze:Cześć, no powiem Tobie, że routery tak od komputera to się nie mogą resetować. W zasadzie nie jest to możliwe. Dla mnie jednak to router. Zobacz po prostu jakieś ustawienie, restart albo wyłączenie z prądu i ponownie zobacz czy cokolwiek pamięta. Albo może tak, wyłącz go od sieci, zmień zegar, restart przez odłączenie z prądu i zobacz potem czy pamięta.

mój mąż uważa inaczej

------Połączono posty------

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :cry: :cry: :cry: :oops: :-x :o :mrgreen: :sciana: :cry: :? :? ;) :D :jupi: :sciana:



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości