Gry wyrzucają do pulpitu, komunikat błędu DXGI_ERROR

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Gry wyrzucają do pulpitu, komunikat błędu DXGI_ERROR

Post24 maja 2023, 14:53

Jak w temacie - każda gra po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach wyrzuca do pulpitu, nie ma w tym żadnej prawidłowości, dzieje się to w kompletnie losowych momentach. Obecnie bez żadnego komunikatu, ale wcześniej kilkukrotnie pojawił się taki:

Directx function "GetDeviceRemovedReason failed with DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG ”


Oczywiście zaktualizowałem sterowniki od karty graficznej do najnowszych, zrobiłem ich czystą instalację w GeForce Experience. Poczytałem trochę o tym błędzie i widzę że jest dość powszechny, więc wykonałem szósty krok z tego poradnika -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Wydawało się, że to naprawiło problem, ale tak się nie stało, bo po kilkudziesięciu minutach FIFA 23 wyrzuciła mnie do pulpitu bez żadnego ostrzeżenia ani komunikatu o błędzie, to samo dzieje się przy Forzie Horizon 5 i Mafii 3, więc zdaje się że przy każdej grze w pełnym 3D, a przy Football Managerze 2023 już problem nie występuje.

Nie mam pojęcia jak to rozwiązać więc proszę o pomoc bo nie mam możliwości by cieszyć się w jakikolwiek sposób rozgrywką :(

Wrzucam logi z FRST:

FRST -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Addition -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
sHORTCUT -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Sprzęt i OS:

Windows 11 22H2
Płyta główna: MSI B450 Tomahawk (MS-7C02)
Procesor: AMD Ryzem 5 2600
Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2060
Dysk SSD M.2: ADATA SX60000PNP 500 gb
Dysk HDD: Toshiba HDWD110 1 TB
RAM: Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB (2X8), 3200MHz

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21397
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Gry wyrzucają do pulpitu, komunikat błędu DXGI_ERROR

Post31 sie 2023, 18:00

Niewiele idzie robić:
- reinstall gry
- reinstall sterowników
- wyłączenie ochrony
- wyłączenie wszystkie co niepotrzebne w trayu, czasami jakieś porty mogą się wzajemnie blokować.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Gry wyrzucają do pulpitu, komunikat błędu DXGI_ERROR

Post13 wrz 2023, 13:31

Już się uporałem z tym problemem, z jakiegoś powodu powodowała to pamięć RAM, a dokładniej jej taktowanie. Przy najwyższej możliwej wartości (3200 MHz) gry wyrzucały co kilkanaście/kilkadziesiąt minut, po zmianie na 2933 MHz problem zniknął. Natomiast czemu w ogóle wystąpił, nie mam zielonego pojęcia, ale ta wyższa częstotliwość już mi kilka razy różne problemy sprawiała ;) Najważniejsze że już wszystko pięknie działa



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości