Windows 10 Pro 64-bitowy i błąd aktualizacji: 0x800F0922.

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Windows 10 Pro 64-bitowy i błąd aktualizacji: 0x800F0922.

Post01 gru 2023, 23:22

W związku z tym, że 30 listopada została wydana nowa opcjonalna aktualizacja KB5032278 (OS Build 19045.3758) próbowałam ją dzisiaj bezskutecznie zainstalować. Codziennie lub co wtorek wchodzę na tą stronę:

Kod: Zaznacz cały

 https://support.microsoft.com/en-us/topic/windows-10-update-history-8127c2c6-6edf-4fdf-8b9f-0f7be1ef3562
i sprawdzam czy są jakieś dodatkowe aktualizacje. Próbowałam zainstalować nową aktualizację i wpierw użyłam Windows Update i instalacja owej aktualizacji została przerwana i pojawiły się takie napisy: Nie można zainstalować aktualizacji. Wycofywanie zmian. Nie wyłączaj komputera. Potem pobrałam samodzielny plik MSU, ale aktualizacja też nie przebiegła pomyślnie. Szukałam informacji na temat tego błędu w Google i znalazłam to:

Kod: Zaznacz cały

https://wyleczpc.pl/pytaj/jak-naprawic-blad-aktualizacji-windows-10-o-kodzie-0x800f0922/
*. Nie wiem jak się za to zabrać. Aha, jedyna zmiana w moim komputerze, to to że zainstalowałam AdGuard Premium i włączyłam w nim filtrowanie https. To raczej nie wywołało tego problemu.

Owa strona została uznana za bezpieczną przez Bitdefender TrafficLight, McAfee Web Advisor i Avira Browser Safety.

------Połączono posty------

Ok, jak nie udało mi się zainstalować owej aktualizacji, to były takie napisy: Nie można ukończyć aktualizacji. Wycofywanie zmian. Nie wyłączaj komputera.

------Połączono posty------

Metoda naprawy błędu:

Opcja 1. Uruchom narzędzia DISM i SFC

1. W wyszukiwarce Windows wpisz cmd.
2. Kliknij drugim przyciskiem na Wiersz poleceń i wybierz opcję Uruchom jako administrator.
3. Wpisz komendę sfc /scannow command i wciśnij Enter.
4. Wpisz następujące komendy i potwierdź je Enterem:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
5. Zamknij Wiersz Poleceń i uruchom system ponownie.
*

Opcja 2. Zresetuj komponenty Windows Update.

1. Wciśnij przyciski Windows + X i wybierz Wiersz Poleceń (Admin).
2. Wyłącz usługi BITS, Cryptographic, MSI Installer oraz Windows Update podając poniższe komendy w Wierszu Poleceń. Wciśnij Enter po każdej z nich:
net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\\Windows\\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\\Windows\\System32\\catroot2 Catroot2.old
3. Ostatnie dwie komendy są wykorzystywane do zmiany nazw folderów SoftwareDistribution i Catroot2. Po wykonaniu wszystkich komend, aktywuj usługi BITS, Cryptographic, MSI Installer oraz Windows Update Services podając następujące komendy w Wierszu Poleceń. Wciśnij Enter po każdej z nich:
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

Na koniec, zamknij okno Wiersza Poleceń i uruchom ponownie komputer.
**

Opcja 3. Aktywuj .NET framework
Jeśli podejrzewasz, że przyczyną błędu 0x800F0922 jest wyłącozny .NET framework, wykonaj następujące kroki:
1. Wciśnij Windows + X i wybierz Panel sterowania.
2. Wpisz windows features w wyszukiwarce i wybierz opcję Włącz lub Wyłącz funkcje systemu Windows.
3. Zaznacz pole przy .Net framework i wciśnij OK.


Opcja 4. Uruchom pełny skan systemu profesjonalnym antywirusem

By sprawdzić, czy problem nie został wywołany przez wirusa, przeskanuj komputer programem Reimage bądź innym zaufanym anty-malwarem. Wykryje on i usunie wirusy oraz potencjalnie niepożądane aplikacje. Poza tym, Reimage zapewni, że nie ma żadnych uszkodzonych wpisów w rejestrze, plików, cache oraz podobnych problemów. Mamy nadzieję, że artykuł ten pomógł Ci naprawić błąd 0x800F0922 oraz zainstalować aktualizacje WIndowsa 10 z powodzeniem.
***

Nie wiem jak naprawić mój problem związany z aktualizacją systemu Windows 10.

------Połączono posty------

Kiedyś miałam przejściowe problemy ze sklepem Microsoft i zastosowałam jakieś rozwiązanie, które spowodowało, że ów sklep nie działał jakieś pół roku. Naprawiła go jakaś aktualizacja.

------Połączono posty------

Ok, jak użyłam pierwszej metody naprawy problemu z aktualizacją systemu to pojawił się napis: komponent sklepu nie jest uszkodzony. Operacja zakończona pozytywnie.

Potem użyłam drugiej opcji naprawy, zmieniłam nazwę drugiego folderu, ale instalacja aktualizacji się nie powiodła.

Aha, NetFramework jest niby włączone, ale są wyłączone różne opcje. Potem wrzucę zrzut.

------Połączono posty------

Ok, sprawdziłam ustawienia NetFramework i pewne opcje nie są aktywne, ale nie wiem co z tym zrobić...

Załączam zrzut z ustawień NetFramework:

Obrazek

Proszę o pomoc.

------Połączono posty------

Obecnie mam zainstalowaną taką wersję systemu Windows: 19045, 3693. Znów nie udało się zainstalować aktualizacji. Poza tym pojawił się nowy błąd związany z pobieraniem aktualizacji: 0x80070643. :sciana: Na pewno nie odinstaluję żadnego programu zabezpieczającego.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Waldek3

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2024, 13:22

Windows 10 Pro 64-bitowy i błąd aktualizacji: 0x800F0922.

Post19 sty 2024, 14:02

Hmmm...
Rozumiem, że masz problemy z aktualizacją systemu Windows 10 oraz napotkałaś wcześniejsze trudności związane ze sklepem Microsoft. Spróbujmy rozwiązać te problemy.

Aktualizacja systemu Windows 10:

Upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe.
Spróbuj uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update. Możesz to zrobić, przechodząc do "Ustawienia" > "Aktualizacja i zabezpieczenia" > "Rozwiązywanie problemów" > "Windows Update".
Sklep Microsoft:

Sprawdź, czy czas i data na twoim komputerze są ustawione poprawnie, ponieważ błędne ustawienia mogą powodować problemy z dostępem do sklepu.
Możesz spróbować zresetować Sklep Microsoft. Wyszukaj "PowerShell" w menu Start, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz "Uruchom jako administrator". Wpisz poniższą komendę i naciśnij Enter:
sql
Copy code
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
NetFramework:

Jeśli istnieją problemy z opcjami NetFramework, możesz spróbować naprawić go za pomocą narzędzia do naprawy NetFramework. Możesz pobrać narzędzie ze strony Microsoft i postępować zgodnie z instrukcjami.
Aktualizacja sterowników:

Sprawdź, czy wszystkie sterowniki na twoim komputerze są zaktualizowane do najnowszych wersji, zwłaszcza sterowniki karty graficznej i dźwiękowej.
Jeśli powyższe kroki nie pomogą, może być konieczne skonsultowanie się z pomocą techniczną Microsoft lub zgłoszenie problemu na ich forum wsparcia technicznego. W przypadku bardziej szczegółowych informacji dotyczących konkretnych błędów czy komunikatów, będę w stanie udzielić bardziej precyzyjnych wskazówek.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Windows 10 Pro 64-bitowy i błąd aktualizacji: 0x800F0922.

Post19 sty 2024, 21:27

Dzień po tym jak zainstalowałam promocyjną wersję AdGuard Premium, z przedłużonym trialem, zaczęłam mieć problem z instalacją aktualizacji. Czasami jak coś się zepsuje w systemie, winny bywa ostatnio zainstalowany program. Na razie nic nie robię. Waldek3, dzięki za próbę pomocy. :)

------Połączono posty------

Wczoraj, a w zasadzie dzisiaj siedziałam przy moim nowszym komputerze, do piątej nad ranem i bezskutecznie próbowałam zaktualizować mój system Windows 10 Pro 64-bitowy. Pojawił się nowy błąd związany z pobieraniem aktualizacji: 2024-01 Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows 10 Version 22H2 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB5034441). Błąd pobierania — 0x80070643. Nie pomogło nawet wyłączenie zapory Windows Defender, ona ciągle była włączona mimo obecności w systemie zapory Comodo, ani antywirusa i zapory w Comodo Internet Security Premium, w edycji darmowej, Malwarebytes Premium i ochrony w OSArmor. Udało się tylko zainstalować jakąś aktualizację związaną z NetFramework. :sciana: Ręce mi opadają. :(

------Połączono posty------

Ów problem z aktualizacją mojego Windows 10 Pro jest nadal aktualny. Doszło do tego, że nie mogę już więcej odkładać aktualizacji... Bardzo proszę o pomoc. :sciana:

------Połączono posty------

Przedwczoraj użyłam komendy: DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth, czy jakoś tak, bo ktoś ją polecił w jednym temacie dotyczącym Windows 8 i tego samego problemu z aktualizacją systemu, ale to nic nie dało. Dziś próbowałam bezskutecznie zainstalować aktualizacje systemu Windows 10 Pro. :sciana:

------Połączono posty------

Ostatnio siedziałam do czwartej nad ranem i bezskutecznie próbowałam rozwiązać mój problem z aktualizacjami mojego Windows 10 Pro. Zastosowałam się do tego:

Kod: Zaznacz cały

1. Narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update
Okna 10
Kliknij menu Start i wybierz Ustawienia
Naciśnij Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie Rozwiąż problemy
Wybierz Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów
I wybierz Windows Update
Na koniec uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów
*

W efekcie została uruchomiona od nowa usługa Bits, którą swego czasu wyłączyłam. Jedna aktualizacja się zainstalowała, ale to była chwilowa poprawa. :(

* Źródło cytatu:

Kod: Zaznacz cały

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/windows-10-0x800f0922-b%C5%82%C4%85d-aktualizacji/9bf3b008-51e9-408f-8543-d501425545e0


Owa strona została uznana za bezpieczną przez Bitdefender TrafficLight, McAfee Web Advisor i Avira Browser Safety.

Może jutro spróbuję się zastosować do innej metody naprawy mojego problemu:

Kod: Zaznacz cały

2. Zresetuj składniki aktualizacji systemu Windows:

Kliknij menu Start i wpisz cmd, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom z adminem

Uprzejmie wpisz poniższe wiersze poleceń i naciśnij enter:

net stop wuauserv
net stop cryptSvc
bity stopu netto
net stop msiserver
Ren C: \\ Windows \\ SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
Ren C: \\ Windows \\ System32 \\ catroot2 catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
bity startowe netto
net start msiserver
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości