Blokada zmiany domyślnej przeglądarki.

Szukasz programu, pisz tutaj
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Blokada zmiany domyślnej przeglądarki.

Post05 cze 2014, 10:52

Szukam programu, albo innego rozwiązania, które by zablokowało zmianę domyślnej przeglądarki.

Moją domyślną jest stabilny Firefox, ale Google Chrome w czasie instalacji, albo po aktualizacji, ustawia się na moim kompie, jako domyślną przeglądarka. Niby nic, ale dla mnie jest to trochę frustrujące.

Ten problem częściowo rozwiązałam, jak przeszłam na Google Chrome portable, bo po użyciu Revo Uninstaller, albo bez związku z nim, nie mogłam zainstalować żadnej wersji GC, ani stabilnej, ani dev. Bo występował błąd związany z instalatorem.

Jednak ściągnęłam inną instalkę Google Chrome dev 64-bit i udało mi się je pomyślnie zainstalować. Więc znów mam problem z domyślną przeglądarką.

Jak zablokować zmianę domyślnej przeglądarki, w systemie Windows 7, 64-bit.

(Aha, jak znacie rozwiązanie dla innego systemu, to też je podajcie, bo może się komuś przyda.)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Blokada zmiany domyślnej przeglądarki.

Post05 cze 2014, 11:49

Windows 7 . Panel sterowania -> Programy domyślne -> Określ do programów ich ustawienia domyślne
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Blokada zmiany domyślnej przeglądarki.

Post05 cze 2014, 12:41

Leon1956, szkopuł w tym, że nawet po zmianie ustawień w programach domyślnych, Google Chrome, najczęściej po aktualizacji, ustawia się jako domyślna przeglądarka... Nawet odhaczenie przed jej instalacją tej opcji nic nie daje.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Blokada zmiany domyślnej przeglądarki.

Post05 cze 2014, 12:49

Widocznie trzeba się do tego przyzwyczaić . System Windows nie jest w tym problemie jednoznaczny chyba . A po drugie to przeglądarki mają to do siebie że każda chce być tą najważniejszą . ;)
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Blokada zmiany domyślnej przeglądarki.

Post05 cze 2014, 15:36

W opcjach Firefox mam zaznaczone aby była domyślną przeglądarką.
Nie używam Google Chrome tylko Chromium - brak w/w problemów :)
Podobna do Google Chrome, to samo, czasami mi się przydaje do podawania bezpośrednich linków/sterowników jeżeli nie mogę podać za pomocą Firefox lub IE.
System Windows 7 Ultimate SP1 32 bit.

Po pobraniu nowej wersji robię tak:
1. usuwam poprzednią wersję PPM (prawym przyciskiem myszki) z C:\Program Files\
2. wypakowuję do Nowego folderu
3. przenoszę do C:\Program Files\

Obrazek

Robię skrót.

Jeżeli używasz CCleaner to:
wcześniej odhacz na tej przeglądarce
w CCleanerze --> Programy --> Historia.

Obrazek

Nie zrobisz tego to będziesz miała kasowane ustawienia.
Na innych przeglądarkach Historia powinna być zaznaczona.

Pisałem o tym w innych tematach...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Blokada zmiany domyślnej przeglądarki.

Post05 cze 2014, 23:00

Leon1956, zapewne masz rację, przecież producenci przeglądarek chcą, aby ich była domyślną...

XMan, mam zaznaczone w ustawieniach Firefox, że ma być domyślną przeglądarką. Poza weszłam do: Panel sterowania\Programy domyślne\Ustaw programy domyślne\Firefox i on według wszystkich ustawień ma być domyślny... Niestety nie ma tam żadnej opcji, aby zablokować zmianę domyślnej przeglądarki.

Co do chromium to sama jej czasem używam... Trzymam ją w folderze Różności\użytkowe\przeglądarki portable\chromium i jak ukaże się jej nowa wersja, to po prostu ją usuwam...

Aha, XMan, ja czyszczę historię w Google Chrome i nie mam żadnych problemów z ustawieniami, nie kasuje mi też jej rozszerzeń...

Wczoraj nieopatrznie zainstalowałam Google Chrome Canary 32-bit, zamiast 64-bit i ona nie chciała ustawiać się jako domyślna. Potem ją odinstalowałam, próbowałam zainstalować jej wersję 64-bit, ale to się nie udało, no i w końcu dziś zainstalowałam Google Chrome dev 64-bit i powrócił mój problem.

W zasadzie nawet myślałam, aby pozostać przy Google Chrome portable, ale w końcu udało mi zainstalować jej inną wersję, do tego 64-bitową. Zapewne dlatego, bo ściągnęłam chrome setup.exe...

Edit:

Weszłam do: Panel sterowania\Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne\Custom i nie wiem dalej co zrobić... Okazało się, że nie należy odznaczać dostępu do programów, bo wówczas wymagane jest ich odinstalowanie... :/

Tam ustawiłam Firefox jako domyślną przeglądarkę... Jednak tam ciągle jest zaznaczone: Użyj mojej bieżącej przeglądarki Web... Czyli i tam nie można zablokować zmiany domyślnej przeglądarki...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Mops

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 cze 2014, 07:15

Blokada zmiany domyślnej przeglądarki.

Post26 cze 2014, 13:24

Ten program ma opcję blokady domyślnej przeglądarki bardzo skutecznie, sam sprawdzałem przy okazji usunie trochę robali.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Blokada zmiany domyślnej przeglądarki.

Post27 cze 2014, 19:50

Mops, z tego co wiem, to Super Anti- Spyware sypie FP, było tak wtedy gdy go testowałam.

Wolę kompa czasem przeskanować moim antywirusem, mbam premium, albo w ostateczności spybot portable.

Jednak dzięki za info... Nie wiedziałam, że SAS blokuje zmianę domyślnej przeglądarki...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Poszukiwanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości