Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Szukasz programu, pisz tutaj
heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post06 kwie 2013, 20:38

Witam. Otóż zastanawiam się ostatnio. Czy nie walnąć czegoś jeszcze do avasta + Malwarebytes Anti-Malware? Ktoś coś ma za pomysł czy coś? Czy coś warto doinstalować? Np takiego FW czy coś? A może Comodo IS darmowy? chociaż nie wiem ostatnio jak na XP walnąłem to musiałem formatować na nowo xD. Więc może jakiś FW lub coś innego?

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post06 kwie 2013, 22:48

heros1303 pisze:Witam. Otóż zastanawiam się ostatnio. Czy nie walnąć czegoś jeszcze do avasta + Malwarebytes Anti-Malware? Ktoś coś ma za pomysł czy coś? Czy coś warto doinstalować? Np takiego FW czy coś? A może Comodo IS darmowy? chociaż nie wiem ostatnio jak na XP walnąłem to musiałem formatować na nowo xD. Więc może jakiś FW lub coś innego?


Zdecydowanie nie. Pierwsza sprawa to to, że nie możesz mieć dwóch antywirusów w systemie. Układ, który posiadasz (antywirus + skaner na żądanie) w zupełności wystarczy.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post06 kwie 2013, 23:44

A zaporę jakąś?

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post07 kwie 2013, 01:48

Podepnę się ponieważ planuję w najbliższym czasie reinstalację systemu i też właśnie się zastanawiałem nad taką konfiguracją,obecnie mam:Comodo Internet Security+MAM.Więc taki mam plan na nowy początek:

1. Comodo Firewall (tryb bezpieczny/piaskownica off/Defense+ off)
2. Avast
3. Malwarebytes Anti-Malware (jak zawsze)

Dodam że poruszam się czasami w dość niebezpiecznym środowisku www. A druga sprawa to to że CIS mi się już znudził :)
Zastanawiam się jak się ma pod względem bezpieczeństwa taka konfiguracja do mojej obecnej(bardziej na + czy - a może =)? No i czy wstępnie jest prawidłowa?
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post07 kwie 2013, 10:17

Czytając inne forum są ludzie używający tego rozwiązania. Jednak napisałem tu żeby się dowiedzieć konkretniej.

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post07 kwie 2013, 13:26

LupeR pisze:Podepnę się ponieważ planuję w najbliższym czasie reinstalację systemu i też właśnie się zastanawiałem nad taką konfiguracją,obecnie mam:Comodo Internet Security+MAM.Więc taki mam plan na nowy początek:

1. Comodo Firewall (tryb bezpieczny/piaskownica off/Defense+ off)
2. Avast
3. Malwarebytes Anti-Malware (jak zawsze)

Dodam że poruszam się czasami w dość niebezpiecznym środowisku www. A druga sprawa to to że CIS mi się już znudził :)
Zastanawiam się jak się ma pod względem bezpieczeństwa taka konfiguracja do mojej obecnej(bardziej na + czy - a może =)? No i czy wstępnie jest prawidłowa?


Dobry układ. Na + ;) .
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post07 kwie 2013, 13:41

Mam:
1. Avast.
2. Zapora systemowa.
3. WinPatrol - FREE.
Istnieje do niego spolszczenie oraz wersja Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
(mając ten program nie instalujemy firewalla i odwrotnie)
4. MBAM.

Zamiast tego może być:
1. Comodo Firewall (tryb bezpieczny/piaskownica off/Defense+ off)
2. Avast
3. Malwarebytes Anti-Malware (jak zawsze)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post07 kwie 2013, 14:19

kominekl dzięki za odp.
XMan dzięki za odp.i WinPatrol,poczytam,a nawet w wolnej chwili przetestuję ten ciekawy soft.
heros1303 sorry że ci się w temat wciąłem,ale przy okazji może coś Ci się z tego przyda ;)
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post30 cze 2013, 17:12

Witam. Nie chcąc tworzyć kolejnego tematu mówiącym o poszukiwaniach programów AV itp. Postanowiłem tu napisać. Otóż za nie całe 15 dni kończy mi się licencja? na avasta darmowego. Tej co dostaję się na rok po rejestracji. Tak teraz zastanawiam się zmienić może na jakiś inny? czy odnowić sobie jakoś kolejną rejestracją? Chociaż myślałem nad jakimś innym, ale się nie orientuję zbytnio? Może Comodo IS darmowy? Może kupić płatnego mwbam? Czy co?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post30 cze 2013, 18:20

Normalka, ściągnij nową wersję i zarejestruj, to standardowa sprawa.

A czy bym zmieniał? nie. Avast+comodo (lub nawet tylko comodo IS) +MBAM i NoScript dla przeglądarki, to ode mnie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post30 cze 2013, 20:30

Czy sam Comodo Internet Security jest lekki? Czy podobny albo bardziej cięższy od avasta? Coś dobrego słyszałem nt webroota, Eset ale płatne :(.

Korci mnie jak by się spisała ochrona w czasie rzeczywistym pełnej wersji MWBAM ma ktoś całą licke na nią? Może powiedzieć o jej detekcji? W sumie jak może nie korcić skoro jest to licencja lifetime :D

Gdybym miał wywalić avasta to wystarczy po nim posprzątać w sposób taki, że wywalić go z ccleaner. Potem przejechać ccleanaerem, registry free eusing. Po tym instalować np Comodo IS? Skąd wiadomo, że nie ma resztek poprzedniego AV jakim jest Avast?

Ktoś coś słyszał o programach malwarebytes ? Chodzi mi o exploit, anti-rootkit? Pierwszy beta 32,64 bit dostępna drugi beta ale tylko 32 bit :/

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post30 cze 2013, 21:29

Dla mnie comodo jest super, bo używam go na procku Core2Duo z serii ULV czyli okrojony niskonapięciowiec taktowany 1.2 GHz i chyba jest lżejszy od avasta. Eset fajnie wpuszcza wirusy w firmie z pendrivów.

Do usuwanie avasta

Kod: Zaznacz cały

http://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post01 lip 2013, 13:00

Jako dodatkowe uzupełnienie antywirusa polecam SpyShelter

Kod: Zaznacz cały

http://forum.safegroup.pl/spyshelter-premium-recenzja-t5060.html#p133012

Kod: Zaznacz cały

http://www.avlab.pl/article/viewall/8/0

Polecam także profilaktyczne skanowanie zestawem
Emsisoft Emergency Kit

Kod: Zaznacz cały

http://www.emsisoft.eu/pl/software/eek

HitmanPro

Kod: Zaznacz cały

http://www.surfright.nl/en/hitmanpro/

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post01 lip 2013, 17:54

Spoko. Te dwa do zestawu z free mwbam się przyda. W sumie miałem je dociągnąć. Spyshelter w wersji free tylko 32bit i nie wspierany a kupić można tylko za przeszło 200 zł patrząc na licencje lifetime. Chodzi mi , że tyle kosztuje personal premium. Prawdopodobniej się skuszę na te dwa programy na żądanie i CIS. Chociaż Polski spyshelter zachęca sporo z powodu iż ma nie standardową ochronę.

Wie ktoś czymś się różni wersja tego programu personal premium a firewall premium wg strony obydwie mają wszystko na zielone V. Że firewall ma dodatkowo firewalla?

W razie co czekam na jeszcze jakieś pomysły :)

Tę stronę ostatnio znam i sporo tam czytałem. Mowa o safegroup. Warto może próbować z metodami piaskownicy czy to już trochę z tym zabawy jest?

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Coś jeszcze do - avast + MWBAM

Post01 lip 2013, 18:35

O SSFW na bieżąco

Kod: Zaznacz cały

https://safegroup.pl/firewall/spyshelter-firewall-t5710-80.html

polecam także inną nietypową ochronę w postaci Shadow Defender

Kod: Zaznacz cały

https://safegroup.pl/wirtualizacja/shadow-defender-opis-programu-t1382.html



  • Reklama

Wróć do „Poszukiwanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości