Program do prezentacji multimedialnych

Szukasz programu, pisz tutaj
Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Program do prezentacji multimedialnych

Post18 lip 2013, 12:26

Faktycznie mam ten model karty, choć dziwne bo nie podawałem tych informacji.

Karty nie podawałeś ale chyba płytę główną a ta karta jest zintegrowana.
Mam dobrą pamięć ;)
Niewykluczone, że jeśli nawet to jest prawdą to jeszcze np. trzeba w samym programie wybrać dobre, właściwe opcje ?

Jeżeli już sprawdzisz prawidłowe ustawienia karty/sterowników wraz z Miks stereo to również musisz sprawdzić ustawienia programu.
Odnośnie ustawień podałem link do poradników:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Bo jeśli jednak nic z tego nie wyjdzie to poszukam innego programu, takich jest na pewno wiele.

Podobny i podobno lepszy jest Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Wymaga również odpowiedniej konfiguracji...
Opis:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Stanowi doskonałą alternatywę dla konkurencyjnych aplikacji typu CamStudio czy HyperCam.

Uwaga!

Kreator instalacji programu proponuje użytkownikowi instalację dodatkowych komponentów, m.in. paska narzędziowego i domyślnej wyszukiwarki. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala uniknąć instalacji w systemie jakichkolwiek dodatkowych składników.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Program do prezentacji multimedialnych

Post18 lip 2013, 15:38

@ lewy
U mnie wszystko po tym wyczyszczone. Raport z SystemLook pokazał to i potwierdził że jest czysto w regedit.
Ale to prawda część resztek trzeba było wcześniej pousuwać ręcznie. Użyłem także oczywiście OTL.
Chociaż jak wyszukałem jeszcze ręcznie w regedit to okazuje się, że znalazł jeszcze chyba jakieś trzy czy cztery pozostałości po tym i związanym z tym również ustrojstwem desk 365, wsys itp.
Jak mogę to usunąć, ręcznie ? Mogę wrzucić tu obrazki z tego jeśli chcesz.

@ XMan
Testowałem parę ustawień, m.in. wył. opcję Mix Stereo, ustawienia programu to głównie opcje video oraz audio.
Ale wróciłem znów do pierwotnych ustawień.

I tym razem zamiast w folderze na part. rozszerzonej zapisałem plik testowy nagrywany w CamStudio z odtwarzacza WMP w formie *.avi w tym folderze na C:\Program Files\CamStudio 2.7\Videos
I teraz zapisał się ten plik z dźwiękiem (nie było już komunikatu o błędzie audio) - a po odtworzeniu tego pliku widać (a opcję Region dałem na Fullscreen) obraz odtwarzacza i słychać dźwięk (wreszcie), tyle, że w tym okienku odtwarzacza (samo okienko jest) nie ma obrazu video tylko zamiast niego..... czarne pole, kursor oczywiście też widać bo zaznaczyłem ?! :shock:
A więc nie wiem dlaczego ta lokalizacja robi tutaj różnicę ?

Czyli wszystko już byłoby dobrze, gdyby nie ten brak obrazu w sekwencji z pliku video.
Bo normalne sekwencje Pulpitu z obrazków graficznych zapisują się dobrze, poprawnie.
W opcjach Video dałem kodek Xvid oraz także x264vfw, nie wiem czego jeszcze więc zabrakło dla tego obrazu w zapisie - poradźcie !
Być może trzeba wybrać właściwy kodek kompresji, którego może tam nie być na liście ?
A może jakieś inne opcje w programie ?
A w opcjach Audio bez zmian tzn. domyślnie wg samego programu. Zaznaczyłem tylko opcję Record audio from speakers.

I jeszcze BTW - moim zdaniem ten wciąż się wyświetlający błąd od WaveoutGetSelectControl..., to jest jakiś bug programu, czytałem o tym w sieci, także w ww. poradnikach iż jakoby jest tam ten błąd i nie wydano jak dotąd poprawki do tego.

Również przy tym - nie wiecie jak zrobić by podświetlenie do kursora było tam takie jakby przeźroczyste ? Teraz jest ono całkiem matowe i nie bardzo wiem jak to zmienić, a próbowałem ?

Jeszcze coś dodam ciekawego. Otóż w AutoScreenRecorder-ze, który posiadam pliki z sekwencji video zapisują się normalnie i dobrze (i to nawet na dysku rozszerzonym, dowolnie) - widać to, ale bez dźwięku, bo tam w ogóle nie ma żadnych opcji dźwięku w tym programie.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Program do prezentacji multimedialnych

Post18 lip 2013, 15:55

Faktycznie, sprawdziłem i Free Screen Video Recorder nie nagrywa dźwięku:
darmowa wersja ma sporo ograniczeń, takich jak niemożność nagrania dźwięku, podłożenia głosu lub ingerowanie w ustawienia wideo

Jedynie Trial - płatny :(

Za to znalazłem alternatywę Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Najnowsza wersja (nie jest PL):
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Program HyperCam służy do nagrywania sekwencji video z całości lub wybranej części pulpitu Windows oraz głosu przez mikrofon.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Program do prezentacji multimedialnych

Post21 lip 2013, 10:28

Hej, panowie, XMan nie wiem jak wypadły w końcu te testy u ciebie z CamStudio przy twoich ustawieniach itd. (piszesz tylko o FSVR), ale u mnie po wielu testach okazało się że jednak jest to możliwe i że CamStudio zapisuje pliki video również z dźwiękiem - ale tylko w tym folderze Videos, jest to możliwe także w folderze Moje video na dysku C, natomiast na innym dysku nie.

Ustawień nie zmieniałem, dałem takie jak mam zwykle i jednak jest dobrze.
Oczywiście w programie można dobierać takie opcje jakich się potrzebuje, choćby opcja Region czy Fullscreen.

Przykładowo nagrałem sekwencję video z AVC (AnyVideoConverter) i wszystko b. dobrze wyszło.
Ale już np. z pliku video odpalonego w WMP nie, tam dżwięk zapisał się, ale obraz video jest czarny !?
Dlaczego tak, potrafi to ktoś wyjaśnić ?

Free Screen Video Recordera nie próbowałem...

Poza tym prosiłbym kolegów o odpowiedź ws. jeszcze tych pozostałości po tym qvo6 i związanych z tym obiektów wsys, desk 365 oraz omiga plus. Bo wklepałem te cztery frazy do regedit i znalazł on tam jeszcze jednak kilka pozycji od tego.
Jak to dokładnie stamtąd usunąć ?

I jeszcze odnośnie tego kursora post wyżej - please Help ! ;)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Program do prezentacji multimedialnych

Post21 lip 2013, 11:32

Z nagrywaniem jeszcze nic nie próbowałem z braku czasu.
Obecnie jestem ale za chwilę przyjeżdża do mnie siostrzenica i druga siostrzenica z mężem i dzieckiem.
Będzie hałas i płacz dziecka to nic już dzisiaj nie sprawdzę ;)
Poza tym prosiłbym kolegów o odpowiedź ws. jeszcze tych pozostałości po tym qvo6 i związanych z tym obiektów wsys, desk 365 oraz omiga plus. Bo wklepałem te cztery frazy do regedit i znalazł on tam jeszcze jednak kilka pozycji od tego.
Jak to dokładnie stamtąd usunąć ?

Sprawdzałeś czyszczenie CCleanerem a po nim Eusing Free Registry Cleanerem ?
Po podaniu logów nie zostały usunięte ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Poszukiwanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości