program do usuwania danych z wolnej przestrzeni dyskowej

Szukasz programu, pisz tutaj
koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

program do usuwania danych z wolnej przestrzeni dyskowej

Post08 cze 2009, 19:31

poszukuję programu, którym by mógł usunąć dane które można przywrócić. Wiem że są programy do całkowitego usuwania plików, ale jak usunąć pliki które są usunięte a siedzą na wolnych sektorach, pomijając opcje nadpisania wolnych danych. w ccleanerze była taka opcja "usuwaj dane z wolnej przestrzeni dyskowej, ale nadal mogę przywrócić te pliki, undeleterem w winoptimizerze 6. W tych danych są też ciasteczka zawierające poufne dane, muszę to usunąć.
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

program do usuwania danych z wolnej przestrzeni dyskowej

Post08 cze 2009, 19:53

Użyj programu Eraser.

Po instalacji w menu kontekstowym będą stosowne opcje. PPM na ikonie dysku lokalnego => Erase Unused Space => options => zaznacz US DoD 5220.22M (8-306. /E, C and E) 7pass => OK => yes
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

program do usuwania danych z wolnej przestrzeni dyskowej

Post08 cze 2009, 19:58

właśnie go instalowałem, ale szkoda mi było na to 40mb to usunąłem, zainstaluje ponownie
a tak w ogóle proces msiec.exe w /windows z opisem windows installer to rzeczywiście coś od instalatora bo mi to wyskoczyło
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

program do usuwania danych z wolnej przestrzeni dyskowej

Post08 cze 2009, 20:09

Tak, to jest kluczowy proces systemowy.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

program do usuwania danych z wolnej przestrzeni dyskowej

Post13 cze 2009, 20:36

teraz jak chciałem zainstalować to pisze że wymagane service pack 1 do visual C++ 8.0 , mam chyba 9 i poprzednio nic nie odinstalowywałem, a poprzednio wszystko było ok. I nie ma tam jakiegoś spywara, wtedy jak czytałem licencję to pisało coś adware, nie chcę żadnych reklam itp. właśnie dlatego wtedy nie chciałem tego instalować
a znacie jeszcze inny program do usuwania z wolnej przestrzeni dyskowej ?
czy Acronis Drive Cleanser też ma tą opcję ?
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

program do usuwania danych z wolnej przestrzeni dyskowej

Post14 cze 2009, 12:06

koleś git, jeżeli chodzi o obecność spyware czy adware w tym oprogramowaniu to mogę powiedzieć, iż niczego takiego nie ma. Eraser jest bezpieczny i nie zawiera szkodliwego oprogramowania. Nie wiem którą dokładnie wersje instalowałeś, lecz w tej co ja posiadam tzn. 5.86.0 na 100% nie ma żadnych adware.

Co do programu, który podałeś. Nigdy nie miałem przyjemności go testować.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

program do usuwania danych z wolnej przestrzeni dyskowej

Post14 cze 2009, 14:28

a nie znasz jeszcze innego programu do tego zadania ? nie wiem czemu eraser żąda ode mnie service packa 1 do visual C++ 8.0, mam 9.0. i jak chciałem wtedy zainstalować to wszystko poszło pomyślnie, tylko jak ujrzałem licencję to anulowałem, a teraz do tamtego etapu nie dochodzi. musi być coś oprócz erasera. w ccleanerze jest taka opcja tyle że tak naprawdę nie usuwa, chociaż tymczasowo usuwa mft, a po ponownym uruchomieniu znowu widzę ogromną ilość przestrzeni w ultimate defrg "reserved for "MFT", a w pewnym programie wszystko mogę odzyskać, jakieś 22 GB
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

program do usuwania danych z wolnej przestrzeni dyskowej

Post14 cze 2009, 14:42

Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

program do usuwania danych z wolnej przestrzeni dyskowej

Post21 cze 2009, 23:49

pobrałem File Shredder, usunąłem nim dane z wolnej przestrzeni algorytmem gutmanna, a dane nadal można przywrócić, w Ccleanerze miałem tak samo, usuwa się (tylko ten troszkę szybciej działał) a dane można przywrócić, co ciekawe w obu przypadkach w ultimate defrag, MFT znika, a po ponownym uruchomieniu znowu powraca, co to może być ? nie ma sensu instalować nowego, podobnego programu, bo efekt będzie taki sam
w ostateczności można by powsadzać tyle plików ile się da, a potem usunąć algorytmem gutmanna, albo przywrócić wszystko i usunąć, ale boję się, że przywrócę również niektóre wirusy, które miałem
edit: jak chciałem podjąć drugą opcję i przywrócić na ten sam dysk, to pisało że grozi to utraceniem skasowanych plików,(i właśnie o to chodzi), tylko pisało, że może prowadzić to do nieprzewidywanych błędów

-- Dzisiaj, 11:11 --

chyba już sobie dam spokój z tym, wczoraj (właściwie to dzisiaj, ale jeszcze była noc) po nadpisywałem dane na dysku D i usunąłem. (wszystko było nadpisane co do bajta) a potem usunąłem ccleanerem, nie wiadomo dlaczego ccleaner nie skasował jednego pliku, teraz niektóre dane, jeszcze sprzed nadpisywania można odzyskać, a jak miałem wszystko nadpisane, to nazwy plików jeszcze były, tyle że miały status utracony, więc chyba dam już spokój z tym

-- Dzisiaj, 00:47 --

w jv16 powertools też jest ta funkcja, wypróbuję ją, tylko trzeba uważać, bo obok wymazania wolnej przestrzeni cały dysk można wykasować
Pozdrawiam, koleś git



  • Reklama

Wróć do „Poszukiwanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości