Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Szukasz programu, pisz tutaj
Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post01 mar 2013, 18:41

Witam. Poszukuję właśnie takiej nagrywarki plików audio (głównie MP3, także WMA, WAV czy inne) lub jakiegoś niekoniecznie dużego edytora takich plików.
Mikrofonu podłączonego nie mam, natomiast mogę go podłączyć jeśli jest tylko taka potrzeba.
Podłączałem nawet już kiedyś mikrofon właśnie do nagrywania głosu.

Chodzi mi głównie o to, żeby można było za pomocą jakichś opcji wewnątrz programu nagrać choćby krótki fragment ścieżki audio w celu przesłania do odtworzenia na stronkę w sieci.
Ale nagrać tak amatorsko, własnoręcznie, niekoniecznie kopiowania bądź miksowania już gotowych plików. Tak, żeby można było np. za pomocą myszy i jakichś opcji dźwiękowych stworzyć prostą ścieżkę dźwiękową lub motyw muzyczny i zapisu właśnie do pliku audio. Ewentualnie za pomocą własnego głosu, ale najlepiej wbudowanych dźwięków.
Program powinien posiadać takie niezbyt może rozbudowane ale jednak jakieś opcje.

Słyszałem m.in. o Audacity, jest darmowy, ale on czy się do tego nadaje - nie wiem. Proszę o rady.
Jak również o propozycje innych takich edytorów.
Ewentualnie być może są jakieś tego typu edytory online, proszę o wskazówki. :)

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post02 mar 2013, 11:29

manitu pisze:Poszukuję właśnie takiej nagrywarki plików audio (głównie MP3, także WMA, WAV czy inne) lub jakiegoś niekoniecznie dużego edytora takich plików.

Audacity jest OK.bo to edytor,ale bazuje tylko na gotowym pliku dźwiękowym,lub nagranym(posiada opcję nagrywania).Ja używam do edycji muzyki Nero WaveEditor.
manitu pisze:Tak, żeby można było np. za pomocą myszy i jakichś opcji dźwiękowych stworzyć prostą ścieżkę dźwiękową lub motyw muzyczny i zapisu właśnie do pliku audio.

To już inna sprawa,bo do tego celu przydał by się jakiś programik do tworzenia muzyki np.Fruity Loops,ale jest on trudny w obsłudze,i nie jest darmowy,kiedyś używałem ReBirth RB-338.Innego nie znam,chociaż ktoś tu niedawno dał linka do fajnego programu online do tworzenia muzyki(syntezatora).Lena albo stukot.Już nie pamiętam w którym dziale to widziałem.

Edit: Znalazłem ten syntezator online => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post02 mar 2013, 20:40

Mnie potrzebny jest taki właśnie nieduży w sensie funkcjonalności i różnych opcji, a mniej rozmiaru najlepiej właśnie darmowy.
Audacity z tego co się orientuję jest niezły, ale tylko do obróbki i mixu gotowych już plików.

Piszesz, że korzystasz z Nero WaveEditor, ale czy on ma zdolność przechwytywania dźwięków z jakichś wbudowanych sygnałów dźwiękowych lub ewentualnie mikrofonu, napisz kilka słów o nim ?

Bo przechwyt mikrofonu posiada też m.in. systemowy Windows Movie Maker, nawet próbowałem kiedyś tego, ale to wymaga podłączenie mikrofonu, nagrywania, edycji itd. A mnie zależy żeby to zrobić tak ekspresowo i zapisać na dysk.

Bo płatne, ale za to rozbudowane edytory to raczej by nie interesowały, po prostu nie potrzeba mi aż tak złożonego.

Ale za to ten edytor on-line wygląda nieźle, ale kompletnie nie znam jego możliwości. Jeśli korzystałeś z niego, napisz czy przechwytuje on także takie intonowane dźwięki i zapisuje potem do pliku ?

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post03 mar 2013, 08:37

manitu pisze:Piszesz, że korzystasz z Nero WaveEditor, ale czy on ma zdolność przechwytywania dźwięków z jakichś wbudowanych sygnałów dźwiękowych lub ewentualnie mikrofonu, napisz kilka słów o nim ?

Tym programem przechwycisz każdy dźwięk który usłyszysz w głośnikach.Możesz ustawić jakość nagrywanego materiału,limit nagrywania do 2GB,zapis do popularnych formatów(mp3,wave,wma,flac,ogg)
manitu pisze:Ale za to ten edytor on-line wygląda nieźle, ale kompletnie nie znam jego możliwości. Jeśli korzystałeś z niego, napisz czy przechwytuje on także takie intonowane dźwięki i zapisuje potem do pliku ?

To tylko syntezator(synteza i modelowanie dźwięku).Jest możliwość zapisania kompozycji,ale do pliku o własnym rozszerzeniu,ale to bardziej takie zapamiętywanie stworzonego układu,a nie wynik końcowy w formie pliku dźwiękowego.

Zawsze można nagrać używając do tego programu WaveEditor lub Audacity.
Te dwa programy są do siebie bardzo podobne.Nie ważne którego użyjesz efekt będzie ten sam.

Jeśli się nie orientujesz w tych programach to wybierz ten do którego jest więcej poradników.
Audacity - nagrywanie dźwięków z mikrofonu/komputera => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

A tu mój krótki filmik do wglądu.Niestety nie posiadam żadnego zewnętrznego źrudła,ani mikrofonu.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post03 mar 2013, 19:22

Wychodzi na to, że bez mikrofonu się nie obędzie, a jeśli tak to żadne przechwytywanie niepotrzebne, bo można w systemowym rejestratorze dźwięku to choćby nagrać i zapisać.
Więc jeśli to ma być mikrofon to nie problem.

Ale mnie właśnie chodzi o to, jak to zrobić bez mikrofonu, z gotowych już nutek w edytorze, być może w Nero Wave ?

Ten syntezator byłby dobry, ale ciężko w nim cokolwiek skomponować z uwagi na bardzo takie szerokie echo wydobywające się z każdego dźwięku. Nie wiesz może którą z opcji tam można to echo zmniejszyć ?

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post04 mar 2013, 08:27

manitu pisze:Nie wiesz może którą z opcji tam można to echo zmniejszyć ?

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post06 mar 2013, 17:24


Luper, gdybyś napisał jak tam w tym systezatorze Audio Sauna się zapisuje utworzone wyniki na dysku i w jakich formatach ?

Rozumiem, że w Nero Wave takie możliwości edycji i nagrania z wbudowanych dźwięków, a nie z mikrofonu też są ?
Jeśli tak to do jakich formatów ?

Wybacz, że o to jeszcze pytam, ale ostatnio nie miałem zbyt wiele czasu na ściągnięcie Nero Wave. ;)

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post07 mar 2013, 10:00

manitu pisze:Luper, gdybyś napisał jak tam w tym systezatorze Audio Sauna się zapisuje utworzone wyniki na dysku i w jakich formatach ?

LupeR pisze:Jest możliwość zapisania kompozycji,ale do pliku o własnym rozszerzeniu,ale to bardziej takie zapamiętywanie stworzonego układu,a nie wynik końcowy w formie pliku dźwiękowego.

Zakładka File=>Save to My Computer...
manitu pisze:Rozumiem, że w Nero Wave takie możliwości edycji i nagrania z wbudowanych dźwięków, a nie z mikrofonu też są ?

Żaden edytor nie ma wbudowanych dźwięków,to tylko edytor.Służy do edycji ;)
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post07 mar 2013, 17:45

LupeR pisze:Zakładka File=>Save to My Computer...

Dobrze, to wiem tyle że jak chcę tam zapisać na dysku to W Typ pliku są tylko Wszystkie pliki, i w związku z tym zapisuje się jako nieznany typ pliku, albo dokładniej z tego co widzę w rozszerzeniu ma song.
Próbowałem to przekonwertować na inny format np. wav i to się udało, ale odtwarzacz nie może go jednak odczytać.

Jak zapisać stworzony układ w Audio Saunie do konkretnego typu pliku, np. mp3, lub wav ?
manitu pisze:Żaden edytor nie ma wbudowanych dźwięków,to tylko edytor.Służy do edycji ;)

Czyli rozumiem, że jednak będę musiał podłączyć ten mikrofon, skonfigurować jego ustawienia i przechwytywać dźwięk z zewnątrz ? Innej możliwości nie ma ?

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post07 mar 2013, 20:55

manitu pisze:Jak zapisać stworzony układ w Audio Saunie do konkretnego typu pliku, np. mp3, lub wav ?

Nie da się.Pokazałem wcześniej jedyny rozsądny sposób w tym przypadku.
LupeR pisze:http://youtu.be/RKMH3x3BW_Y

manitu pisze:Czyli rozumiem, że jednak będę musiał podłączyć ten mikrofon, skonfigurować jego ustawienia i przechwytywać dźwięk z zewnątrz ? Innej możliwości nie ma ?

Jakie dźwięki chcesz przechwytywać?Swój głos,otoczenie itp.no bo bez mikrofonu czy jakiegoś rejestratora to się nie da,wiadomo.Jeżeli chodzi o głos to można użyć syntezatora mowy.
Synteza mowy – polega na mechanicznej zamianie tekstu zapisanego w postaci znakowej na wypowiedź (mowę) w postaci dźwiękowej.

Jedynym warty uwagi jest IVONA
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post07 mar 2013, 22:33

LupeR pisze:Nie da się.Pokazałem wcześniej jedyny rozsądny sposób w tym przypadku.

No tak, tyle że pytanie czy ten plik będzie działał ? Będzie - potwierdzasz ? Napisz może czym go odtworzyć ?

LupeR pisze:Jakie dźwięki chcesz przechwytywać?Swój głos,otoczenie itp.no bo bez mikrofonu czy jakiegoś rejestratora to się nie da,wiadomo.Jeżeli chodzi o głos to można użyć syntezatora mowy.

No to już bez znaczenia, jakie bo pochodzą z zewnątrz, to może być śpiew, to może być jakiś instrument - wszystko.
Synteza mowy – polega na mechanicznej zamianie tekstu zapisanego w postaci znakowej na wypowiedź (mowę) w postaci dźwiękowej.

Jedynym warty uwagi jest IVONA

Nie, nie o syntezator mowy to mnie w ogóle nie chodzi w tym przypadku.
Chcę po prostu nagrać taki sampel muzyczny utworu, ewentualnie wokalny, by następnie wrzucić go na stronkę w sieci. :)

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post08 mar 2013, 11:11

manitu pisze:No tak, tyle że pytanie czy ten plik będzie działał ? Będzie - potwierdzasz ? Napisz może czym go odtworzyć ?

manitu,mam wrażenie że Ty nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę.Przecież napisałem że jeżeli chodzi o edytor:
LupeR pisze:Tym programem przechwycisz każdy dźwięk który usłyszysz w głośnikach.Możesz ustawić jakość nagrywanego materiału,limit nagrywania do 2GB,zapis do popularnych formatów(mp3,wave,wma,flac,ogg)

Pokazałem przykład na swoim filmiku.Nagrałem dźwięk i odtworzyłem go bez problemu.Widać to wyraźnie.

Proponuję abyś najpierw zapoznał się chociaż wstępnie z tym programem ;)
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post16 mar 2013, 09:43

LupeR pisze:
LupeR pisze:Tym programem przechwycisz każdy dźwięk który usłyszysz w głośnikach.Możesz ustawić jakość nagrywanego materiału,limit nagrywania do 2GB,zapis do popularnych formatów(mp3,wave,wma,flac,ogg)

Pokazałem przykład na swoim filmiku.Nagrałem dźwięk i odtworzyłem go bez problemu.Widać to wyraźnie.

Proponuję abyś najpierw zapoznał się chociaż wstępnie z tym programem ;)

Ach, tak teraz już rozumiem, po dokładniejszym przyjrzeniu się. Ty po prostu przechwyciłeś układ dźwiękowy z syntezatora i zapisałeś go w Nero, a także w Audacity, tak to teraz będę już nieomal wszystko wiedział.
I wypróbuję to jak tylko znajdę na to czas - ostatnio nie mam go zbyt wiele, ale mogę obiecać Ci, że dam tutaj znać jak mi coś z tego wyjdzie.
Tylko potrzebne będzie jeszcze podłączenie mikrofonu i ustawienie go. ;)

Edit.
LupeR, widziałem twoje filmiki z nagrywania, ale gdybyś napisał dokładnie jak w Audacity przechwycić i nagrać ten dźwięk z tego syntezatora Audio Sauna ?

Mam już tę ścieżkę dźwiękową i próbowałem nagrać normalnie z głośników, ale nie wychodzi mi - napisz jak ty to nagrałeś, jak prawidłowo i jakie ustawienia i opcje zmienić ?

Bo ja oczywiście zastosowałem się do tego instruktażu Audacity, który podałeś jednak nadal nie mogę tego dźwięku jakoś przechwycić.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ok. już wszystko w porządku teraz jest normalnie przechwytuję i nagrywam ten dźwięk z syntezatora i muzykę z innych źródeł, aczkolwiek pochodzącej z komputera i zapisuję w Audacity jako .mp3 lub .wma.
Także to jest świetna, wspaniała sprawa. Jestem bardzo zadowolony. :D Wielkie dzięki naprawdę LupeR. ;) :D

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Szukam nagrywarki plików audio i MP3

Post16 mar 2013, 14:38

Cieszę się że mogłem pomóc :)
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Poszukiwanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości