Szukam programu do wykrywania oprogramowania spyware

Szukasz programu, pisz tutaj
Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Szukam programu do wykrywania oprogramowania spyware

Post29 wrz 2012, 21:41

Witam. Poszukuję właśnie takiego, najlepiej w pełnej wersji, ale za free programiku, który by po pierwsze wykrywał wszelakie podejrzane złośliwe i szpiegowskie zwłaszcza obiekty, a następnie je izolował oraz usuwał z systemu.
Bo triale też mogą być, ale one się na ogół wyróżniają się mniejszą skutecznością i szczelnością.
Chodzi głównie o obiekty typu spyware, ale też wiele innych - ich różnorodność jest tutaj naprawdę duża.

Interesuje mnie zwłaszcza taki program, który nie tylko wykrywa, ale także alarmuje gdy tylko jakikolwiek niechciany i niebezpieczny obiekt próbuje dostać się do komputera. Mam nadzieję, że nie postawiłem zbyt wysokich wymagań i takie programy w ogóle istnieją. :arrow: :?:

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Szukam programu do wykrywania oprogramowania spyware

Post29 wrz 2012, 22:16

Dzisiejsze Antyvirusy znają pojęcie ,,spyware".

jakikolwiek niechciany i niebezpieczny obiekt próbuje dostać się do komputera

Może cały pakiet Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ?

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Szukam programu do wykrywania oprogramowania spyware

Post29 wrz 2012, 22:26

Rozumiem, że chodzi ci o pakiet Comodo w wersji box, bo tylko taka zdaje się być pełna, choć płatna.
A mi chodzi raczej o darmową wersję, a pewnie i taka jest. Tylko czy będzie w stanie spełniać moje wymagania ?

Poza tym mam Avasta, ale w wersji free, a więc nie całkiem pełnej. To bym musiał się chyba zdecydować, bo tych dwóch naraz nie może być ?

Poza tym co tam jest w tym pakiecie ?: antywir, chyba zapora, co jeszcze ?
A jak z możliwościami ? Co ten pakiet wykrywa ? :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22742
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Szukam programu do wykrywania oprogramowania spyware

Post29 wrz 2012, 22:32

Manitu, polecam Ci Comodo Firewall z defence, bo on zapobiega niepożądanym zmianom w systemie. Niekoniecznie cały jego pakiet, bo go nie znam- zwłaszcza ich antywirusa.

Do tego jakiegoś HIPS-a. np. Spy Shelter Premium (na system 64-bit) lub free na 32-bit, albo Zemanę AntiLogger.

Jednak HIPS-y bywają przeczulone, a defence w Comodo jest idealna.

Bardzo dobrym uzupełnieniem jest mini HIPS- WinPatrol. On wykrywa zmianę strony startowej w IE (Firefox przed tym chroni rozszerzenie Browser Protect), oraz ostrzega jak coś się doda do harmonogramu zadań. W wersji darmowej wiele razy uratował mi skórę. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Szukam programu do wykrywania oprogramowania spyware

Post30 wrz 2012, 22:11

Czyli polecasz raczej zewnętrzną zaporę do ochrony głównej tak ?
Bo ja mam włączoną zaporę systemową, czyli muszę ją w tym wypadku wyłączyć ?
Rozumiem, ze ta Comodo Firewall jest bardziej rozbudowana, tak ?

A te HIPS-y to są moduły tej zapory czy są one niezależne ? Czy te opcje są zintegrowane z czymś, czy też działają samodzielnie ?

W ogóle to tak, bardziej interesował by mnie jakiś soft będący dobrym uzupełnieniem głównego antywirusa - Avast-a.
Czy jeśli ja mogę coś dodać, słyszałem o programach Dr. Web CureIt!, Prevx i Spyware Doctor. Ale nie znam ich zbyt dobrze, ich możliwości. Czy mogą być godne polecenia ?

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Szukam programu do wykrywania oprogramowania spyware

Post01 paź 2012, 13:52

do skanowania na żądanie polecam HitmanPro, Malwarebytes oraz mniej znany skaner kasperskiego KSS
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
więcej szczegółów o sofcie który kolega wspomniał otrzyma na
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Polecam także obserwować ten wątek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22742
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Szukam programu do wykrywania oprogramowania spyware

Post04 paź 2012, 16:37

Manitu, zapora Comodo jest bardziej rozbudowana, wyposażona w swego rodzaju HIPS-a. Moim zdaniem ona jest bardziej przyjazna od tej systemowej i bardziej konfigurowalna.

Spyware Doctor kiedyś używałam, ale nie powalał skutecznością, więc się z nim pożegnałam. Nie wiem, jak jest z jego płatną wersją, testowałam tylko jego okrojoną wersję starter i to lata temu. Jednak go zdecydowanie nie polecam.

Spy Shelter bywa upierdliwy, a Zemana AntiLogger jest idealna dla zielonych.

Zresztą Avast zapewnia też dobrą ochronę, ma piaskownicę i wystarczy tylko coś do niego dodać, by uzupełnić jego ochronę.

Manitu, jak jesteś zielony, to polecam Zemanę AntiLogger.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Poszukiwanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość