Problem z partycją

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
Minio215

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 26 lut 2013, 16:28

Problem z partycją

Post22 lip 2016, 18:25

Witam
Sprawa jest dla mnie bardzo ważna bo straciłem wiele ważnych plików.
Zaczęło się od tego że chciałem podzielić partycję D na dwa mniejsze woluminy.
Operacja oczywiście jest banalnie prosta, skorzystałem z programu już preinstalowanego czyli "Zarządzanie dyskami".
Krok po kroku robię operację na partycji D, wszystko było okej ale tak jakby usunęło mi wolumin E ?!
W ogóle w niego nie ingerowałem a się usunął... Na domiar złego zmieniłem lokalizację plików użytkownika czyli Dokumenty, Muzyka itd na partycję E żeby zaoszczędzić miejsce na C a teraz wszystko poszło w pi..u.
Mam nadzieję, że jest szansa na odzyskanie tych plików ?

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Problem z partycją

Post22 lip 2016, 23:25


Awatar użytkownika
Minio215

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 26 lut 2013, 16:28

Problem z partycją

Post25 lip 2016, 12:52

Skorzystałem z programu Find and Mount, znalazło partycję ale bez plików.
Problemem może być też to że natychmiast jak straciłem partycję nie wiele myśląc to ją przywróciłem systemowym narzędziem i była pusta. Jak ww program sobie nie poradził zabrałem się za wgranie kopii zapasowej, którą miałem z przed kilku miesięcy, nie pamiętałem czy były załączone do niej moje pliki, niestety nie.
Teraz robiłem programem Easeus, znalazło partycję ale w niej tylko pliki te które były w kopii zapasowej
I tutaj moje pytanie i wydaję mi się że jest ono rozwiązaniem problemu.
Czy da radę powrócić do stanu systemu z przed kopii zapasowej? Jakieś ukryte pliki w systemie w razie awarii i powrócenia do stanu poprzedniego ? Pkt przywracania w tym nie pomoże nie ?

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Problem z partycją

Post25 lip 2016, 14:41

Wg mnie punkt przywracania z migawki nie pomoże rozwiązać opisany problem.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Problem z partycją

Post26 lip 2016, 00:07

Średnio się w tym orientuję ale wydaję mi się że będzie lipa, użycie kopii zapasowej nadpisało dane.
Punkty przywracania tu nic nie pomogą bo przywracają tylko ustawienia i rejestr.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Minio215

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 26 lut 2013, 16:28

Problem z partycją

Post26 lip 2016, 00:47

Zgadza się, kopia zapasowa tylko pogorszyła sprawę. Przed kopią zapasową użyłem Find and Mount i jeszcze jednego programu ale nie pamiętam którego. Oba nic nie znalazły więc dałem sobie spokój ze sprawdzaniem kolejnych dwóch.
Po wgraniu kopii jak już mówiłem tych plików jednak nie było ale jak już myślałem że pliki przepadły to usunąłem partycję i sprawdziłem kolejnym programem Easeus i znalazło 100% tego co było przed usunięciem(w kopii zapasowej). Także gdyby nie kopia i moja większa cierpliwość to by już było po temacie a ja bym odzyskał swoje cenne dane... Jednak pochopność w podejmowaniu decyzji i chęć odzyskania danych w jak najszybszym czasie zawładnęły mną. Powiedziałbym że to koniec tematu i już po plikach ale dałem sobie jeszcze jedną szansę. Otóż zainstalowałem znany mi program Recuva (nie raz odzyskał mi dane z pena) i o dziwo znalazł około 7500k plików (nie mam pojęcia ile było w originale), sprawdzałem co których plik i się zgadzał z zawartością straconych danych. Problem jest niestety taki że wszystkie te pliki są nazwane od 000001 do 007500. Co prawda lepsze to niż nic ale zmiana każdego pliku z osobno potrwa 10 lat.

kaleron

Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 05 cze 2015, 14:09
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Problem z partycją

Post01 sie 2016, 14:41

Słyszałeś o programie DMDE? Oczywiście po nadpisaniu, to tylko nauka na przyszłość, by zamiast programów-małpek używać czegoś, czym można coś zrobić, choć wymaga to uprzedniego przeczytania instrukcji.
Serwis komputerowy i RTV
Odzyskiwanie danych
Naprawy elektroniczne

Awatar użytkownika
Minio215

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 26 lut 2013, 16:28

Problem z partycją

Post06 sie 2016, 17:31

Tak słyszałem o tym programie. Miałem go od dawna na dysku zewnętrznym, gdy go odpaliłem to w głowię mi się zaczęło kręcić od ilości opcji i tego wszystkiego jak to jest rozbudowane. Na pewno w przyszłości z niego skorzystam jak coś podobnego się wydarzy (oby nie). Pozostało mi jeszcze "trochę" plików do nazwania.
Dzięki za chęć pomocy wszystkim
Temat do zamknięcia



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości