1 z 2 komputerów utracił połączenie z internetem

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
makpr

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2008, 18:11

1 z 2 komputerów utracił połączenie z internetem

Post26 lut 2009, 19:58

witam wszystkich. 1. mam modem 2 mega, podłączone do niego 2 komp. do wczoraj wszystko działało. dziś chodzi tylko jednym (naprzemiennie). może ktoś wie jak naprawić te połączenia. od jakiegoś czasu zauważyłem znaczne zwolnienie transferu. 2. poza tym przestało działać gniazdo głośnikowe. 3. i jeszcze jedno pytanie - czy jest możliwe oczyścić pamięć komp. z wcześniejszych instalacji, które nie są widoczne na partycjach (pomimo odhaczenia w ustawieniach ukrycia chronionych plików systemowych). pozdrawiam

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

1 z 2 komputerów utracił połączenie z internetem

Post26 lut 2009, 20:04

Jaki to modem?
odinstaluj oprogramowanie tym programem: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Przeskanuj komputer programami HijackThis :arrow: instrukcja :arrow: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=42 i Combofix :arrow: instrukcja :arrow: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=41
Logi wklei na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników lub Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników a tu wklei link
Ostatnio zmieniony 26 lut 2009, 20:12 przez mint1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

makpr

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2008, 18:11

1 z 2 komputerów utracił połączenie z internetem

Post26 lut 2009, 20:09

Scientific-Atlanta WebSTAR 2000 series Cable Modem

Post2

znam i mam Revo Uninstaller, to nic nie dało.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2009, 20:12 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono posty

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

1 z 2 komputerów utracił połączenie z internetem

Post26 lut 2009, 20:13

Co do 3:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
To samo zrobisz przez, menu start->wszystkie programy->akcesoria->Narzędzia systemowe->oczyszczanie dysku->wybierasz dysk->więcej opcji->przywracanie systemu i kopie w tle->kliknij oczyść.

Co do 2: A czy karta dźwiękowa jest wykrywana.

Co do 1. Podaj profilaktycznie logi z programów HijackThis oraz Combofix :arrow: viewtopic.php?f=42&t=146
Logi wklejasz na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników lub na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, a w poście dajesz tylko link do nich.

Co do niedziałania sieci, sprawdź czy nie mają wpisane tego samego IP.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

1 z 2 komputerów utracił połączenie z internetem

Post26 lut 2009, 20:14

To przeskanuj podanymi programami (w post 1)
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

makpr

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2008, 18:11

Re: 1 z 2 komputerów utracił połączenie z internetem

Post26 lut 2009, 20:18

witaj cosik_ktosik, tak karta jest rozpoznawalna

Post2

co do sieci mają różne IP; a logi z HijackThis oraz Combofix mają być do naprawy sieci? z jednego czy z obu? (jeden gotowy, prześlę za chwilę)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2009, 21:04 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono posty

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

1 z 2 komputerów utracił połączenie z internetem

Post26 lut 2009, 21:05

makpr pisze:a logi z HijackThis oraz Combofix mają być do naprawy sieci? z jednego czy z obu? (jeden gotowy, prześlę za chwilę)


Służą do wykrywania i usuwania różnego rodzaju wirusów. Daj logi z obu (przypominam wklej na np. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników a w poście dajesz tylko link)

makpr

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2008, 18:11

Re: 1 z 2 komputerów utracił połączenie z internetem

Post26 lut 2009, 21:15

zauważyłem, że na pierwszym połączenie działa z szybkością jedynie 10 Mb/s

Post2

Witaj. pierwszy komp jest sformatowany i ponownie załadowany. audio przywrócone. stad przesyłam nowe logi: 1. na  Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników  2. na   Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników   internet, niestety, bez zmian. nie wiem dlaczego, ale komp nie chce zainstalować IE7. a szybkość nadal 10 Mb/s!? pozdr
Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, 17:51 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: połączono posty

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

1 z 2 komputerów utracił połączenie z internetem

Post27 lut 2009, 18:49

Ja nie widzę w tych logach nic niepokojącego.
Kosmetyka w logu drugim.

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)

Te w/w wpisy sfiksuj w Hijacku:
>>Hijack>>scan(Do a system scan only)>>zaznacz je >>Fix checked.

1. Usuń ręcznie folder C:\Qoobox.
2. Z folderu "System Volume Information" usuniesz poprzez chwilowe wyłączenie "Przywracania Systemu":

>Panel Sterowania>System>Przywracanie Systemu>>zaznacz w okienku przy "Wyłącz przywracanie na wszystkich dyskach">Zastosuj>OK.
Potem możesz powrócić do poprzedniego ustawienia (czyli usunąć zaznaczenie z okienka).


3. Wykonaj optymalizację systemu

4.Przeskanuj obszar mojego komputera Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum.


===================
K.

makpr

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2008, 18:11

Re: 1 z 2 komputerów utracił połączenie z internetem

Post27 lut 2009, 23:54

zastosowałem się do poleceń. skan poniżej. niestety podstawowy problem, czyli brak jednoczesnego połączenia z internetem obu komputerów, pozostał nierozwiązany. pojawił się nowy problem - kontroler magistrali zarządzania systemem - nie wiem czy to ma związek, ale nie można zainstalować niektórych programów, w tym IE7.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości