Awaria komputera.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
maniekOSG

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, 20:06

Awaria komputera.

Post28 gru 2012, 11:07

Witam, wczoraj zepsuł mi się komputer, a mianowicie grałem sobie i nagle monitor wygasł a komputer zaczął pracować strasznie cicho. Nie mogłem go zrestartowac ani wyłączyć guzikami z przodu komputera poniewaz guziki nie reagowały... Postanowiłem więc wylaczyc komputer guzikiem z tylu panelu komputera. Postanowilem poczekac do nastepnego dnia. Dzis chcialem wlaczyc komputer i naciskam guzik uruchomiena lecz komputer ani drgnal. Zauwaylem ze tak jakby 'piszczy' spojzalem na biurko i zauwazylem ze myszka jest podswietlona.
Nie wiem co robic.. Porsze Was o pomoc.
Z gory dziekuje!

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Awaria komputera.

Post28 gru 2012, 11:16

maniekOSG pisze:Zauwaylem ze tak jakby 'piszczy'

Jakie to piski ? Pojedyncze przerywane, ciągłe ? Policz wszystkie.

Jaką posiadasz płytę główną ?
Odczytaj dane z nadruku na płycie głównej.

Wygląda to na awarię zasilacza, jednak niewykluczona jest też karta graficzna oraz płyta główna.
Masz możliwość podłączenia na próbę innej karty graficznej lub zasilacza ?
Zresztą chyba nie będziesz miał innego wyjścia.

maniekOSG

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, 20:06

Awaria komputera.

Post28 gru 2012, 20:22

To moje sprzęciwo:
Phenom II X4 960T Black Edit /3.0GHz, 95W, BOX, AM3/
MSI 870S-C45 (FX) /AMD 870, AM3+/
Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue
Samsung SH-222AB SATA (black)
Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12
Gigabyte Radeon HD6870 OC 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI
Corsair 430W [CMPSU-430CXV2EU]
SilentiumPC Brutus 310 Pure Black (bez zasilacza).
To piszczenie jest ciagle. Wydaje mi sie ze to moglbyc zasilacz oby nie karta... Nie mam niestety mozliwosci podlaczenia innej karty ani zasilacza... Teraz gdy wlaczam komputer to w ogole go nie slychac, tylko cicho sa te piski. No i myszka chodzi...

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Awaria komputera.

Post28 gru 2012, 21:53

Wyciągnij z płyty głównej pamięci RAM i uruchom komputer. Pisk jest inny ?
Włóż kości pamięci, a wyciągnij kartę graficzną i uruchom komputer bez karty. Pisk jest inny ?

Odłącz wszystkie wtyczki zasilacza od sprzętu i sprawdź czy nie są upalone / osmolone i czy nie śmierdzą.

Na próbę możesz spróbować uruchomić komputer bez podłączonego napędu optycznego i dysku twardego.

Jeżeli to wszystko nie zmieni sytuacji będziesz musiał pożyczyć od kogoś zasilacz lub zawołać znajomego z zasilaczem.
Ewentualnie, jeżeli posiadasz miernik elektroniczny (multimetr) zmierz napięcia generowane przez zasilacz.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości