Awaria pliku rejestru C0000218 w WinXP Pro wer. OEM

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
twister_800

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2009, 13:37

Awaria pliku rejestru C0000218 w WinXP Pro wer. OEM

Post02 paź 2009, 18:24

Proszę o pomoc.
Windows XP Pro SP3 nie chce się uruchomić.
Kopiowałem dane na dysk C: (partycja systemowa) i pojawił się komunikat o małej ilości miejsca na tej partycji. Ale kopiowanie się powiodło.
Ponowne uruchomienie komputera odbyło się z wyraźnym spowolnieniem. Chcąc zwolnić miejsce na partycji rozpocząłem przenoszenie części danych na inną partycję. Po chwili blue screen i komunikat:

Stop: 0xc0000218 {Awaria pliku Rejestru} Nie jest możliwe załadowanie przez Rejestr gałęzi (pliku): \SystemRoot\System32\Config\DEFAULT uszkodzona_gałąź lub jego dziennika bądź drugiej kopii. Jest on uszkodzony, brak go lub jest nie do zapisania.

Tryb awaryjny i z wierszem polecenia oraz ostatnia dobra konfiguracja dają ten sam błąd.
Dostaję się tylko do konsoli odzyskiwania z płyty instalacyjnej XP.

Uruchomiłem chkdsk /r na wszystkich partycjach i były drobne błędy ale zostały naprawione.

Przejrzałem podobny temat http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=58 ale moja wersja winXP Pro to niestety OEM.
Ostrzeżenie mówi:
Tej procedury nie powinno się stosować w wersjach OEM systemu XP.

Nie bardzo łapię na czym ma polegać podłączenie dysku do innego komputera.
Jeżeli zrobię kopię gałęzi rejestru (do folderu Tmp) na innym komputerze i pominę punkt 4.1 to jak uruchomić WinXP, aby znaleźć punkty przywracania skoro nadal mam uszkodzony rejestr.
Czy podłączenie dysku (ten z uszkodzonym rejestrem to IDE) do innej maszyny ma na celu tylko zrobienie kopi rejestru? Czy może coś jeszcze?
Czy komputer musi być z tym samym systemem? Mam jeszcze Win NT z dyskiem IDE oraz WinXP Home (english version) z dyskami SATA.
A może wystarczy skopiować pliki rejestru na PenDrive (dają się skopiować z konsoli odzyskiwania).
Po zrobieniu kopii rejestru wracam z dyskiem do pierwotnego komputera i co dalej? W którym miejscu punktu 4.2 zacząć z konsolą odzyskiwania?

Będę wdzięczny za wskazówki!!!

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Awaria pliku rejestru C0000218 w WinXP Pro wer. OEM

Post02 paź 2009, 18:46

to jak uruchomić WinXP, aby znaleźć punkty przywracania

Jest to opisane w punkcie 2 przewodnika.

Uruchamiasz tryb awaryjny z wierszem poleceń a w nim wpisujesz:

Kod: Zaznacz cały

c:\windows\system32\restore\rstrui.exe
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

twister_800

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2009, 13:37

Awaria pliku rejestru C0000218 w WinXP Pro wer. OEM

Post02 paź 2009, 19:04

Ale jak napisałem tryb awaryjny z wierszem poleceń nie działa.

-- Dzisiaj, 10:20 --

Takie rozwiązanie nie jest możliwe, ponieważ tryb awaryjny nie daje się uruchomić.
Wyskakuje ten sam błąd.
Mam dostęp TYLKO do Konsoli odzyskiwania!!!!

-- Dzisiaj, 23:55 --

Czy ma ktoś jakiś inny pomysł?



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 9 gości