Blokowanie się obrazu i problem z włączeniem komputera

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
JizZzus

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2012, 11:50

Blokowanie się obrazu i problem z włączeniem komputera

Post13 lip 2012, 12:03

Witam. Mam problem z moim komputerem. Mianowicie, gdy w końcu uda mi się go włączyć, po uruchomieniu jakiegoś programu (typu mozilla czy opera) ekran się zacina i nic nie mogę już zrobić. Po zrestartowaniu komputer... "nie pika", trzeba czekać długi czas zanim będzie można go z powrotem odpalić i od nowa polska ludowa. Podejrzewam, iż może to być problem z procesorem. Większość podzespołów (karta graficzna, dźwiękowa, sieciowa, RAM) była wymieniana, praktycznie tylko płyta główna i procesor zostały oryginalne. Komputer został kupiony 5 lat temu, procesor to Intel Pentium 2 Duo 2x1,6. Pracuję na XP, często gram ale nie zauważyłem nigdy problemu z wydajnością procesora. Mógł się on skończyć? Proszę o szybką odpowiedźdy

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Blokowanie się obrazu i problem z włączeniem komputera

Post13 lip 2012, 13:01

Podaj odczyty temperatur oraz wartości napięć z programu => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (screen okna programu)

Odczyt wartości napięć podaj również z BIOS-u z sekcji PC Health Status lub Hardware Monitor.
Do BIOS-u wejdziesz naciskając klawisz Delete podczas uruchamiania komputera.

Jaki posiadasz zasilacz ? (producent, model)

Pokaż odczyt SMART z programu => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników => zakładka Health
Odczyt SMART wklej w tym temacie:
=> sprzet-komputerowy/analiza-smart-s-m-a-r-t-dysku-twardego-t30.html

JizZzus

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2012, 11:50

Blokowanie się obrazu i problem z włączeniem komputera

Post13 lip 2012, 13:12

Temperatura procesora nie przekracza 50 stopni, grafiki 30, odczyty sprzed 3 dni. Programu żadnego nie ściągne, pisałem, ze nie mogędpalić nawet przeglądarki, pisze z telefonu. Zasilacz mam nowy, Logic 520W. BIOS również się nie odpali, monitor nawet nie reaguje na włączenie komputera.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Blokowanie się obrazu i problem z włączeniem komputera

Post13 lip 2012, 13:36

JizZzus pisze:Temperatura procesora nie przekracza 50 stopni

Czyli dochodzi do 50'C ?
To trochę dużo zważywszy na to, że to zapewne temperatura w spoczynku, a temperatura tego procesora (zakładam, że to E7500) nie powinna przekroczyć 70'C, a taką może osiągać pod obciążeniem.

JizZzus pisze: Zasilacz mam nowy, Logic 520W. BIOS również się nie odpali, monitor nawet nie reaguje na włączenie komputera.

Takie objawy wyglądają mi na problemy z zasilaniem.
Sprawdź działanie komputera na innym zasilaczu.
Pożycz od kogoś lub zaproś znajomego do domu z zasilacze.
Na tą chwilę nic innego nie poradzę. Musimy najpierw wyeliminować głównego podejrzanego - zasilacz.

Jeżeli natomiast posiadasz miernik elektroniczny (multimetr), to zmierz napięcie na liniach:
=> 3,3V => przewód pomarańczowy + czarny => wtyczka ATX
=> 5V => przewód czerwony + czarny => wtyczka MOLEX
=> 12V przewód żółty + czarny => wtyczka MOLEX
Podaj tutaj wartości napięć oraz ewentualne skoki napięć - maksymalne odchyły.

JizZzus

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2012, 11:50

Blokowanie się obrazu i problem z włączeniem komputera

Post13 lip 2012, 13:57

Na prawdę wątpię, że to wina zasilania. Wszystko "rusza", wiatraki chodzą, nawet czasem zalapie i zapika, wtedy komputer się włączy, ale po jakimś czasie ekran zamiera i nic zrobić nie można, nawet kursorem ruszyć. Problemy z zasilaniem miałem wcześniej, wtedy wymieniłem zasilacz (2 miesiące temu"



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości