blue screen BugCheck 1E

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

blue screen BugCheck 1E

Post27 maja 2012, 20:45

larch1 pisze:a ten plik dll do czego służy?

hall.dll nie wskazuje na żadną konkretną przyczynę.
Może to być zarówno problem z pamięcią RAM, jak i np. z dyskiem twardym lub jeszcze czymś innym.

Pokaż odczyt SMART z programu => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników => zakładka Health

larch1

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2012, 15:04

blue screen BugCheck 1E

Post27 maja 2012, 21:23

procesor mam w biosie nastawiony na tryb auto. Rozumiem z tego że sam decyduje kiedy przejsc z trybu 1,6 na 2,8Ghz. Preczytalem, że to może być powodem problemu? Z drugiej strony chyba procesor jest zaprogramowany żeby wytrzymać takie obciążenie? Więc moze wykracza on poza swoje domyślne wartości taktowania(ponad 2'8)? Skoro dzieje się tak gdy próbuje odpalić bardziej obciązający proces może to jest powodem? Z trzeciej strony na znacznie slabszym komputerze nigdy nie miałem problemow więc jest to dosć deprymujące.

Temperatura jest w normie rozumiem że i7 z natury grzeje sie mocniej

Zrobilem wszystkie niezbędne aktualizacje ściągnąlem najnowsze sterowniki

Może trzeba zrobić update Biosa na płycie głównej? Chodze po forum Windowsa. Proponują tam coś takiego. Jako początkujący trochę sie boję że mogę coś spieprzyć.

Windows ściagnął sobie wszystkie aktualizacje

Do czego służy CHKDSK /R czy może mi to jakoś pomóc?

-- 27 maja 2012, 21:12 --

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

w tym hd tune nie okazuje mi żadnych odczytów mam wersje 2.55. Jak to włączyć ? Gryzę się dopiero z instrukcją

-- 27 maja 2012, 21:23 --

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
ok chyba ta wersja nie obslugiwala win 7

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

blue screen BugCheck 1E

Post27 maja 2012, 21:54

larch1 pisze:Rozumiem z tego że sam decyduje kiedy przejsc z trybu 1,6 na 2,8Ghz. Preczytalem, że to może być powodem problemu? Z drugiej strony chyba procesor jest zaprogramowany żeby wytrzymać takie obciążenie? Więc moze wykracza on poza swoje domyślne wartości taktowania(ponad 2'8)?

Posiadasz procesor Intel Core i7-720QM.
To procesor taktowany domyślnym zegarem 1,6GHz, natomiast zawyżanie jego częstotliwości, to efekt działania technologii Intel Turbo Boost, która zwiększa taktowanie procesora, przy zwiększonym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową. To normalne.
Taktowanie 2,8GHz, to maksymalna częstotliwość dla tego procesora przy użyciu Turbo Boost, więc nie musisz się martwić, że częstotliwość jest za duża.

larch1 pisze:Temperatura jest w normie rozumiem że i7 z natury grzeje sie mocniej

Tak, w normie. Jeżeli temperatura przekraczałaby znacznie 80'C mógłbyś się martwić. Nawet 80'C przy dużym, długotrwałym obciążeniu jest dopuszczalne.

larch1 pisze:Może trzeba zrobić update Biosa na płycie głównej? Chodze po forum Windowsa. Proponują tam coś takiego. Jako początkujący trochę sie boję że mogę coś spieprzyć.

Nie wiem czy aktualizacja BIOS-u pomoże, być może tak.
Aktualizacja BIOS-u wiąże się zawsze z ryzykiem, które bierzesz na siebie. W przypadku niepowodzenia aktualizacji nie ma już odwrotu.

Najnowszy BIOS w wersji A11 z dnia 08.05.2012 (tak więc całkiem świeży) dla laptopa Dell Latitude E6510 pobierzesz stąd => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Instalację rozpoczynasz klasycznie klikając dwukrotnie na instalator.
Przed rozpoczęciem aktualizacji zamknij wszystkie zbędne programy działające w tyle.

larch1

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2012, 15:04

blue screen BugCheck 1E

Post27 maja 2012, 22:05

Pisząc tego posta znowu doświadczyłem dumpa. Jutro odwożę komputer do sklepu. Przesiedziałem nad tym cały weekend ale przynajmniej sporo się nauczyłem. Już nie będe ryzykowal z tym Biosem jeszcze mi powiedzą że stracilem gwarancje:p Wielkie dzięki za pomoc i poswiecony czas na pewno będe często zaglądał na to forum:)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości