Brak Dźwięku po wyłączeniu Komputera

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
ZielonycChłopak

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:34

Brak Dźwięku po wyłączeniu Komputera

Post21 paź 2017, 22:41

Witam, mam problem ze zintegrowaną kartą dźwiękową. Może komuś uda się mi pomóc bo mi już ręce opadają...
Dzisiaj renderowałem pewien projekt w blenderze i w pewnym momencie zawiesił się komputer. Nie wiem jak długo działał zawieszony bo nie było mnie w domu. Po przyjściu zresetowałem kompa i po uruchomieniu się sytemu zauważyłem, że jest problem z dźwiękiem. Na pasku przy głośniku pojawił się krzyżyk i oczywiście nie ma dźwięku. W menedżerze urządzeń w urządzenia systemowe są dwie pozycje o nazwie Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio
z tym, że przy jednej jest wykrzyknik i w stanie urządzenia jest informacja Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)
Instalowałem kilkukrotnie sterowniki od karty dźwiękowej, chipsetu oraz directx. Odinstalowałem sterownik dźwięku Nvidi i zainstalowałem ponownie.. Niestety nic nie pomogło. Sprawdziłem w biosie karta dźwiękowa jest włączona. Czy pozostaje tylko format ? tego chciałbym uniknąć... Możliwe, że karta uległa uszkodzeniu ? Może ktoś miałby jakiś pomysł jak rozwiązać problem. Sprzęt i system:
Windows 7 64 bit
MSI B150M NIGHT ELF

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Brak Dźwięku po wyłączeniu Komputera

Post22 paź 2017, 07:34

Jeżeli masz zapisany "Punkt przywracania systemu" to przywróć system do poprzednich ustawień.

Jeżeli nie masz lub nie pomoże to wrzuć screeny z:

1. Programy i funkcje (wszystko).
2. Menedżer urządzeń
z rozwiniętym Kontrolery dźwięku wideo i gier.
3. Start --> Panel sterowania --> Dźwięk --> zakładki Odtwarzanie oraz Nagrywanie.
4. Start --> Panel sterowania --> System.

Screeny wrzucasz na zewnętrzny serwer a na forum podajesz tylko link do nich lub miniaturkę.
Przykładowo na:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Tworzenie screenu (zrzutu) ekranu. Wrzucanie obrazków na hosting.
PicPick - tworzymy zrzuty ekranu.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników


Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Brak Dźwięku po wyłączeniu Komputera

Post22 paź 2017, 18:48

Te zrzuty ekranu to jakieś żarty :o
Podałem linki gdzie najlepiej wrzucać, powiesz że można powiększyć tak można tylko dajesz mi więcej pracy :(
Po drugie brakuje z "Dodaj lub usuń programy"
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Brak Dźwięku po wyłączeniu Komputera

Post22 paź 2017, 21:58

Faktycznie, screeny masakrycznie małe.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości