Brak dźwięku.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Kroolo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2009, 17:30

Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 17:33

Witam! Sprzęt to integra ALC662 na płycie ASRock G31-MS. System zainstalowany, drivery do chipsetu, poprawka UAA, stery do karty i nic... Wszędzie wszystko pokazuje że jest ok, mimo to dźwięku nie ma :-( Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 17:47

Głośniki podłączone do odpowiedniego gniazda w karcie dźwiękowej ?

Wejdź w:
Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek HD Audio). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Kliknij dwukrotnie na ikonkę głośniczka na pasku tray i ustaw maksymalnie do góry suwaki: Regulacja głośności i Wave.

Kroolo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2009, 17:30

Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 17:49

Głośność wszędzie na full, nic nie wyciszone, karta to Realtek HD. Poza tym tak jak napisałem wszystko pokazuje że jest ok, a mimo to dźwięku nie ma :-(

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 17:55

Jaki masz system i jakie bit oraz SP - jeżeli Windows XP to SP2 czy SP3 :?:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 18:00

Kroolo, czy w:
seba86mu pisze:Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek HD Audio). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

jest wybrana Twoja karta dźwiękowa ?

Sprawdź poprawność podłączenia głośników.
Podłącz słuchawki do karty dźwiękowej i sprawdź czy działają.

Kroolo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2009, 17:30

Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 18:09

XPSP2 32bit, wybrana jest ta karta dźwiękowa - zresztą innej nie ma do wyboru. Słuchawki nie działają - cały czas nimi się posługuję.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 18:24

Kroolo pisze:Słuchawki nie działają - cały czas nimi się posługuję.

A głośniki masz czy tylko ze słuchawek korzystasz ?
Podłącz coś innego aby móc wykluczyć uszkodzenie głośników / słuchawek.

Jeżeli nadal bez zmian to, odinstaluj obecny sterownik karty dźwiękowej poprzez "Dodaj lub usuń programy".
Po zakończeniu deinstalacji uruchom ponownie komputer.
Najpierw zainstaluj sterownik do chipsetu płyty głównej Intel Chipset Driver 9.0.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver KB888111.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj sterownik do karty dźwiękowej Realtek High Definition Audio Driver R2.32.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

W razie problemów z instalacją sterownika do karty dźwiękowej przeczytaj artykuł -> Instalacja sterownika do karty dźwiękowej HD (High Definition Audio Controller), a konkretnie drugi opisany w nim sposób.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 18:38

Zainstaluj tą poprawkę KB888111 (Windows XP SP2)
Instalując nic nie będziesz widzieć, poczekaj kilka minut i zrestartuj komputer.
Przeczytaj dokładnie poradniki :
Instalacja sterownika do karty dźwiękowej HD (High Definition Audio Controller).
Brak dżwięku na panelu przednim komputera.
Zainstaluj ponownie DirectX 9.0c (sierpień 2009)
Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c.
Jeżeli nie pomoże to będzie znaczyć że zainstalowałeś nieodpowiednie sterowniki.
Płyta główna : Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Sterowniki : Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Starsze ,,lepsze" sterowniki które mam obecnie zainstalowane na zintegrowanej karcie dźwiękowej Realtek ALC883 :
Realtek High Definition Audio Driver R2.03 (Win. XP, 2000, 2003)
Są również do Twojej karty dźwiękowej Realtek ALC662.
Po deinstalacji poprzednich sterowników od karty dźwiękowej musisz przeczyścić komputer chociaż programem
CCleaner 2.23.999
U góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
/ podczas instalacji odchacz ,,Automatyczną aktualizację CCleaner" i ,,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

Edit :
najpierw zainstaluj te sterowniki do chipsetu płyty głównej co podał p/w @seba86mu ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Kroolo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2009, 17:30

Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 18:47

Słuchawki są jak najbardziej okej. seba86mu, niestety nie pomogło. Teraz spróbuje ze sterami XMan. Stery do chipsetu zainstalowałem, choć moje były nowsze.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 18:58

Sterowniki do chipsetu płyty głównej Intel Chipset Drivers 9.0.0 (Win. XP 32, 64-bit, 2000, Vista 32, 64-bit)
są w Zip-ie, musisz je wypakować, wyszukać Setup,
kliknąć dwa razy, zainstalować i zrestartować komputer.

kliknij aby powiększyć :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Kroolo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2009, 17:30

Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 19:38

XMan, skoro napisałem że zainstalowałem to chyba poradziłem sobie z rozpakowaniem archiwum, aż takim lajkonikiem nie jestem ;-)

Niestety żadne z podanych tutaj, ani na innych forach czy stronach z opisami rozwiązanie nie działa. Jest jak było: system widzi normalnie urządzenie, winamp odtwarza, lecz w głośnikach cisza... Pozostaje chyba zaopatrzyć się w jakąś dźwiękówkę na PCI... Dzięki za dobre chęci ale chyba więcej już nic nie wymodzimy. :sciana:

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 19:43

Co się stało, że straciłeś dźwięk ?
Wcześniej wszystko było ok ?
Sprawdzałeś w innych gniazdach karty dźwiękowej ?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku.

Post10 wrz 2009, 21:49

@Kroolo napisał(a): XMan, skoro napisałem że zainstalowałem to chyba poradziłem sobie z rozpakowaniem archiwum, aż takim lajkonikiem nie jestem ;)

Nie wiem jaki jesteś dobry - może dużo lepszy ode mnie, ja :
Nie jestem alfą i omegą. Jestem tylko człowiekiem...
- i staram się Tobie pomóc poświęcając dużo czasu jako człowiek :(
Czy możesz odpowiadać na zadawane pytania mnie oraz innym i trochę się wysilić aby podać screeny np.
viewtopic.php?f=23&t=27&start=0
viewtopic.php?f=23&t=175&start=0
:?:
Osobiście dziękowało mi wiele informatyków za pomoc w tematach i jeżeli będziesz z nami prawidłowo współpracować to jak nie mnie to komuś innemu będziesz wdzięczny za rozwiązanie problemu ;)
Resetowanie BIOS-u płyty głównej komputera
Podłączenie nowej karty dźwiękowej. Wyłączenie zintegrowanej karty dźwiękowej w BIOS-ie.
/ sprawdź z tego tematu czy masz prawidłowo ustawioną w biosie kartę dźwiękową /.
Najpierw odpowiedz :
seba86mu pisze:Co się stało, że straciłeś dźwięk ?
Wcześniej wszystko było ok ?
Sprawdzałeś w innych gniazdach karty dźwiękowej ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Kroolo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2009, 17:30

Brak dźwięku.

Post11 wrz 2009, 01:01

Chodził mi o to że skoro odpisałem że miałem nowszą wersję sterowników do chipsetu to zapewne poradziłem sobie z rozpakowaniem archiwum, nie bulwersuj się, bo nie ma o co :roll:

Za pomoc serdecznie dziękuję, mimo że są to porady już wcześniej udzielone w innych wątkach to i tak dziękuję za poświęcony mi czas - to się zawsze ceni!

Co do screenów - nic one nie pokażą ponad to co napisałem: system widzi że wszystko działa ok, jedynym felerem jest brak dźwięku...

Oczywiście zanim tu napisałem posta przetestowałem inne gniazda i wszystkie ustawienia karty aby tu nie marnotrawić Waszego czasu. Wszystko zaczyna wskazywać na to że powodem usterki jest fizyczne uszkodzenia płyty głównej, która to była wymieniana na nową po uszkodzeniu starej w skutek przepięcia w sieci. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za poświęcony czas i dobre chęci!

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku.

Post11 wrz 2009, 01:06

Kroolo pisze:Wszystko zaczyna wskazywać na to że powodem usterki jest fizyczne uszkodzenia płyty głównej

Być może to jedynie uszkodzenie zintegrowanego układu dźwiękowego bądź samego gniazda żeńskiego mini-jack, do którego podłącza się głośniki.

-- 11 Wrz 2009 01:12 --

Jeżeli to uszkodzenie pojedynczego gniazda i wypadło na gniazdo głośników, to w panelu sterowania sterownika Realtek zmień wyjście audio (głośniki) na inny port i przełącz do niego głośniki.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości