Brak dzwięku w systemie Win XP SP2, karty SB X-Fi Audio i zi

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Sl4sHh

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2009, 09:40

Brak dzwięku w systemie Win XP SP2, karty SB X-Fi Audio i zi

Post13 lut 2009, 09:41

Witam.
Od wczoraj zaczęły się moje problemy z dźwiękiem. Chciałem odłączyć kartę dźwiękową od PCI i przełożyć ją do innego komputera, a w swoim włączyć kartę zintegrowaną, jednak tu pojawił się problem. Zaczął pojawiać się następujący błąd przy włączaniu winampa :

"Błąd Nullsoft : Wyjscie DirectSound v 2.47 (d)
Nieprawidłowy sterownik DirectSound. Zainstaluj odpowiednie sterowniki lu wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu: 88780078"

Kiedy pojawia się ten błąd, oznacza to, ze zanikł już całkowicie dźwięk w, a z panelu sterowanie znika sprzęt audio. Najciekawsze jest to, ze zaraz po włączeniu komputera i przez jakiś czas dźwięk jest, jednak nagle odmawia posłuszeństwa, jakby się same odinstalowały sterowniki. Najczęściej po resecie system już nie wstaje - okienko ładowania systemu jest widoczne bez końca, pasek się ciągle przemieszcza, ale nic się nie dzieje. Jednak jeśli wstanie, to dźwięk znowu działa, ale tak jak wcześniej, tylko przez jakiś czas.

Problem zaczął się po wyjęciu karty z PCI i formacie systemu, który potem przeprowadziłem. Jednak pomimo ponownego włożenia karty dźwiękowej błąd nadal występuje, niezależnie od zainstalowania karty zintegrowanej.

System operacyjny - Microsoft Windows XP Professional SP2

Karta dźwiękowa - Creative SB X-Fi Xtreme Audio oraz
Realtek ALC888/1200 Intel 82801HB ICH8 - High Definition Audio Controller [B-0]

Nazwa płyty głównej - Gigabyte GA-965G-DS3

Sam nie wiem o co chodzi - pomimo 3 formatów i 3 konfigów ciągle mam ten sam błąd, który nigdy dotychczas nie występował. Sama karta zintegrowana - był błąd. Sama karta pod PCI, z wyłączoną w BIOS-ie zintegrowaną - tak zawsze miałem - błą. Obie naraz włączone - błąd.

Dodam jeszcze, ze standardowy dźwięk systemowy błędu, przy wyskakiwaniu powyższego okienka występuje, podobnie jak melodia przy zamykaniu systemu. Jednak dla jakiegokolwiek oprogramowania - gry,programu, czegokolwiek - dźwięku nie ma.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2009, 15:24 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem kilka błędów w pisowni

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dzwięku w systemie Win XP SP2, karty SB X-Fi Audio i zi

Post13 lut 2009, 10:03

Na Realtek ALC888.

Twoja płyta główna :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
/ są trzy rev... /.
Po formacie instalujesz wg. kolejności :
1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset.
Są w Zip-ie, po rozpakowaniu wyszukujesz w Setup -> setup - klikasz dwa razy, instalujesz, czekasz i restartujesz komputer.
2. UAA - Universal Audio Architecture / do dżwięku /:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Po rozpakowaniu wyszukaj w MSHDQFE -> Win2K_XP -> ASetup - kliknij dwa razy, poczekaj, zrestartuj komputer.
3. sterowniki do karty dżwiękowej Azalia :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Po rozpakowaniu Realtek -> Setup - klikasz dwa razy, instalujesz, restartujesz komputer.
Polecam najpierw sprawdzić sterowniki Realtek R2.03 :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
- zwróć uwagę na jaki system pobierasz.
4. sterowniki do karty graficznej.
5. biblioteki DirectX : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=22
Sprawdż czy w Start -> Panel sterowania -> System -> Menedżer urządzeń nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania.
Jeżeli są to PPM / prawym przyciskiem myszki / w tym miejscu - Aktualizuj sterownik...
/ jak masz płytkę CD ze sterownikami to z włożoną płytką do napędu /.
Sprawdż w Start -> Panel sterowania -> Dżwięki i urządzenia audio - Audio oraz Głos czy masz wybraną kartę dżwiękową.
Będziesz mieć póżniej problem z przednim panelem komputera to zaznacz v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=48
Przeczytaj : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=33
Po deinstalacji każdych sterowników, programów oraz częstym ,,surfowaniu" po internecie używaj do czyszczenia komputera CCleanera :
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=158
U góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Edit : masz dwie karty i musisz je odpowiednio ustawić w BIOS-ie.
Oprócz tego do Creative musisz również zainstalować odpowiednie sterowniki.
Niestety nic więcej nie mogę pomóc - jest straszna zamieć i zasypało mi antenę / radiówka /.
Szybko kończę - wysiada internet... :(

Powodzenia.
XMan.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości