Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
krzysiek061

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2010, 17:01

Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post27 sty 2010, 17:10

Witam wszystkich mam problem jak w temacie, dodam że jest to laptop system Windows XP SP3. Dzisiaj rano włączam komputer i po prostu ani ikon ani paska na pulpicie, nie działa nic, także kombinacja Ctrl+alt+delete nie działa wywala mi komunikat "Menadżer urządzeń został zablokowany przez administratora" i teraz nie wiem co z tym zrobić a na kompie mam prace magisterską także proszę o szybką pomoc. dodam że nie działa konsola odzyskiwanie systemu, tzn. nie chce się włączyć wywala komunikat "dysk twardy nieprawidłowo podłączony lub niemożliwy do odczytu", dodam że nic nie robiłem przy kompie tzn. nie rozkręcałem ani nic w tym stylu. Słyszałem coś że można odpalić Windowsa z płyty to się nazywa jakoś Windows live czy jakoś tak ale skąd to zdobyć?? i czy jest jakiś inny sposób. Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2010, 19:33 przez koleś git, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: poprawiono tytuł i błędy

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Brak ikon i paska na pulpicie

Post27 sty 2010, 17:20

Wydaje mi się, że to jest wirus.
Nie możesz nic zrobić więc:
viewtopic.php?f=42&t=1706

Spróbuj wejść w tryb awaryjny systemu i daj logi zgodnie z tym regulaminem:
viewtopic.php?f=42&t=1887

A sam temat (prawdopodobnie) zostanie przeniesiony bo działu Bezpieczeństwo, więc nie myśl że został usunięty.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Brak ikon i paska na pulpicie

Post27 sty 2010, 17:38

Co do menedżera zadań zobacz http://www.hotfix.pl/restrykcje-windows-a221.htm#2 .

Jeśli edytor rejestru jest również zablokowany, patrz punkt 1 poradnika. W poradniku jest również instrukcja, jak zapisać skrypt rejestru.

Co do explorera, zobacz ten artykuł --> Brak ikon na pulpicie. Naprawa explorer.exe
Pozdrawiam, koleś git

krzysiek061

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2010, 17:01

Re: Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post27 sty 2010, 21:21

Do Mariusz X ściągłem sobie ten kaspersky antyvir ale nie chce mi go komp odpalić z płyty czyta coś tą płyte ale leci dalej do windowsa i tyle. Który to plik trzeba nagrać na płyte?? czy to co ściągłem spakowane mam nagrać czy najpierw rozpakować i dopiero?? Ja rozpakowałem to i nagrałem wszystko na płyte i nic niby czyta plyte ale idzie dalej do windowsa komp sie włancza i nic.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post27 sty 2010, 22:09

Ustaw kolejność bootowania w BIOSie na napęd CD/DVD. Ustawienie kolejności bootowania w BIOS-ie, zmiana i wybór urządzenia bootującego.

Włóż płytę, a komputer ją zbootuje.
Pozdrawiam, koleś git

krzysiek061

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2010, 17:01

Re: Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post27 sty 2010, 22:17

koleś git pisze:Ustaw kolejność bootowania w BIOSie na napęd CD/DVD. Ustawienie kolejności bootowania w BIOS-ie, zmiana i wybór urządzenia bootującego.

Włóż płytę, a komputer ją zbootuje.


Spoko to to ja wiem zrobiłem to tyle że słysze jak napęd dvd pracuje ale nie chce otworzyć tej płyty i uruchamia normalnie windowsa. Więc nie w tym leży problem. Dla pewnoćści czy dobrze ustawiłem first boot deviance włożylem płyte Windowsa i ja otwiera normalnie, tylko ta którą ja nagram nie idzie.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post27 sty 2010, 22:36

Skoro płyta z Windowsem bootuje się normalnie, może oznaczać to, że źle wypaliłeś Kaspersky'ego. Nie nagrałeś czasami tego obrazu ISO na DVD ? Jak tak, to wypal na CD i zobacz.
Pozdrawiam, koleś git

krzysiek061

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2010, 17:01

Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post27 sty 2010, 22:53

No wypaliłem właśnie na DVD bo tylko taka miałem pod ręką. Jutro sprubuje z CD. Jeszcze tylko małe pytanko mam wypalić na płycie tylko plik ISO czy reszte tego co wypakowałem też??

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post27 sty 2010, 23:04

Tylko i wyłącznie plik ISO. Wypal jako obraz, nie dane.
Pozdrawiam, koleś git

krzysiek061

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2010, 17:01

Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post28 sty 2010, 14:50

Ok Tylko powiedz mi może jeszcze gdzie jest taka opcja żeby wypalić to jako obraz mam Nero 6. WOgule jak wypakowałem tego kasperskiego to niema tam pliku ISO, jest tylko Virtual image czy jakoś tak.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post28 sty 2010, 14:59

Pokonaj wirusy z Kaspersky Rescue Disk Wypal go, jak tu pisze.

A pobierz go stąd --> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (obraz ISO).
Pozdrawiam, koleś git

krzysiek061

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2010, 17:01

Re: Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post28 sty 2010, 17:27

ok już odpaliłem i jest dobrze są ikony i pasek ale menadżer zadań nadal jest zablokowany i jak daje start-->uruchom-->regedit to wywala że edytor rejestru także jest zablokowany przez administratora. Moje pytanie jak przywrócić dostęp do tego oraz jak naprawić system za pomocą płyty windowsa. Włanczam konsole wciskam "R" daje że chce sie odwołać do pierwszej instalacji windowsa później hasło i co dalej?? pomóźcie prosze i z góry dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post28 sty 2010, 17:33

Restrykcje Windows.

Najpierw odblokuj edytor rejestru, następnie menedżer zadań.
Pozdrawiam, koleś git

krzysiek061

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2010, 17:01

Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post28 sty 2010, 17:36

ok to już zrobiłem działają obydwa:) dzieki wielkie teraz tylko jak naprawić ten system??

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Brak ikon i paska na pulpicie, zablokowany menedżer zadań

Post28 sty 2010, 17:44

A co jeszcze jest nie tak ? Najlepiej daj logi według regulaminu.

Zrób jeszcze pełny skan MBAMem - http://www.hotfix.pl/obsluga-programu-malwarebytes&39;-anti-malware-a55.htm możesz mieć poblokowanych jeszcze więcej systemowych narzędzi, po przeskanowaniu również daj z niego loga na forum, chyba, że nic nie wykryje, w co wątpię.
Pozdrawiam, koleś git



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości