Brak internetu po kablu, realtek pcie gbe family controller

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
353535

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2017, 16:36

Brak internetu po kablu, realtek pcie gbe family controller

Post14 sie 2017, 16:37

Witam, mam problem z uzyskaniem internetu ''po kablu''. Szybko opiszę to, co zauważyłem, czego próbowałem by to naprawić.

W menedżerze urządzeń mam przy mojej zintegrowanej karcie sieciowej Realtek PCIe GBE family controller ( znajduje się ona na płycie głównej asusa p7p55M ) żółty trójkąt z wykrzyknikiem, w stanie urządzenia jest napisane ''Nie można uruchomić tego urządzenia. Kod 10''. Instalowałem sterowniki ze strony głównej asusa, jednak po zainstalowaniu stan rzeczy wyglądał tak samo. Szukałem sterowników po wpisywaniu identyfikatora tejże karty w google, jednak jak można się domyśleć to również nie przyniosło efektów. Nadto, gdy wchodzę w centrum sieci i udostępniania -> zmień ustawienia karty sieciowej nie widzę żadnej karty LAN, tylko kartę sieciową wifi broadcom, dzięki której łączę się przez wifi. Gdy instaluje sterownik ze strony asusa, zaraz po zakończeniu instalacji wyskakuje okienko w którym jest napisane ''Niepowodzenie instalacji oprogramowania sterownika urządzenia''

Tutaj identyfikatory sprzętu jeśli komuś byłyby potrzebne przy pomocy rozwiązywania mojego problemu

PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_83A31043&REV_03
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_83A31043
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_020000
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_0200

Liczę na Waszą pomoc!

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Brak internetu po kablu, realtek pcie gbe family controller

Post14 sie 2017, 22:40

daj na wpis z zółtym trójkątem prawym i odinstaluj, potem restart kompa i sprawdz instalację ręczną sterownika przez menedzer urządzeń z pliku .inf który jest w katalogu ze sterownikami.

353535

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2017, 16:36

Brak internetu po kablu, realtek pcie gbe family controller

Post15 sie 2017, 02:41

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli przez wykonanie instalację ręczną sterownika, możesz wyjaśnić krok po kroku jak laikowi?


353535

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2017, 16:36

Brak internetu po kablu, realtek pcie gbe family controller

Post15 sie 2017, 16:22

Tylko jest taki problem, że u mnie nie ma tak jak na filmiku, tylko zaraz po odinstalowaniu sterownika z urządzeniem od razu po poszukiwaniu zmian w sprzęcie wyświetla się Karta Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20) z już zainstalowanym jakimś sterownikiem od realteka (microsoftu?). Jest podana jego lokalizacja, lecz nawet po usunięciu go z folderu i powtórzonych czynnościach karta instaluje się ze sterownikiem. Po restarcie komputera jest tak samo. Masz zrzut z tego jak to wygląda, może tak musi być :P Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Brak internetu po kablu, realtek pcie gbe family controller

Post19 sie 2017, 23:07

Przeinstaluj najpierw chipset. Potem restart, następnie usuń urządzenie w menedżerze, zainstaluj sterownik od asusa i restart, nie pomiń tylko restartów.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

koper

Stały bywalec
Posty: 638
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:41

Brak internetu po kablu, realtek pcie gbe family controller

Post23 sie 2017, 15:08

Snappy Driver widział takie sterowniki uaktualnij nim.

------Połączono posty------

Mi pisze że mam ten sterownik nieaktualny: Realtek pcie gbe family controller



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości