BSOD podczas grania.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
raskul

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2013, 19:09

BSOD podczas grania.

Post25 kwie 2013, 20:18

Witam. Od tygodnia nękają mnie niebieskie ekrany podczas grania w dość wymagające jak na mój komputer gry (Skyrim, DBO, War Thunder). Odczytałem pliki .dmp i w każdym chodzi o ntoskrnl.exe, WRONG_SYMBOLS, PAGE FAULT IN NON PAGED AREA. Wymieniłem zasilacz, kartę graficzną, ram i kabel komunikacyjny do dysku twardego SATA, również wyciągnąłem 2 stare dyski twarde i dołożyłem dodatkowy wiatrak do obudowy. Chciałbym rozwiązać w końcu ten problem, prosze was o pomoc!

System: Windows 7 Ultimate x64 SP 1
Procesor: AMD Athlon X2 3800+ 2000 MHz (podkręcony overclocking o 10%)
Pamięć: 2GB Kingston 800 DDR2
Bios: Award
Dyski Twarde: WDC 500 GB WD5000AADS-00S9B0 SATA
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 8800 GS 384 MB
Płyta Główna: Asus M2N4-SLI
Zasilacz: Chieftec 500W GPA-500S8 BOX

@edit: Oświeciło mnie, może overclocking procesora powinienem wyłączyć? Może za dużo ustawiłem??

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

BSOD podczas grania.

Post25 kwie 2013, 20:47

raskul pisze:@edit: Oświeciło mnie, może overclocking procesora powinienem wyłączyć? Może za dużo ustawiłem??

Przywróć taktowanie procesora do domyślnego i testuj czy pomogło.
Po OC testowałeś stabilność procesora w programie OCCT ?

Jeżeli przywrócenie domyślnego taktowania nie pomoże:

Podaj odczyty temperatur z programu => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (screen okna programu)

Pokaż odczyt SMART z programu => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników => zakładka Health

Zainstaluj program => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, którym dokonasz odczytu plików DMP.
Po otwarciu program automatycznie zlokalizuje pliki DMP. Zaznacz kolejno pliki i wybierz:
File => Save Selected Items
Wklej tutaj raporty.
Możesz również wkleić screen ekranu głównego programu.

raskul

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2013, 19:09

BSOD podczas grania.

Post26 kwie 2013, 17:02

Nie potrzebnie zaśmiecałem forum moim problemem, gdyż wystarczyło wyłączyć overclocking i problem został rozwiązany niemniej dzięki za pomoc seba86mu ! Pozdrawiam.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości