Cały czas nie ma dźwięku

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Cały czas nie ma dźwięku

Post19 kwie 2009, 14:54

Witam. Juz nie wiem co jest nie tak z instalacją realtek hd (płyta glowna gigabyte p35-ds4 rev 2.0) Instalowałem wysztko wg. kolejnosci tj. sterownik chipsetu podany oraz poprawkę KB8... dla xp i sterownik dźwieku realtek wszystko to podane przez Cosik_Ktosik. Za każdym razem ponownie uruchamiałem PC. W jednej instrukcji tu na forum czytałem, ze po zainstalowaniu tej poprawki KB8... i po ponownym uruchomieniu kompa powinna wyskoczyc chmurka o znalezieniu nowego sprzętu ale nic takiego się nie pojawiło, w panelu sterowania w zakladce audio nawet nie moge wybrac zadnego urzadzenia nagrywającego itd. Dodam, że wgrałem nowy system Xp i odrazu sprobowałem zrobic ten dźwięk. Nie wiem czy ten mostek realteka na płycie glownej musi miec jakies zasilanie od zasilacza ? Bo od samego początku tzn. gdy kupiłem kompa juz mialem zainstalowaną kartę dźwiękową SoundBlaster X-fi Extreme Audio i teraz ją odłączyłem i wyciągnąlem z obudowy i próbuje zrobic tego realteka. Ale nie daje to rezultatu, wie ktos co jest grane ? Z góry dzięki

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Cały czas nie ma dźwięku

Post19 kwie 2009, 15:09

Sprawdź w Biosie czy realtek jest włączony.
Sprawdź także na linuksie live-cd (knoppix, ubuntu) czy tam karta jest wykrywana i jest dźwięk.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post19 kwie 2009, 17:09

Sukces :) W biosie trzeba bylo włączyc "azalia codec" i dźwięk jest, ale cos z mikrofonem nie tak bo nie rejestruje dźwięku, poustawialem cos w mixerze i jak cos nagram i odtwarzam w glosnikach to slychać tylko takie "burczenie" a glosniki podłaczylem do panelu tylnego (zielone gniazdo i mikro obok czyli różowe) wie ktos jak poprawnie skonfigurowac ten mikrofon ? Aha, mikrofon jest w 100% sprawny i dobry, jest razem ze słuchawkami, ale i tak podłączonego mam jack'a rozewego od mikro. Z gory wielkie dzięki !

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post20 kwie 2009, 10:15

Problem z przednim panelem komputera / mikrofon oraz słuchawki / : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=48

jak cos nagram i odtwarzam w glosnikach to slychać tylko takie "burczenie"

Głośność nagrywania / regulacja nagrywania / ustaw prawie na minimum :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
I tu musisz eksperymentować - nawet dziesiętne milimetra mają duże znaczenie. :)

Miałeś wszystko podane w tym temacie : viewtopic.php?f=34&t=1020

Mixer ustawiasz tak :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Przypatrz się dobrze :
1. Środowisko < Brak >
2. Pod Karaoke 0.
3. Pop.
4. Podbijasz lekko basy czterema suwakami po lewej tak jak widać na screenie.
5. OK.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post20 kwie 2009, 14:59

Przedni panel działa poprawnie (sluchawki z mikro) wtedy mialem do tylnego panelu podlaczony mikro i subwoofer, a teraz podlaczylem cale sluchawki do panelu przedniego i dźwięk jest, a mikrofon tak niby dziala, bo włącze muzyke to muzyka normalnie sie rejestruje w "rejestrator dźwieku" a mnie nie słychac :/ jak zrobie wzmocnienie pink front in to pisk... Nie wiem dlaczego mnie nie slychać gdy mowie do mikro. Macie jeszcze jakies pomysły ??

P.S Ustawiłem wszystko tak jak Xman zaprezentował na screenie. Z gory wielkie dzięki za pomoc !!

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post21 kwie 2009, 13:00

Nie zrozumiałem.
Jak masz jeszcze jakiś problem to opisz dokładniej.
Możesz sprawdzić nagrywanie za pomocą innych programów np. Audacity :
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=291
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Do tego programu LAME MP3 :
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=156
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Ustawiasz tak :
Edytuj -> Ustawienia -> Audio I/O -> Kanały : 2 ( stereo )

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Edytuj -> Ustawienia -> Formaty pliku -> Znajdż bibliotekę
/ LAME /.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post21 kwie 2009, 15:00

No poprostu nie dziala mikro caly czas, gadam np. przez skype to osoba z ktorą rozmawiam mnie nie slyszy chociaz gadam do mikro, ja ją slyszę dobrze. A mam ustawione wszystko tak jak podałes. Mikrofon jest sprawny.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post21 kwie 2009, 15:43

Napisałeś krótko, rzeczowo - zrozumiałem.
Odnośnie rozmów przez komunikatory to przyczyn może być wiele :
1. mogą być jeszcze złe/nieprawidłowe ustawienia w komputerze.
2. mogą być nieprawidłowe ustawienia w opcjach komunikatora - w Skype masz wybór karty, sprawdż
np. Realtek...
3. możesz mieć za słabe łącze lub blokadę.
4. może być wina antywirusa lub firewalla.
Tematy :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Mogą być złe kodeki - proponuję na mocniejszy komputer tylko K-Lite Codec Pack Full + Real Alternative Lite, na słabszy FFDShow + Real Alternative Lite.
Mam radiówkę 512/256 kb/s, antywirus Avast, zintegrowana karta dżwiękowa Realtek ALC883 - brak problemów ze wszystkimi komunikatorami. :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post21 kwie 2009, 16:20

No więc tak: antywirusa narazie jeszcze nie mam zainstalowanego, bo wgrałem świezy system i jakos czasu za bardzo nie mam ale mniejsza z tym. W skype mam tam zaznaczoną moja karte realtek... Łącze mam 1mb (neostrada) ale to tez raczej jest ok, bo na drugim kompie (starym tez mam neostrade i tam smiga mikro) tyle, ze tam mam starą plyte glowną (zainstalujesz jeden ster audio i smiga wszystko) tylko tu na gigabyte mam problem :( Skłanialbym się raczej do tych złych/nieprawidłowych ustawieniach w kompie. Kodeki mam zainstalowane K-lite codec pack.

P.S to nie tylko w skype'ie te mikro nie działa także gdy włacze "rejestrator dźwięku" w windows'ie to tez nic nie slychac co mowię, a muzyka, którą np. odtwarzam na sluchawkach w kompie to się ładnie rejestruje. Nie wiem ocb z tą kartą :/

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post22 kwie 2009, 13:12

Proszę pomóżcie mi z tym mikrofonem :-/ Będę niezmiernie wdzięczny !! Ja mam z przedniego panelu wtyczke podłączona tam kolo wejsc do karty dźwiękowej i pisze na niej AC'97 i jest jeszcze druga na ktorej pisze hd audio. Chyba ze cos jeszcze w biosie trzeba ustawic czy cos ? Bo zadzial mi ogolnie dzwięk i ten realtek w biosie "azalia codec" bylo disabled to zmienilem na auto i jest ok, tylko problem z mikro :/

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post22 kwie 2009, 13:47

pisze na niej AC'97

Nie rozumiem jak może pisać AC`97 jak masz zintegrowaną kartę dżwiękową ALC889A :?:
To jakie zainstalowałeś sterowniki ?
Zainstaluj EVEREST Ultimate Edition :
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=335
i z sekcji Komputer -> Podsumowanie wrzuć na jakiś serwer screena a na forum podaj link.
Możesz jeszcze podać kilka screenów z ustawieniami to może znajdę przyczynę problemu.
Wyłącz w Menedżerze urządzeń PPM kartę dżwiękową - zrestartuj komputer i włącz ją ponownie.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2009, 13:50 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Cały czas nie ma dźwięku

Post22 kwie 2009, 13:50

No pisze tak na wtyczce od przedniego panelu Ac'97, naprawdę. Zaraz porobię sreeny. Stery te podane przez Cosik_ktosik : viewtopic.php?f=34&t=1020

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post22 kwie 2009, 13:56

Powinno być tak :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Stery te podane przez Cosik_ktosik : viewtopic.php?f=34&t=1020

Sterowniki @cosik_ktosik podał odpowiednie, ja również te same podałem ale napisałem :
Nie będą działać to Realtek R2.03 :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Odinstaluj te sterowniki, przeczyść komputer CCleanerem i zainstaluj R2.03 - zrestartuj komputer.
/ zwróć uwagę na jaki system pobierasz /.
Zainstaluj ponownie DirectX : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=22
Zainstalowałeś NET Framework : http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=177
:?:
Podaj screena Komputer -> Podsumowanie.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2009, 14:16 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post22 kwie 2009, 14:12

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek O to sreeny

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Cały czas nie ma dźwięku

Post22 kwie 2009, 14:17

Nic nie widać - widzę połowę.
Możesz edytować swój post ?
Screeny wrzucasz np. na fotosik, wrzuta lub inny serwer a na forum podajesz tylko link lub miniaturkę.
A gdzie screen z Everesta - Komputer -> Podsumowanie ?

Edit : pisałeś wcześniej że tak zrobiłeś jak podałem na screenach - zrobiłeś żle :

Podałem :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

U Ciebie :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Chyba się nie dogadamy... :(
1. Odtwarzaj - prawie na max.
2. Nagrywaj - prawie na min.
3. Głośność mikrofonu - odznacz.
4. Miks stereo - zaznacz.
5. Kliknij OK.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2009, 14:35 przez XMan, łącznie zmieniany 3 razy.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości